fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

69% 623 hlasů
6.9 10 623
akční / drama / válečný, USA/Austrálie, , 132 min., od 13 let
The Great Raid
DVD od 13.2.2006 SPI

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ukázka
02:26Děj se odehrává na Filipínách v roce 1945. Vypráví skutečný příběh 6. batalionu, který se pod vedením podplukovníka Henryho Mucciho a kapitána Prince, vydává na troufalou záchrannou misi, i když v ní nemají téměř žádné vyhlídky. Vojáci totiž musí proniknout třicet mil za nepřátelskou linii a osvobodit pět set amerických válečných zajatců z neblaze proslulého japonského zajateckého tábora Cabanatuan. V sázce je úplně všechno...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu V Zachraňte vojína Ryana se parta vojáků vydává na nebezpečnou misi kvůli jednomu jedinému člověkovi. V Great Raid se jedná hned o rovný půl tisíc vojáků, momentálně zajatců v japonském táboře. Druhá světová je v plném proudu a pět set vojáků už tři roky trpí v otřesných podmínkách. Proto se vybraná jednotka Rangers vydává na prakticky sebevražednou misi. Parta vojáků má zachránit všechny zajatce, srovnat tábor se zemí a nasekat Japonce do karbanátků.
Všechny komentáře k filmu 5+ Napiš komentář k filmu a získej DVD ZDARMA

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu 6. Batalion

obrazek
Duben 1942- 70 000 amerických a filipínských vojáků se vzdává Japonské císařské armádě.

10. Duben 1942- Váleční zajatci jsou přinucení absolvovat 80-ti kilometrový pochod smrti Filipínskou džunglí. Poté jsou uvězněni v odlehlých zajateckých táborech. V následujících 2 letech umírá v nelidských podmínkách táborů tisíce válečných zajatců. Nejčastějšími příčinami jsou: vyhladovění, tropická onemocnění, následky brutálních mučení a popravy.
obrazek
Září 1944 - Japonský ministr pro válku vydává edikt nařizující likvidaci všech válečných zajatců.

Tvrdý, ale charismatický velitel 6. bataliónu podplukovník Mucci, dostává nelehký úkol. Musí přijít na způsob, jak proniknout za nepřátelskou linii a osvobodit přeživší zajatce dříve, než bude příliš pozdě. Úkol se zdá být strategicky neproveditelný. Jeho muži by museli čelit mnohonásobné přesile na pro ně málo známém území. Mucci se ovšem nevzdává. Společně s kapitánem Robertem Princem kterého pověřil vedením záchranné operace, osobně vyberou 121 nejlepších Rangerů a Alamo skautů. Nově vytvořená jednotka má za úkol proklouznout 40 kilometrů hluboko do nepřátelského území a tam uskutečnit překvapivý útok na přísně hlídaný zajatecký tábor.
obrazek
V zajateckém táboře Cabanatuan se většina vězňů pomalu vzdává poslední naděje na záchranu. Věří, že byli zapomenuti jak svými druhy, tak i svou vlastí. Jednou z mála vyjímek je Major Gibson, který stále věřit nepřestává. Odmítá se vzdát naděje na svobodu a na opětovné setkání se svou láskou Margaret.
Čas se nebezpečně krátí. Japonští věznitelé jsou odhodláni splnit "vyhlazovací" rozkaz. Téměř beznadějná záchranná operace začíná.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Čtvrtek 24. 4. 2014 Svátek má Jiří
  Vyhrávej v casino.cz   Ušetři na UkažSlevy.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz