12


fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

78% 654 hlasů
7.8 10 654
drama / krimi / thriller, Rusko, , 159 min.
Kinopremiéra v ČR 4.9.2008 v SK 27.11.2008

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 2007, Nominace na Oskara, Cizojazyčný film


Ukázka
01:56Spravedlnost bez moci je bezbranná.
Příběh se odehrává ve válkou zničené Čečně. 12 porotců bojuje s rozhodnutím o osudu čečenského teenagera, který údajně zabil svého ruského otčíma. Porotci: rasistický taxikář, nedůvěřivý lékař, nerozhodný televizní producent, člověk, který přežil holocaust, vášnivý muzikant, ředitel hřbitova a další reprezentují rozpolcenou společnost současného Ruska.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Remake 12 rozhněvaných mužů dopadl dle mého mínění na výbornou a já jsem mu toho Oskara neuvěřitelně přál. bohužel konkurence daný rok byla veliká. Miluji úžasně napsaný text, který filmu dodává neuvěřitelnou duši. Silný zážitek.
Všechny komentáře k filmu 6+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu 12

Jako smršť se přeženou výjevy z válečného Čečenska, odkud pochází domnělý vrah. Měl ubodat otčíma, penzionovaného ruského důstojníka, který se ho jako chlapce ujal po smrti rodičů a odvezl do Moskvy. Končí přelíčení. Žaloba vše zdůvodnila a je na porotě, aby dospěla k vlastnímu verdiktu. Dvanáct mužů je zavedeno do tělocvičny... Svérázný remake Lumetova filmu Dvanáct rozhněvaných mužů o "rasismu v nás" zachycuje obdobný záměr v aktuální ruské realitě. Usazuje u jednacího stolu muže z různých sociálních vrstev a sleduje, jak první vznesená pochybnost v každém rozkolísá jeho názorové jistoty, stereotypní předsudky - ve vztahu ke Kavkazu, k antisemitismu. Klání zahrne i problémy, zda "jsme s to nejen bořit mešity a synagogy, ale i vztyčovat vedle nich vlastní chrámy, měnit věci vlastní aktivitou, nelikvidovat konflikty zbraněmi, ale projevy dobré vůle, korigovat zákon milosrdenstvím a chápat, že člověk není prostředek, ale cíl". Právě k tomu se dlouhé hodiny vyslovuje dvanáct vynikajících herců ve svých útočných výpadech i sebezpytujících monolozích.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 6. 12. 2019 Svátek má Mikuláš
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz