fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Podobné filmy    

66% 23 hlasů
6.6 10 23
film / komedie, krimi, Československo, , 89 min., černobílý

Režie:
Herci: , , , , , více...

Co se stane, když žena propadne detektivní zálibě.
Detektivně laděné úsměvné příběhy, v nichž lékařka na vlastní pěst řeší podezřelé případy, pletouc se do řemesla povolanějším, dnes vyznívají spíše unyle a nudně, klišovitě ve výstavbě zápletek i konstrukci postav. Přesto v raném normalizačním období přinesly aspoň trochu rozptýlení.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Vždy se ráda znovu podívám na špílcování mezi filmovými manželi.
Všechny komentáře k filmu 6+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Aféry mé ženy

obrazek
Lékařka, doktorka Adéla Neradová propadla touze odhalit nějakého zločince a stát se jakýmsi Sherlockem Holmesem v sukních. Nevděčná role jejího dr. Watsona připadla manželovi Petrovi, profesionálnímu fotografovi, který jí pomáhá s případy, do nichž se zapletla, ale většinou všechno poplete. Ty případy byly tři. K prvnímu, nazvanému Suvenýr z Paříže, se paní Adéla dostala, když se společně s manželem vracela ze zájezdu do Paříže. Cestou někdo přepadl jejich spolucestujícího dr. Přikryla a vzápětí se na scéně objevil major české kriminálky Bušek, který zabránil, aby se Adéla napila koňaku, který jí nabídl manžel. V lahvích totiž nebyl alkohol, ale lučavka královská s několika kilogramy rozpuštěného zlata, které se kdosi touto cestou pokoušel propašovat přes hranice.
obrazek
S pomocí paní Adély se Buškovi sice podaří pachatele odhalit, ale zdaleka to není jeho poslední setkání s nadšenou amatérskou detektivkou. Další setkání ho čeká v povídce Smrt za slunovratu, kde se Adéla s manželem připlete k podivné a podle všeho násilné smrti bývalého cirkusového klauna Krystla, který se v Prokopském údolí pokoušel najít poklad. Přestože Petr najde několik lidí, kteří se s Krystlem neměli rádi, Adéla nakonec odhalí, co se skutečně stalo. Ve třetím příběhu se Adéla zaplete do případu domnělé vraždy v pouťové atrakci strašidelný zámek, aby nakonec zjistila a pomohla majoru Buškovi odhalit pachatele docela jiného zločinu.


O filmu

Tři kriminální povídky autora Lukáše Luhana použil režisér Vladimír Čech jako předlohu svého filmu z roku 1972. Libuše Švormová tu ztělesňuje zvídavou a všímavou lékařku, která svému muži, v hereckém podání Jiřího Valy, komplikuje život svou zálibou v detektivkách. Ve všem vidí záhadu, zápletku a tajuplnost, která čeká na odhalení. Střízlivý a věcný manžel fotograf ji musí pořád krotit, brzdit a uklidňovat. Což se mu, jak už to tak chodí, nejen nedaří, nýbrž i vymstí... V každém z příběhů s názvy Suvenýr z Paříže, Smrt za slunovratu a Vražda v Čertově mlýně dá nakonec kriminalista mjr. Bušek (Josef Langmiler) zapravdu paní Adéle. Menší, ale velmi svéráznou postavičku průvodce turistů, zde vytvořil skvělý Vladimír Menšík.

Podobné filmy

Tom Horn
Steve Mc Queen je slavný stopař, který pracoval pro americkou vládu v indiánských válkách....
dnes 05.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Vojna není kojná
(In the Army Now) Bones a Jack jsou dva mladí prodavači v obchodě s elektronikou. Víc než ...
dnes 07.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
A zase jedna Popelka
(Another Cinderella Story) Po smrti matky musí dospívající Selena Gomez plnit rozkazy neje...
dnes 08.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 25. 3. 2019 Svátek má Marián
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz