fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

61% 450 hlasů
6.1 10 450
drama / historický, USA, , 120 min., od 12 let
The Affair of the Necklace
Kinopremiéra v ČR 6.6.2002

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:59Příběh plný vášní a intrik na královském dvoře.
Příběh o rafinované a krásné šlechtičně Jeanne de la Motte Valois, o intrikách na královském dvoře, o lásce a vášni, ztracené stavovské cti, ale také o nádherných šatech a briliantových špercích, které probouzely nebývalé touhy a mohly se stát oslňujícími aktéry spletitých příběhů. Ten o náhrdelníku byl skutečný a začal takto: Milované dítě hraběte a hraběnky z Valois, malá Jeanne, si žila jako v bavlnce až do chvíle, kdy do jejich domu přišli vojáci a krutě zabili hraběte, jenž si dovolil oponovat králi Ludvíku XVI. Zabavili rodině majetek. Truchlící hraběnka, která navíc byla v jiném stavu, smutek nepřežila. Dospělá Jeanne si pak umínila získat čest a dobré jméno rodiny zpět. Jejím pomocníkem se stává kardinál de Rohan a klíčem k navrácení cti briliantový náhrdelník...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Škoda, že se s tím tvůrci nepoprali lépe. Už na začátku jsem si říkala, že je to natočené v krásném prostředí, úžasné kostýmy a hudba, ale pak nastává ten příběh a všechno krásné je pryč. Příběhu chybí "poetičnost", odehrává se v to krásné době, pro nás hodně zajímavé, ale tohle režisér bohužel nevzal vůbec v úvahu. Což je škoda.
Všechny komentáře k filmu 10+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Aféra s náhrdelníkem

obrazek
Mladá Jeanne Saint-Rémy de Valois je dcerou šlechtice, kterého nechal král, a která po smrti matky vyrůstala jako sirotek. Když dospěje, z rozumu se provdá za hraběte de la Motte a marně se pokouší o rehabilitaci jména svých předků a znovunabytí všech práv a majetku, který jejímu šlechtickému rodu přináleží. Odmítne ji ministr Breteuil, nedaří se jí upoutat pozornost královny. Jediný, kdo si jí všimne, je záletný dvořan Retaux de Vilette, který jí sice zařídí audienci u ministra titulů, ten však její nároky odmítne. Když neuspěje oficiální cestou, rozhodne dosáhnout svého komplotem, postaveným na nádherném náhrdelníku, který klenotníci Behmer a Bassenge nabídli královně, ta ho však odmítla.
obrazek
Jejím spojencem se stane nejen Retaux de Vilette, ale také její manžel Nicolas de la Motte a šarlatán Cagliostro. Společně vymyslí rafinovanou intriku, do které zapletou kardinála Rohana, který touží po funkci prvního ministra a také po přízni královny, která ho však nemá ráda. S pomocí falešných dopisů se jim podaří v Rohanovi vzbudit pocit, že je v přízni královny a přimět ho, aby se stal ručitelem za vzácný náhrdelník, který královna nemůže koupit s ohledem na rozjitřené veřejné mínění. Nedůvěřivý Rohan se chce setkat s královnou osobně, proto Nicolas angažuje herečku Nicole Laguy d'Oliva, která hraje královnu na jevišti a spiklenci pak připraví noční schůzku Rohana a falešné královny. Uspějí a dosáhnou toho, že se kardinál zaručí za šperk a pošle ho královně jako dar. Jeho poslem je však Retaux, který předá náhrdelník své Jeanne. Ta se rozhodne prodat jednotlivé diamanty a za ty získá zpět rodový majetek i jméno. Její štěstí však po boku Retauxe však netrvá dlouho. Vděčný klenotník totiž daruje královně drahý amulet, což vzbudí podezření ministra Breteuila. Jeanne odmítne uprchnout, protože se domnívá, že Rohan šperk zaplatí, aby se vyhnul skandálu. Navíc ho může vydírat důvěrnými dopisy pro královnu. Její plány se však nezdaří, intrika je odhalena a spiklenci se ocitnou před soudem.


O filmu

obrazek
Přestože v Americe byl příběh " Aféra s náhrdelníkem" prakticky neznámý, v Evropě byl neblaze proslulý. Napoleon prohlásil, že francouzskou revoluci způsobily tři faktory - Porážka u Rossbachu v průběhu sedmileté války, nedostatek intervence v Nizozemí a "Aféra s náhrdelníkem". Zatímco vojenské omyly a domácí katastrofy zažehly revoluční plameny, Napoleon trval na tom, že "ránou z milosti" byl mimořádný skandál v paláci, týkající se ženy , které byl upřen šlechtický původ, členství v královské rodině a nejkrásnější šňůra drahokamů v celé Evropě. Historikové i filmaři byli fascinováni Aférou s náhrdelníkem zejména proto, že tato hra, která otřásla důvěrou celého národa, byla téměř výlučně zosnována jedinou odhodlanou ženou.

obrazek
Všechno se zrodilo v srdci Jeanne de la Motte-Valois, jejíž motivací nebylo pouze osobní bohatství, ale hledání cti. Přestože se narodila v rodině přímých potomků Jindřicha II, krále Francie v 16. století, Jeanniny rodiče byli zbaveni práv a svobod poté, co upadli v nemilost královského dvora. Brzy poté, mladá Jeanne tragicky osiřela, jejím jediným dědictvím byla potrhaná genealogická tabulka, dokazující její šlechtický původ. Nato věnovala Jeanne svůj život jedinému cíli: získat své dědictví a zaujmout právoplatné místo u královského dvora ve Versailles. Napřed , aby získala přístup ke královskému dvoru, se Jeanne provdala za záletného muže, pochybně jmenovaného hraběte, Nicolase de la Motte. Když se dostala dovniř velkého paláce, zajistila si přízeň proradného dvořana, Retauxe de Villete, který ji naučil všechno co věděl o životě u dvora a o jednotlivých postavách u dvora. Nicméně, ať se snažila sebevíc, aby získala přízeň dvora a obnovila rodinné jméno, byla Jeanne chladně ignorována.

obrazek
Jejím jediným cílem bylo získat zpátky svou čest, ale k tomu, aby toho dosáhla, potřebovala spoustu peněz. Tak Jeanne vymyslela chytré a nebezpečné schéma - bez ohledu na následky. Centrem Jeannina plánu byl nádherný šperk - 2 800 karátový náhrdelník, zdobený 647 diamanty - tak drahý, že si ho královský dvůr v Evropě nemohl koupit. Šňůra diamantů byla vytvořena francouzskými královskými klenotníky pro milenku krále Ludvíka XV, ale než byl tento vzácný kus dokončen, král zemřel a jeho milenka byla ze dvora vyhnána. Klenotníci se tedy pokusili prodat tento nákladný náhrdelník Marii Antoinettě, ale když královna jejich mistrovské dílo kategoricky odmítla, čelili bezprostřednímu bankrotu. V zoufalé snaze ho prodat, hledali cesty, jak se přiblížit k její Výsosti diskrétnějším způsobem. Nastupuje neodolatelné kouzlo Jeanne de la Motte-Valois.

obrazek
Královští klenotníci bez problémů uvěřili, že Jeanne patří ke královnině vnitřnímu okruhu a požádali ji, aby se za ně přimluvila. To se stalo těsně potom, co Jeanne zajistila prostředníka: Louise de Rohana, kardinála celé Francie a smilníka legendární pověsti. Rohan zoufale toužil po funkci premiéra, ale jeho cesta byla důsledně blokována Marií Antoinettou, která jím opovrhovala. K zajištění svého dalšího plánu, Jeanne využila schopností hraběte Cagliostra, jehož jasnozřivé předpovědi chápal kardinál Rohan jako slovo boží. Jeanne využila svého vtipu, šarmu a nevídané krásy, přesvědčila kardinála, že se s ním královna chce usmířit. Dále ho přesvědčila o tom, že si Marie Antoinetta přeje, aby poskytl peníze za přepychový náhrdelník tak, aby se o jeho koupi nedozvěděla veřejnost, která byla čím dál tím víc pobouřena jejími skutky. Rohan zabral - a byl lapen, když mu Jeanne řekla, že by se mu královna možná odvděčila tím, že by mu svěřila vytouženou pozici premiéra. Ale , Jeanne, od začátku plánovala, že si náhrdelní ponechá a prodá diamanty, aby si mohla zakoupit zpět svou ukradenou čest.

obrazek
Skandál přechází do 21. století
Jeanne de la Motte-Valois uplatnila svůj šarm a chytrou manipulaci v před revoluční Francii, ale zdá se, že podobné jevy se objevují i v současnosti při soudních procesech se slavnými osobnostmi, nevěře mezi mocnými a při upřímných doznáních, která zničí přes noc vaši pověst.. Mladý scénárista John Sweet se poprvé setkal s úžasným příběhem Jeanne de la Motte-Valois ještě na škole a bylo mu okamžitě jasné, že by se něco takového mohlo velmi snadno stát i v dnešní době .. ve Washingtonu D.C., v Hollywoodu, nebo kdekoliv, kde se scházejí bohatí a slavní lidé. "Byl jsem překvapen Jeanninou současností a jejím plánem," říká Sweet. "Chování lidí, kteří byli zapojeni do skandálu s náhrdelníkem bylo velmi neohrožené, smělé, velmi komické a neuvěřitelně moderní. Pro mě je to důkaz, toho že se od jejích časů nic tak převratného nezměnilo." Sweet proměnil příběh Jeanne do podoby scénáře pro film Aféra s náhrdelníkem. Sweet si vytvořil svou vlastní verzi tehdejších událostí.

obrazek
Sweetův stylový scénář okamžitě zaujal oko režiséra Charlese Shyera. Neprodleně získal tento materiál pro svou produkční společnost. Shyer říká: "na příběhu Aféra s náhrdelníkem mě zaujal vtip, sex, milostný příběh, čest a nenasytnost - a něco neuvěřitelného, že se všechny tyto události skutečně staly. Jeanne byla jedinečná žena. O celá staletí předčila svou dobu. A její příběh zůstává v každém ohledu tak aktuální jako byl ve francouzské společnosti koncem osmnáctého století. Po napsání scénáře s Johnem Sweetem, nabídnul Shyer tento projekt nezávislým producentům Andrew Kosove a Boderickovi Johnsonovi ve společnosti Alcon Entertainment, kteří se o toto téma velmi zajímali. Johnson poznamenal: "Jeannin příběh je tak bohatý a plný pestrobarevných postav a nenadálých zvratů, že by si ho nikdo nedokázal celý vymyslet. Film byl natočen v produkci společnosti Alcon, s velmi omezeným rozpočtem. Shyer a spol. museli dát dohromady špičkové herecké obsazení a členy filmového štábu, kteří byli ochotni pracovat za zlomek svých obvyklých honorářů.

<>Obrázek nenalezen<> Úvod do skandálu: Kdo je kdo
Půvabně vtipné a kouzelně prohnané osoby ve filmu Aféra s náhrdeníkem jsou vytrženy ze stránek historických knih - a ozdobeny moderní představivostí. V centru dění je Jeanne de la Motte-Valois, která utkala pavučinu, do které zachytila svého manžela Nicolase de la Motte, svého spoluspiklence Retauxe, francouzského bohatého a mocného kardinála Rohana a jeho jasnovidce Cagliostra, a královnu celé Francie, Marii Antoinettu. Tady tedy, stručný příběh - a několik poznámek herců a filmových tvůrců:
Hraběnka Jeanne De La Motte-Valois
Osiřela v dětství, ale přesvědčena o svém šlechtickém původu, Jeanne de la Motte - Valois věnovala svůj život jedinému cíli: znovu získat svůj právoplatný šlechtický titul a pozemky...bez ohledu na to, co to stojí. Jeannina krev byla skutečně modrá - fakt, který ji dohnal k tomu, aby zosnovala plán a vnikla do bezprostřední blízkosti Marie Antoinetty. Jako mladá žena, se Jeanne vdala za vlivného vojáka, Nicolase de la Motta, a spřátelila se s několika lidmi z okruhu královny. Ale když Marie Antoinetta nadále ignorovala její stav, zosnovala Jeanne odvážný plán jak ukrást vzácný diamantový náhrdelník, určený královně a výnos použít ke znovuzískání své cti. Přistižena a odsouzena za své přestupky, Jean nicméně pokračovala v očerňování královnina životního stylu, což vyústilo ve veřejný protest a zažehlo plameny francouzské revoluce.

obrazek
Hilary Swanková o Jeanne:
"Myslím, že Jeanne nikdy nenapadlo, že by na to nestačila. Byla odhodlána, bez ohledu na cokoli, získat to, co jí podle práva patří. Nakonec, vím, že si dělala opravdu starosti, že se někteří lidé díky jejímu plánu, dostali do problémů. Nakonec si myslím, že nechtěla nikomu ublížit. Ale když jste v úzkých, jak se z nich dostanete?!" Scénárista John Sweet o Jeanne:
"Za Jeannina života, pokrevní původ znamenal mnoho a vaše minulost byl váš osud. Jeanne byla pozoruhodná, protože si doslova vybojovala svou cestu z chudoby a tajně se dostala ke dvoru, v zásadě přežila díky svému důvtipu. Jeanne také vždycky toužila získat si úctu a v její mysli, se náhrdelník stal prostředkem, který by ji ji mohl zajistit. Byla tím tak posedlá, že doslova hnala sebe a ty, kteří byli v její blízkosti, na pokraj katastrofy." Charles Shyer o Jeanne:
"Tragedie Jeanne spočívá v tom, že si příliš pozdě uvědomila, že láska by měla stačit. Je to lekce, bez časového omezení."


Cardinal De Rohan
Kardinál De Rohan byl v době "Aféry" nejvýše postavený církevní hodnostář ve Francii.Tato pozice mu poskytovala úžasnou moc.. i když zřejmě ne takovou jakou by si přál. Vedl extravagantní a náročný živost, a obklopoval se půvabnými ženami. Budoucí Ludvík 18. ho nazýval "naivním nemorálním a zkorumpovaným." Rohan byl známý svými soustavnými konzultacemi s mystikou a s médii. Jeanne , která znala Rohanovy choutky a slabosti, ho přesvědčila o tom, že královna, nejen, že ho chce jmenovat premiérem, ale, že by se do něj zamilovala, kdyby jí koupil nejdražší šperk na světě. Rohan se dopustil korupce v nejvyšších kruzích francouzské vybrané společnosti. Byl zproštěn soudu, ale jeho sny o moci a dobytí královniny přízně, byly navždy zmařeny. Byl tajně vyhoštěn do svého opatství a zůstal v nemilosti.

O produkci

obrazek
Jak najdete herečku, aby zahrála dobrodružnou ženu, která sní o tom, stát se "někým" , poté co byla ponížena v monarchii? Režisér Charles Shyer věděl od samotného začátku, že chce herečku, která bude nejen krásná a chytrá, ale která bude také pohrdat konvencemi. Chtěl někoho, s kým budou diváci prožívat, když bude svádět bohaté a mocné a bude jimi manipulovat. Shyer našel všechny tyto kvality u Hilary Svankové, která naposledy hrála ve filmu Boys Don´t Cry - za který získala Oscara za nejlepší ženský herecký výkon. Ve filmu Aféra s náhrdelníkem je naprosto úžasná, velmi sexy a zcela nevyzpytatelná."

obrazek
Pro roli kardinála Rohana , vybral Shyer anglického herce Jonathana Pryce. "Jonathan má všechny předpoklady, které jsme pro roli Rohana hledali. Jonathan dokázal zahrát všechny podoby klasického sociopata. Jeannina tajného milence Retauxe, který pomáhá lapit Rohana do Jeanniných sítí, hraje začínající australský herec Simon Baker. "Simon je romantický a sexy, s neutuchajícím ďábelským smyslem pro humor," říká Shyer. "Také se mu skvěle podařilo vystihnout Retauxovu melancholii, protože pod jeho vtipnými poznámkami a žerty, se skrývá smutek, pocit ztracené rodiny.. něco co mají se Jeanne společného." Jeannina manžela, Nicolase de la Motte, hraje americký herec Adrien Brody.

obrazek
Postavu tajemného hraběte Cagliostra svěřili filmaři Christopheru Walkenovi, nositeli Oscara. "Když jsem si přečetl scénář, upřímně jsem si myslel, že je to vymyšlené," vzpomíná Walken. "Myslel jsem, že se jedná o dobrý filmový příběh, který někdo vymyslel. Byl jsem překvapen, že byl scénář napsán na základě skutečných událostí." Když byly obsazeny mužské role, hledali filmoví tvůrci královnu - Marii Antoinettu. Charles Shyer poznamenává, že hledal někoho "se zvláštní aurou"." Našel ho v britské herečce Joely Richardsonové, která jakoby vdechla historii život v okamžiku kdy si nasadila paruku Marie Antoinetty. "Tato role jí padne jako ulitá." Říká Shyer.

obrazek
Pozadí Skandálu: Výprava, Kamera a Exteriéry
Předrevoluční Francie , ve které se Jeanne de la Motte-Valois pokusila odcizit světově známý nejdražší diamantový náhrdelník byla snad nejkultivovanějším stylovým a uměleckým obdobím v historii. Marie Antoinetta určila styl svému dvoru - a tím zároveň vzhled celé Francii - styl vznešené elegance a delikátní rafinované krásy. Zatímco venkované a sedláci žili v hrůzných podmínkách, královna vytvořila na dvoře ve Versailles snovou, idylickou atmosféru. Alex McDowell, produkční výtvarník, Ashley Rowe , kameraman a několikanásobná nositelka Oscara za návrhy kostýmů Milena Canonerová. Jejich cíl: Zachytit před revoluční Francii vnímanou současnýma očima.

obrazek
McDowel věnoval nekonečné hodiny studiu tohoto období. Spolupracoval s francouzským výtvarníkem Philippem Turlurem a uměleckými režiséry Jeanem Michelem Hugonem a Jeanem Michelem Ducourtym, osvědčeným týmem specializovaným na období revoluční Francie. Ale nakonec se McDowell rozhodl pro nové křivky autentického vzhledu. Barokní nábytek dostal nové barvy. Palác ve Versailles - nejnavštěvovanější objekt na světě - získal nový vzhled. Nakonec tým výtvarníků vytvořil obraz Francie kombinovaný s realismem. McDowel dokonce nechal postavit funkční gilotinu, tak smrtící, že při natáčení s herci bylo nutné odstranit čepel.

obrazek
Mc Dowell chtěl vytvořit ostrý kontrast mezi životem ve Versailles a životem v pařížských ulicích. "Vidíte hojnost a těžké zlato ve světě kardinála Rohana a Ludvíka XVI. A vidíte rafinovanou a hravou atmosféru v pokojích Jeanne de la Motte, ale venku na ulici je středověký svět, plný špíny a hniloby a bídy, vysvětluje McDowell. "Právě tyto extrémy byly pro toto období charakteristické." Výtvarný tým se v první řadě sešel v Praze, protože Praha bylo jedno z posledních středověkých měst v Evropě. "Praha je jediné významné historické evropské město, které nebylo ve II. světové válce zničeno bombardováním," říká McDowell. "Proto je tam spoustu autentických středověkých domů a ulic a jsou na stejné úrovni jako v Paříži té doby. A navíc tam najdete neuvěřitelně zručné řemeslníky, kteří nám pro tento film vyrobili mnoho rekvizit z 18. století.


obrazek
McDowell se svým týmem postavili v Praze v barrandovských studiích čtyři základní interiéry: Jeannin byt v hotelu Belle Image, Bastilu, Conciergerie a klenotnictví, kde byl vytvořen diamantový náhrdelník. Mnohé ulice pražského Starého města, byly vyzdobeny jako pařížské ulice. Vrcholná honička se odehrávala na historickém Karlově mostě, který představoval pařížský Pont Neuf. Barokní kostel sv. Mikuláše se svým křišťálovým lustrem o průměru 4 metrů, posloužil jako rodinná královská kaple v paláci Versailles, a Grandhotel Bohemia představoval repliku Petit Trianon Marie Antoinetty, jejího divadélka z 18. století. Největší jednotlivá scéna byla postavena mimo Prahu, v zahradách dobříšského zámku. V těchto místech se scházel kardinál Rohan a Marie Antoinetta.

obrazek
Jedno z nejzajímavějších míst v České republice byl "Kostní Kostel" gotický kostel, ve kterém jsou sochy vytvořené z lidských kostí, který představoval Rohanovy katakomby. Dále se natáčelo na zámku ve Valticích, v Lednici a v Mahenově divadle v Brně. Produkce se potom přemístila do Francie. Poslední exteriér byl na zámku d´Alaincourt, který představoval Jeannin zámek v Bas-Sur-Aube. Tento historický objekt z 14. století je nyní soukromým majetkem.

O hercích

Hilary Swanková
obrazek V roce 1999 získala Oscara za svůj výkon ve filmu "Boys don´t cry". Dále byla oceněna Zlatým Globem a mnoha dalšími cenami. Narodila se v Bellinghamu, stát Washington. Jejím filmovým debutem byl film Buffy, The Vampire Slayer. V současné době žije v New Yorku a nedávno dokončila film Insomnia, ve kterém hraje po boku Al Pacina Robina Williamse, v režii Christophera Nolana.

Johathan Pryce
obrazek Je jedním z nejvýznamnějších britských divadelních herců. Hrál ve filmech Breaking Glass, Something Wicked This Way Comes, Ploughman ´s lunch, Brazil, Jumping Jack Flash a mnoha dalších. V současnosti Pryce hraje roli "Henryho Higginse" v "My Fair Lady" v Královském divadle v Londýně.

Simon Baker
obrazek Americkému obecenstvu se poprvé představil v Oscarovém filmu L.A.Confidential. V režii Curtise Hansona v tomto filmu dále hráli Kevin Spacey, Kim Basingerová a Russel Crowe. Baker se narodil v Austrálii. Hraje roli "Nicka Fallina" v televizním seriálu The Guardian. V tomto seriálu s ním hrají Dabney Coleman a Alan Rosenberg. V loňském roce, hrál Baker ve filmu společnosti Warner Bros. Red Planet, po boku Val Kilmera a Carrie Anne Mossové.

Adrien Brody
obrazek Nedávno dotočil hlavní roli ve filmu The Pianist (Roman Polanski). Narodil se a vyrůstal v New York City, kde navštěvoval American Academy of Dramatic Arts a Vyšší střední hereckou školu.

O tvůrcích

Charles Shyer
Spolupracoval na scénáři filmu Going South, v režii Jacka Nicholsona, který také v tom filmu hrál. Byl nominován na ocenění za nejlepší scénář k filmu House Calls, v hlavní roli Walter Matthau. V roce 1980 byl nominován na Oscara za scénář k filmu společnosti Warner Bros. Pictures Private Benjamin. Zároveň byly nominovány, za své herecké výkony v tomto filmu, Goldie Hawnová a Eileen Brennanová. Tento film získal nominaci na několik Zlatých Globů a získal ocenění the Writers Guild of America za nejlepší scénář. Spolu se svou dlouholetou partnerkou Nancy Meyersovou, Shyer napsal scénář, produkoval a režíroval filmy Irreconcilable Differences a Baby Boom. Shyer vyrůstal ve filmovém průmyslu - jeho otec, Melville Shyer, byl jedním ze zakladatelů společnosti the Directors Guild of America.

John Sweet
Debutuje filmem Aféra s náhrdelníkem. Narodil se na Floridě, navštěvoval the University of West Florida v Pensacole, divadelní obor. Pak se stal osobním asistentem herce George C.Scotta a jeho manželky, herečky Trish Van Deveerové, a přestěhoval se do Los Angeles, kde pokračoval v práci s touto dvojicí.

Redmond Morris
Dlouhodobě spolupracoval s režisérem Neilem Jordanem. Koprodukoval tři Jordanovy filmy:Interwiev s upírem, Michael Collins a In Dreams. Produkoval Jordanovy filmy the Miracle a The Butcher Boy a pracoval jako první asistent režie na filmu The Crying Game. Narodil se v Irsku. Jeho zájem o film byl podnícen známostí s Johnem Fordem, s nímž vlastnil jeho otec produkční společnost.

Ashely Rowe
Natočil filmy When Brendan Met Trudy, Five Seconds to Spare, A Room for Romeo Brass, Mad About Mambo a další. Narodil se v Bournemouthu, v Anglii, svou kariéru zahájil jako asistent u malé dokumentární filmové společnosti. Teaching Media.

Alex McDowell
Proslavil se výpravou k filmu Davida Finchera Klub rváčů. Před deseti lety zahájil svou kariéru prací ve filmu The Lawnmower Man (Trávníkář) poté co působil jako umělecký režisér mnoha významných reklam a hudebních videoklipů. Mezi jeho výzamné filmy patří: The Crow a jeho pokračování Crow: City Of Angels a Fear and Loathing in Las Vegas. Nedávno ukončil produkci na filmu Stevena Spielberga Minority Report a připravuje film režiséra Tarsema Constantine. McDowell se narodil na Borneu a sedm let žil v Indonésii, kde pracoval jeho otec pro společnost Shell Oil. Do školy chodil na Quaker boarding school v Anglii a později studoval na Central School of Art v Londýně.

Milena Canonerová
Získala dva Oscary za návrhy kostýmů pro film Chariots of Fire (1982) a Barry Lyndon (1975). (spolu s Ullou Britt Soederlundovou.) Dále byla čtyřikrát nominována na Oscara za filmy Titus, Dick Tracy. Tucker: The Man and his Dream a Out of Africa (Vzpomínky na Afriku). Canonerová získala ocenění British Academy Awards za filmy The Cotton Club a Chariots of Fire. Byla nominována ještě třikrát za filmy Dick Tracy, Out of Africa a Barry Lyndon. Narodila se v Turinu, v Itálii. Kostýmní návrhářství a dějiny umění studovala v Janově. Pracovala jako kostýmní návrhářka ve Vídeňské opeře. Na festivalu v Espoletu, a v Metropolitní opeře. Také působila v Teatro di Roma.

David Newman
Syn proslulého skladatele Afreda Newmana, pokračuje v úspěšné hudební rodinné dynastii. V roce 1997 byl nominován na Oscara za nejlepší hudbu k filmu Anastasia. Akademie Science Fiction, Horror a Fantasy Films poctila Newmana nominací za nejlepší hudbu k filmu Galaxy Qzest. Mezi filmy, ke kterým Newman složil hudbu patří : Duets, Bedazzled, Nutty Professor II: The Klumps, TheFlinstones in Viva Rock Vegas, Hoffa, Válka Roseových, Dámská jízda a další. Newman už spolupracoval s režisérem Charlesem Shyerem na filmu I love Trouble.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 22. 9. 2019 Svátek má Darina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz