fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

51% 541 hlasů
5.1 10 541
animovaný / dobrodružný / fantasy / hudební / komedie / rodinný, USA, , 92 min.
Alvin and the Chipmunks: The Road Chip
Kinopremiéra v ČR a SK 28.1.2016, DVD a Blu-Ray od 1.6.2016 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:59Rychle a chlupatě.
Díky sérii nedorozumění se Alvin, Simon a Theodore domnívají, že se Dave chystá požádat svou přítelkyni o ruku... a hodlá je opustit. Mají tři dny na to, aby ho zastavili a předešli tak nejen jeho ztrátě, ale také získání nového příbuzného - nesnesitelného nevlastního bratra.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Je to příjemná a pohodová komedie na kterou se dá koukat.
Všechny komentáře k filmu 9+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Alvin a Chipmunkové: Čiperná jízda

Čiperné veverky Alvin, Simon a Theodore jsou zpět! A jsou jako vždy nabití energií, písničkami a především naprosto šílenými nápady. Jejich nový, už čtvrtý příběh začíná tradičně: velkým nedorozuměním. Alvin, Simon a Theodore totiž dostanou podezření, že Dave, jejich velký člověčí kamarád a ochránce, chce požádat svou přítelkyni o ruku. A oni touto svatbou získají jednoho naprosto příšerného, nesnesitelného, vyženěného bratra Milese a navíc je Dave možná nakonec i úplně opustí. Toto žádání o ruku se má odehrát za tři dny až v Miami, a tak mají naši chlupatí hrdinové hodně málo času a před sebou o to více kilometrů, aby zabránili této naprosto příšerné katastrofě. I když se Chipmunkové vždy snaží udělat správnou věc, nakonec ji udělají tím nejhorším představitelným způsobem. Ostatně hned od začátku jejich výpravy mají v patách hodně naštvaného palubního detektiva z letadla, protože chtěli udělat dobrý skutek. Což znamená, že osvobodili všechny přepravované domácí mazlíčky a pustili je ze zavazadlového prostoru mezi cestující. Za letu. Jak jinak. A tak se i teď můžete těšit na naprosto šílenou jízdu nacpanou přehršlí vtipů a hromadou té pravé chlupaté „chipmunčí" muziky.


O filmu

obrazek
Alvin a Chipmunkové se stali celosvětovým fenoménem. Oblíbilo si je hned několik generací fanoušků. V roce 2007 se komiksové postavy představily na filmovém plátně v celovečerním filmu, který kombinoval jak hranou akci, tak CGI a disponoval moderní komikou. Film se stal prázdninovým hitem a celosvětově utržil přes 350 miliónů dolarů. Hudební skladatel, Dave Seville proměnil zpívající Chipmunky - Alvina, Simona a Theodora v popové ikony, zatímco nezvladatelné trio zdevastovalo Davův dům, způsobilo zmatek v jeho kariéře a obrátilo Davův doposud spořádaný život vzhůru nohama.

Než byste stihli zvolat: “Alvineee!!!”, začalo se mluvit o dalším filmovém pokračování Alvina a Chipmunků, ve kterém by se Alvin, Simon a Theodore konečně setkali se sobě rovnými - a možná i s něčím víc - s nově příchozím ženským triem, s Chipettkami. Snímek Alvin a Chipmunkové 2 vstoupil do kin v roce 2009 a celosvětově utržil přes 440 milionů dolarů.

O dva roky později ve snímku Alvin a Chipmunkové 3 si Chipmunkové a Chipettky vyrazili užít prázdniny na luxusní výletní loď, kterou svým dováděním proměnili v hrací hřiště. Loď bohužel ztroskotala a oni se ocitli na opuštěném ostrově. Brzy se však ukázalo, že ostrov není tak opuštěný, jak to na první pohled vypadalo. Snímek vydělal více než 340 milionů dolarů.

Nyní je na čase, aby se kluci vydali na své zatím největší dobrodružství. Proslavení svými nehodami, Alvin, Simon a Theodore museli vždy řešit problémy… které si většinou způsobili sami! Ale tentokrát se poprvé ocitnou na misi za záchranu své rodiny.

Znovu jsou tu ti Chipmunkové, které znáte a máte rádi: Alvin, okouzlující a muzikální s bezmezným nadšením a magnetismem; Simon, který je chytřejší než Einstein; a Theodore, plachý, dobromyslný, milující a citlivý.

Snímkem Alvin a Chipmunkové: Čiperná jízda se Chipmunkové na rozdíl od předchozích filmových dobrodružství posouvají dál. Režisér Walt Becker říká: “Chipmunkové dospěli. Tento film je o nalezení vlastní cesty a o tom žít na vlastní pěst. Rozhodli jsme se udělat film, který by potěšil nejen děti, ale i dospělé.”

Becker připisuje kredit producentům Rossovi Bagdasarianovi a Janice Karmanové, kteří jsou strážci odkazu Chipmunků. Zároveň pomáhali scénáristům, Randimu Mayem Singerovi a Adamovi Sztykielovi najít pro Alvina a jeho kamarády novou cestu. “Ross a Janice mi dali důkladnou lekci z historie a z osobnostních charakteristik Chipmunků,” vzpomíná režisér. “Ale také nás nabádali, abychom postavy zavedli do jiného prostředí a dali filmu trochu jiný tón, než na jaký jsme byli doposud zvyklí.

“To vysvětluje, proč se Čiperná jízda v mnohém liší od předchozích tří filmů,” pokračuje. “Opravdu jsme se snažili k příběhu přistoupit nanovo.” Becker se ujistil, že se v Čiperné jízdě v roli Davea Sevillea vrátí Jason Lee, jeho přítomnost ve všech Alvinovských filmech byla klíčová. “Bylo důležité přivést Jasona zpět nejen proto, že je v Alvinovi a Chipmuncích úžasný, ale jeho přítomnost dodává tomuto snímku silný emocionální náboj a vazbu.”

Lee nazývá svou vazbu na postavy příběhu a na nekonečné řady fanoušků “Davův faktor”. “Je úžasné, když jsem se svými dětmi a jejich přátelé ke mně přijdou a zeptají se ‘Jsi Dave?’ a usmějí se. To stojí za to.”

Ve snímku Alvin a Chipmunkové: Čiperná jízda se díky Chipmunkům Daveovi rozjede kariéra hudebního manažera. Má také nového zajímavého klienta - stoupající mladou popovou hvězdu Ashley v podání herečky/zpěvačky/autorky/modelky Belly Thorneové. I přes svou popularitu Ashley zůstává stát nohama na zemi, říká o herečce Thorneová. “Když se s Ashley setkáme poprvé, je pronásledována paparazzi, ale vždy se ujistí, že tím neohrožuje Chipmunky.“ Ashley také poskytuje Chipmunkům emocionální a hudební podporu, když se s Davem setkají na Floridě.

obrazek
Dave, vytíženější než kdy jindy, se rozhodne chlapce dočasně odsunout na vedlejší kolej, aby mohli žít “normální” život. “Dave se cítí lépe, když je všechno pokud možno normální,” říká Lee. Navíc zastává rodičovskou úlohu, což je velký krok vpřed v porovnání s jeho minulou rolí ustaraného poručníka. “Rodičovské momenty jsou pro vývoj této filmové série důležité,” poznamenává Becker.

Dosažení normálnosti v domácnosti Sevillea/Chipmunků představuje neustálou výzvu. Chlapcům chybí jejich status popových hvězd a dávají to Daveovi značně najevo. Daveova frustrace z jeho mladých svěřenců ho sužuje i nadále. A fanoušky zcela jistě potěší Davův charakteristický projev této frustrace, když na plné plíce zvolá “Alvineeee!!!” - to vyčerpá nejen Davea, ale i Dolby systém vašeho kina. “Ten výkřik se mi stal vlastním,” říká Jason Lee, “nejen v roli Davea, ale i v mém osobním životě.”

Daveův život projde ještě jedním zásadním obratem, když mu do něj vstoupí Samantha, má radši, když se jí říká “Sam”, lékařka na pohotovosti. Společně zažívají vzkvétající romanci. Vlastně si jsou tak blízko, že si Chipmunkové začnou klást otázku, zda se jí Dave rozhodne položit TU jednu zásadní otázku.

Myšlenka, že by se měl Dave uvázat, chlapce nijak netěší. Ve skutečnosti se obávají, že to změní jejich životy - a možná je to připraví i o domov! Situaci dále komplikuje Samin dospívající syn, Miles, který chová k Chipmunkům odpor, stejně jako oni k němu. Chipmunkům velice rychle dochází, že je Miles silným soupeřem, protože dokáže být stejně tak neposedný jako Alvin a možná i víc. “Miles je jako zrychlený Alvin,” říká Becker. “Je stejně nezbedný jako Alvin, ale o krok napřed. Miles je skvělým protějškem Chipmunků.”

“Miles je ve snímku představen jako klasický dospívající výrostek,” říká Josh Green. “Rád ho přirovnávám k Alvinovi. Oba způsobují potíže a jsou halasní a ostří. “Každý z nás má v sobě trochu z Alvina,” pokračuje. “Víte, co mám na mysli - ten vnitřní hlas, který vás ponouká jít ven a způsobit rozruch.”

Bohužel pro Chipmunky, Dave zůstává vůči Milesovu “posmívání se Chipmunkům” netečný. “Dave si myslí, že je Miles roztomilý kluk,” říká Lee. “Ještě mu nedošlo, že i Miles má stejný druh teenagerovské úzkosti jako Alvin, jen v lidské podobě.”

Uprostřed jejich šarvátek, které málem přerostou ve válku, Chipmunkové a Miles pochopí, že mají jeden společný cíl: zastavit Daveovu svatbu se Sam. Chipmunkové se bojí, že se jejich rodina navždy změní, když se Dave ožení a co hůř, Miles by se pak stal jejich nevlastním bratrem. Green říká: “Ani Miles nesouhlasí s Davovým plánem, dát tuto rodinu dohromady a být společně šťastní.”

V paktu, který dobře vystihuje úsloví: “Nepřítel mého nepřítele je můj přítel,” Chipmunkové a Miles neochotně spojí své síly a odcestují na Floridu, kde se pokusí rozbít to, o čem se domnívají, že by mohl návrh k sňatku.

Je to cesta plná dobrodružství, legrace, hudby a barev. Ale Becker rovněž podotýká, že je to také o tom, jak Alvin, Simon a Theodore Miles najdou svou vlastní cestu do sjednocené rodiny. Dále upozorňuje, že nové sjednocující rodinné prvky slouží ve filmu jako vstup do nové kapitoly v životech Chipmunků. Již to nejsou jen tři kluci a Dave Seville. Dvě nové postavy - Daveova láska a její dospívající syn - vstoupí na scénu a obrátí Chipmunkům život naruby. “Myslím, že představa smíšené rodiny, je něco, čemu mnoho lidí porozumí,” říká Becker. “Chipmunkové se vždy snaží udělat správnou věc, ale nakonec ji udělají špatným způsobem. Z těchto rodinných momentů můžete vytěžit mnoho komiky.”

obrazek
Chipmunkovská cesta Amerikou je také zdrojem mnoha komických situací. Vše začne, když Miles propašuje na palubu letadla Chipmunky. Od tohoto momentu se vše začne ubírat špatným směrem. Během letu se setkají s novým nepřítelem - agentem z Úřadu pro bezpečnost v dopravě, Suggsem, v podání držitele ceny Emmy - Tony Halemem.

Suggs choval k Chipmankům zášť ještě předtím, než se s nimi osobně potkal. Před lety zažil trauma, když se s ním jeho přítelkyně rozešla za tónů jedné z chipmunkovských písniček. Během osudného letu na Floridu Chipmunkové Suggse osobně potrápí. Zaprvé: Theodore vypustí z bedny opičku. Zadruhé: nově osvobozená opička odemkne bedny s dalšími zvířaty. Zatřetí: vznikne velký zmatek.

Divoký incident způsobený zvířaty na palubě letadla trochu poskvrní jinak perfektní profil agenta Úřadu pro bezpečnost v dopravě: Suggse. Tony Hale říká: “Když Chipmunkové promění letadlo v dětské ZOO, je to obrovská skvrna v Suggsově kariéře a on je naštvaný!”

Hale ocenil příležitost ztvárnit jiný druh role ve snímku Alvin a Chipmunkové: Čiperná jízda. Vysvětluje: “Většinou ztělesňuji druh muže jako ve Víceprezidentce nebo v Arrested Development, muže, který je zneužíván. Suggs je také zneužíván, ale bojuje a nikdy se nezastaví ve snaze Chipmunky zlikvidovat. Je velmi zábavné hrát takového darebáka.”

Vyvedeni z letadla a pronásledováni Suggsem, Chipmunkové a Miles se vydají na dlouhou cestu, což jim umožní navštívit a způsobit ještě více neplechy v odlišných kulturách napříč USA.

“Příležitost poznat nová místa z pohledu Chipmunků je neodolatelná,” poznamenává Becker. Kromě toho: “Každý z nás si dobře pamatuje na rodinné výlety, které mohou být zároveň dobrodružstvím, ale i mučivým zážitkem, tomu musí každý porozumět.”

Alvin a Chipmunkové: Čiperná jízda dají věci do pohybu - i hudebně. Každá zastávka během chipmunkovské jízdy má svůj vlastní charakter a odlišný hudební styl - od moderního hip-hopu/ country stylu z baru v Texasu po jazz, blues a funk v New Orleans a konečně po latinský styl v Miami.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 23. 6. 2018 Svátek má Zdeňka
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz