fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

74% 204 hlasů
7.4 10 204
fantasy / komedie / sci-fi, Česká republika, , 102 min., od 12 let
Kinopremiéra v ČR 12.7.2018, DVD od 1.4.2002

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1994, Český Lev, Střih (A. Fišárek), Divácky nejúspěšnější film


Ukázka
00:29Svěží film o únavě. Komedie o lidské energii a jiných neprobádaninách.
Příběh neohroženého přírodního léčitele a neduživého pacienta na stopě záhadného mizení lidské energie.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Akumulátor 1 je rozporuplný Svérákův film, kdy já ho řdím k jedněm nejslabším, kamarád naopak k jedněm z nejlepších Svěrákových počinů. Ve filmu je spousta originálních scén, ale pořád mi tak nějak uniká to poselství, které jsem měl dostat.
Všechny komentáře k filmu 14+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Akumulátor 1

Zeměměřič Olda trpí záhadnou ztrátou energie, s níž si lékaři nevědí rady. Teprve léčitel Fišárek zjistí, co skleslému mladíkovi schází. Začne ho učit, jak získávat a usměrňovat duševní energii. Brzy zjistí, že Oldovi i ostatním pacientům vysává energii televizní obrazovka, za níž je paralelní svět, obývaný stínovými dvojníky citlivých jedinců. Olda se rozhodne pro protiútok. Má svůj tajný plán, jak zničit nebezpečné médium a jeho paralelní svět. V obranném boji mu pomáhá vztah k půvabné zubařce Anně. Jenže učenlivý Fišárkův žák málem zapomene na mistrovo varování, že jakékoliv zneužití síly se obrátí proti němu.


obrazek
Hlavní hrdina filmu, zeměměřič Olda, trpí ztrátou energie, s níž si lékaři nevědí rady. Teprve léčitel Fišárek zjistí, co skleslému mladíkovi schází a začne ho učit získávat a usměrňovat duševní energii. Brzy zjistí, že Olda i ostatní pacienti jsou obětí vysávání energie televizní obrazovkou, za níž je paralelní svět, obývaný stínovými dvojníky citlivých jedinců. Olda se tedy rozhodne pro protiútok. Má svůj tajný plán, jak nebezpečné médium a jeho paralelní svět zničit. V obranném boji jej při tom motivuje půvabná zubařka Anna. Učenlivý žák ale ve svém zápalu málem zapomene na mistrovo varování, že jakékoliv zneužití síly se obrátí proti němu...
obrazek
Fantastická komedie režiséra Jana Svěráka Akumulátor 1 svým názvem ironizuje vícedílné hollywoodské akční podívané (Terminátor či Predátor). Podobně jako u svého celovečerního debutu (Obecná škola) však mladý režisér zdůrazňuje českou svébytnost výchozího pohledu na svět.

Na scénáři se opět spolupodílel režisérův otec Zdeněk Svěrák a z tohoto neselhávajícího spojení vznikl v roce 1994 myšlenkově a formálně vyvážený film s ve své době aktuálními podtexty, využívající komediálních i dramatických možností příběhového schématu o učiteli a jeho žáku. Úvaha o dobré vůli, překonávající všechna úskalí, je nosnou myšlenkou obrazově vytříbeného vyprávění. Důležitou roli v něm vedle mimořádně dobře zvládnutých triků hrají překvapivé pohledy na vnější a vnitřní lidský vesmír i na parazitující svět televizních obrázků. Atraktivní "naivní" balení ve stylu lucasovsko-spielbergovského inteligentního rodinného kina dává filmu opravdu charakter podívané amerického typu; myšlenková bohatost a jemný humor však popírají jednoznačné zařazení mezi "pouhou" efektní zábavu.

Sympatický, civilní tón v hereckém obsazení udává vedle osvědčeného Zdeňka Svěráka a neokoukané Edity Brychtové hlavně Petr Forman. Akumulátor 1 se stal divácky nejúspěšnějším filmem roku 1994, na Mezinárodním festivalu fantastických a dobrodružných filmů v Japonsku získal Hlavní cenu.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 22. 8. 2019 Svátek má Bohuslav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz