fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Celý film zdarma    Videoukázka    Fotky    

72% 379 hlasů
7.2 10 379
drama / dokument, USA, , 118 min., od 11 let
Looking for Richard

Režie:
Herci: , , , , , více...


Celý film zdarma
01:58:00
Ukázka
02:01Al Pacino chce zpracovat historickou hru Williama Shakespeara Richard III. Je to ale nesmírně pečlivý režisér, a tak se rozhodne dozvědět se o postavách i díle samotném co nejvíce. Dávno mrtvého mistra se již bohužel přímo ptát nelze. Nezbývá, než se vydat do ulic. Hledat zajímavé lidi, význačné umělce i média, skrze nich zvěčnělý dramatik promlouvá. Skládat názory v mozaiku, ze které vystupuje legendární král Richard III. ve vší své velikosti a slávě. Al Pacino - Richard III. je film plný těch nejzářivějších hvězd a nejpozoruhodnějších osobností, které se vystřídaly před kamerou i za ní.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Krátký popis Al Pacino chce zpracovat historickou hru Williama Shakespeara Richard III. Je to ale nesmírně pečlivý režisér, a tak se rozhodne dozvědět se o postavách i díle samotném co nejvíce. Dávno mrtvého mistra se již bohužel přímo ptát nelze. Nezbývá, než se vydat do ulic. Hledat zajímavé lidi, význačné umělce i média, skrze nich zvěčnělý dramatik promlouvá. Skládat názory v mozaiku, ze které vystupuje legendární král Richard III. ve vší své velikosti a slávě. Al Pacino - Richard III. je film plný těch nejzářivějších hvězd a nejpozoruhodnějších osobností, které se vystřídaly před kamerou i za ní.
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

O natáčení

Úvodní citát ze Shakespearovy Bouře vypovídá o pomíjivosti herectví. Al Pacino s filmovým štábem chodí po ulicích a vyptává se náhodných chodců na jejich znalosti o Shakespearovi. Někteří nevědí nic, ale jeden bezdomovec překvapivě vykládá o slavném dramatikovi velmi zasvěceně. Známí herci, jako Kevin Kline, Kenneth Branagh nebo James Earl Jones vzpomínají na první setkání se Shakespearem. Otázka a Hledání. Al Pacino se svými přáteli, hercem a spisovatelem Fredericem Kimballem a s produkčními Michaelem Hadgem a Jamesem Bulleitem, chtějí ve filmu sdělit druhým, jak vnímají a promýšlejí Shakespeara dnes, co cítí při hraní jeho textů. Hra. Tvůrci meditují nad svým přístupem k známému dramatu. Al Pacino se jako Richard III. objevuje v ulicích. Vyptává se s přáteli kolemjdoucích na to, zda hru znají. Chce tragédii natočit jako dokumentární drama, v němž je dominantní příběh. První dějství.Hra začíná umíráním krále Edwarda. Tvůrci najdou ideální "jeviště" v prostorech muzea středověku. Al Pacino v malém divadle osvětluje studentům historické souvislosti, předcházející hraným událostem (Válka dvou Růží; porážka Lancasterů Yorky).

Na těle i na duchu zmrzačený Richard se chce zmocnit trůnu, ale musí předtím odstranit všechny, kteří na něj mají nárok, především svého bratra Clarence a děti krále Edwarda. Obsazování rolí.V produkční kanceláři se shromáždí herci na čtené zkoušce. Obsazení rolí bude dlouhý proces. Divadelníci mluví o strachu amerických herců před Shakespearem a jeho jazykem. Rozvádějí teorie o dramatikově jambickém blankversu (nerýmovaný jambický verš s jasným rytmem pentametrem). V dalším vývoji hry se ozřejmuje nenávistný vztah mezi Richardem a královnou Alžbětou. Její představitelka diskutuje o pojetí postavy. Vedou se úvahy o roli dřívější královny Markéty, která vstupuje do dramatu jako vědoucí pozorovatelka. Richard dál spřádá své sítě.Shakespearovo rodiště.Štáb navštíví Stratford. V Mistrově rodném domku však kdosi spustí alarm a na místo přijedou hasiči.Prohlubování.V kavárenské zahrádce rozvíjí Al Pacino své teorie. Zasáhne však policie: štáb nemá povolení k filmování. Uvažuje se o obsazení další ženské role.Lady Anna.Al Pacino chce mladou, ale už zkušenou herečku. Mluví o rozdílech mezi divadelním a filmovým herectvím. Následuje scéna mezi Richardem a Annou nad rakví s jejím mrtvým mužem, jehož Richard zabil. Hrbáč je rozhodnout svést mladou ženu, která ho nenávidí k smrti. Přesvědčuje ji svou zvrácenou logikou a dosáhne svého. Herečka Winona Ryderová mluví o své roli. Pacino má obavy, že se z filmu stává dílo o hře, zatímco původně šlo o to, přiblížit Shakespeara lidem z ulice. Kimball se s ním nepohodne.

Meditují o tom, že o Shakespearovi vědí více herci než akademičtí odborníci. Richard přesvědčí Annu o své lásce a po jejím odchodu se ďábelsky směje. Vrahové.Pacino zkouší dialog s Clarencovými vrahy, jež najal Richard. Se štábem pak hledá vhodný reál pro scénu z vězení. Zatímco se vrahové baví s Clarencem, jehož přišli zabít, uspořádá umírající král Eward schůzku rodu. Chce zajistit stabilitu trůnu po své smrti. Přiměje k usmíření královnu a odbojného Hastingse. Vrahové ubodají Clarence. Zpráva o tom se dostane na schůzku u krále Edwarda, jenž brzy poté umírá. Komentovaný Shakespeare.Na velkém večírku s intelektuálními řečmi dostane Al Pacino komentované vydání Shakespeara; dokonce s obrázky. Sarkasticky to ohodnotí, že se mu na Shakespearových textech vždycky nejvíce líbily knižní ilustrace. A teď uchvátit korunu!Richard se po králově smrti spojí s Buckinghamem, kterého si jako správný gangster najme na špinavou práci. Z Ludlow mají přijet do Londýna Edwardovi synové. Filmaři se ocitnou v Londýně na stavbě obnovovaného Shakespearova divadla Globe. Al Pacino si tu zkouší odříkat text.

Pro Richarda je teď největším nebezpečím Hastings. Herci zkoušejí scénu v civilu, a potom ji hrají na scéně. Zasedání rady.Richard jako mafiánský boss chystá převrat. Při zasedání rady, která má rozhodnout o korunovaci prince, obviní Hastingse a dá ho zabít. Šlechtice zradí i jeho věrný přítel, lord Stanley. Odbornice mluví o Richardově ironii. Richard nařkne prince, že jsou bastardi. Získá si "přízeň lidu". Na hereckém večírku se autoři baví o tvůrčí krizi, která je postihla. Richard je král.Scéna korunovace. Richard se jako správný despota chce zbavit Buckinghama, který se zdráhá splnit jeho rozkaz zabít prince. Buckingham po dialogu s Markétou pochopí, co ho čeká. Nový král si na děti najme vraha Tyrrela. Bývalá královna Alžběta si zoufá na hradbách. Poslední dějství. Richard III. vládne sám; zbavil se všech. Jenže se objevují noví nepřátelé v čele s obávaným Richmondem. V kraji začínají vzpoury. Richmondovi věrní se dohadují při noční hostině. Frederic Kimball přemýšlí, jak "udělat" Richardovu smrt.

Spolu s Pacinem hledají inspiraci v londýnském divadle, kde se hraje už tři sta let. Richard III. má zemřít v bitvě na Bosworthském poli 22. Srpna 1485.Bitva.Mnohem horší než skutečný boj je pro vladaře děsivý sen, v němž se mu zjevují všichni, které zradil a zabil. Probouzí se ve svém stanu s vědomím, že se bojí sám sebe a svých vin. Uklidňuje ho mladý Catesby. Richard mluví k vojákům před bitvou. Jeho vojsko je však poraženo. V travnatém kopci následuje štvanice na krále, který nabízí království za koně. Richarda zasáhnou lučištníci. Raněný hrbáč se brání Richmondovi, ale ten ho snadno přemůže a probodne. Pacino a Kimball opakují královu smrt na schodech. Dobře se přitom baví; natáčení skončilo. Producent jim zatají, že má ještě filmový materiál. Jistě by chtěli pokračovat...Ostatek je tich.Al Pacino se svěřuje s tím, jak miluje ticho. V komentáři se vrací citát z Bouře o pomíjivosti všeho: "...jsme z téže látky, jako jsou tkány sny, a náš malý život obklopuje spánek."


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 24. 7. 2019 Svátek má Kristýna
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz