fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

film / dobrodružný, science fiction, Československo, , 90 min.
DVD od 30.4.2007 Řitka video

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
04:19Fantastický příběh o tajemném poslání návštěvnice z jiného světa.
Sci-fi, krimi a špionáž se mísí v příběhu kolem pozůstalosti po cestovateli A. V. Fričovi, v níž jsou skryty informace o zázračném léku. Ty chce získat kapitalistický farmaceutický trust, který se po vzoru špionážních centrál neštítí použít vyzvědačství a odposlechů. Ale o lék mají zájem i dva elegantní cizinci, muž a žena, snažící se vetřít do přízně hlavního hrdiny. Tím je vědecký pracovník výzkumného ústavu dr. Junek, který pročítá Fričovy deníky. Rozhodne se podniknout cestu do Amazonie, kde se má nacházet indiánský kmen, který lék vyrábí. Junek však podlehne pokušení sličné cizinky... Autoři natočili ve své době ideologicky tendenční film, který však ve světle dnešní politické situace získává nečekaně aktuální konotace.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tenhle film jsem měl rád! Jasně, dnes už to vypadá pitomě, jde se snadno posmívat naivnímu příběhu, zpracování nebo hlavní představitelce, která vypadá, jako by si čichla něčeho z indiánského kaktusu - ale sakra, v jistém věku a v jisté době to bylo prostě boží. Plus, nikdo mne nepřesvědčí, že hlavně hudba je špatná i dnes.
Všechny komentáře k filmu 4+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Akce Bororo

Za vdovou po Albertovi Vojtěchu Fričovi přišel jakýsi cizinec a nabídl jí lákavou sumu za cestovatelovu pozůstalost, neuspěl však. Zanedlouho odjel přítel paní Fričové doktor Junek služebně do Brazílie, a tam se jakoby náhodou seznámil s krásnou mladou ženou. Představila se jako studentka etnologie Zuzana a podařilo se jí Junka přimět, aby jí zprostředkoval přístup k Fričovým deníkům. V těch ji zajímala jediná věc: zápisky o neznámém indiánském kmeni z jižní Ameriky a jeho zázračném léku. Ten se ale snaží získat i mnozí další, stranou nezůstávají ani agenti špionážních centrál. Nikdo ze zúčastněných netuší, že údajná Zuzana není člověk...


O produkci

Vědecko-fantastický film natočil v roce 1973 jako svůj druhý režijní počin Otakar Fuka. Scenárista Drahoslav Makovička vyšel při tvorbě příběhu ze skutečných deníků A. V. Friče, s jehož synem se osobně znal. Cestovatel skutečně popisuje jihoamerický indiánský kmen Bororo, zmiňuje se o jakémsi divotvorném léku, některé jeho poznámky dokonce naznačují, že uvažoval o existenci mimozemských civilizací.

Podobné filmy

Bounty
(The Bounty) Peklo je nerozdělilo, nepřáteli se stali až v ráji. Mel Gibson a Anthony Hopk...
zítra 00.05
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Riddick: Kronika temna
(The Chronicles of Riddick) Na jeho hlavu je vypsána vysoká odměna a on se proti své vůli ...
zítra 00.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Krvavý diamant
(Blood Diamond) Bývalý žoldák Leonardo DiCaprio a prostý rybář Djimon Hounsou se octnou up...
zítra 02.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 20. 10. 2019 Svátek má Vendelín
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz