fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

60% 478 hlasů
6 10 478
dobrodružný / mysteriozní / pohádka / rodinný / sci-fi / fantasy, Velká Británie/USA/Německo, , 129 min.
Alice in Wonderland
DVD od 22.9.2003

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:14Nejnovější zpracování fantastického příběhu Lewise Carrolla.
Malá Alenka je nešťastná, protože má nahlas zazpívat písničku pro hosty na čajovém dýchánku svých rodičů. A přitom tak nenávidí vystupování před publikem! Uteče do zahrady a nemůže uvěřit svým očím, když kolem ní běží nervózní bílý králíček a stále se dívá na své hodinky. Alenka jej zvědavě následuje do králíkárny a po pádu do velké hlubiny se ocitá v úplně jiném, velmi zvláštním světě...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Nemůžu si pomoct, ale tuhle verzi budu mít vždy ze všech nejraději. Jako malá jsem si jí pouštěla pořád do kola. Krásná pohádka. Bohužel teď, když už z toho mám trochu rozum, na filmu vidím čím dál více chyb.
Všechny komentáře k filmu 6+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Alenka v říši divů

obrazek
Malá Alenka má zazpívat při odpoledním čaji pro velkou sešlost pořádanou jejími rodiči písničku. Jenže Alenka si příliš nevěří a tréma s ostýchavostí ji trápí natolik, že vůbec není jisté, že dokáže otevřít pusu. A pak se stane zázrak a Alenka se při pronásledování bílého králíka ocitne v kouzelném pohádkovém světě, kde na ni čeká nejen spousta dveří, křižovatek a odboček, které ji nutí, aby se rozhodla, ale také nekonečná řada neobvyklých zážitků a podivuhodných setkání. Ať už je to nemotorný bílý rytíř, kočka Šklíba, vysloužilý houseňák, vznětlivá srdcová královna, bláznivý kloboučník, zpívající stromy nebo mluvící květiny.
obrazek
A každé setkání, každý neobvyklý zážitek, ať už se zmenší na velikost několika centimetrů, nebo vyroste až ke stropu, to vše má, jak se ukazuje, jediný smysl, zbavit Alenku její ostýchavosti. Je ovšem otázka, jestli se někdy vůbec dokáže vymotat z kouzelného bludiště říše divů a vrátit se domů.


O filmu

obrazek
Nová dvoudílná televizní adaptace slavné dětské knihy Lewise Carrolla se sice od literární předlohy v mnohém odlišuje, kupodivu to však vůbec není na škodu. Zdařilou televizní pohádku, plnou dobrých nápadů (králíkův dům, varhany v podobě velké čajové multikonvice), okouzlujících dekorací a triků, natočil režisér Nick Willing, z jehož tvorby jste mohli nedávno vidět na Nově nové zpracování slavného příběhu Jason a Argonauti. A v hlavních rolích uvidíte vedle Tiny Majorino (Corrina Corrina, Andre, Vodní svět) v titulní roli Alenky, překvapivě multihvězdné obsazení, vychutnávající si v bizarních kostýmech a maskách, lehce ujeté kreace dobře známých postaviček. K vidění je Ben Kingsley (Mutant, Dave, Gándhí) jako Houseňák, Martin Short (Innerspace, Hlava rodiny 1+2) jako kloboučník (původně švec), hodující ve společnosti králíka Březňáka u nekonečného čaje o páté, Whoopi Goldberg (Duch, Sestra v akci, Made in Amerika) jako kočka Šklíba, Gene Wilder (Mladý Frankenstein, Blázni ve vězení), Christopher Lloyd (Návrat do budoucnosti, Vesmírné komando) v brnění bílého rytíře a další. Mimoto je tu spousta půvabných vedlejších postaviček od myšáka, který vypadá jako Náhlovský po dvaceti letech, po irského zahradníka s kózelně moravskó mluvó.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 23. 5. 2018 Svátek má Vladimír
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz