fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

53% 69 hlasů
5.3 10 69
film / drama, Francie, , 109 min., od 15 let
American Translation
Kinopremiéra v ČR 16.8.2012 v SK 12.4.2012

Režie: ,
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:48Oba se milují. On zabil. Ona o tom nic neví. Jeho přáním je - zachránit se…
Po náhodném setkání Chrise a Aurory vzkvete jejich láska. Je jim dvacet let a žijí výhradně vášní. Je to krásný příběh jedné lásky, jakou byste ani v kině nenašli. A pak Aurora objeví, co Chris tajil. Zabil člověka. Bude si i nadále užívat bezstarostného života plného vášně a stane se spoluviníkem nebo navzdory všemu odsoudí muže, kterého miluje?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Nenechte se zaskočit nízkým hodnocením, které tu je. Film není zase tak špatný, aby dostal tak málo. Ano není to světový trhák typu Forrest Gump a podobné, ale průměr to je. 50%
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu American translation

Chris je démonický a atraktivní tmavovlasý francouzský mladík a Aurore má v žilách francouzskou krev po matce. Její otec je bohatý Američan a pochází z dobré rodiny. Na rozdíl od Chrise, který má svůj domov na kolečkách, Aurora má k dispozici luxusní byt v Paříži. Byl by to téměř klasický příběh romantické lásky, nebýt Chrisova tajemství. Chris je bisexuál. Jeho vášnivé milování s Aurore má vždy po konci další začátek, ale pro mladíky, které si Chris promyšleně vybírá, je jejich milování vždy jejich posledním zážitkem v životě. Chris je totiž sériový vrah a Aurore se po krátkém čase tuto pravdu dozvídá. Slepě a naivně zamilovaná se Aurore stává jeho důvěrnicí i spolupachatelkou.


O filmu

obrazek
Slovo režisérů

Eros a Thanatos, láska a smrt, jsou koncepty, po kterých se neustále ptáme v současné společnosti. Tento film detailně představuje povahu sériového vraha a jeho příbuzných: ženy, kterou miluje, a jeho „nešťastných obětí.“

Když jsou v sázce otázky násilí a identity, zdá se, že cynismus je odpovědí na celkovou ztrátu víry. V co věříte? Boha? Ďábla? Nic? Lidé poslouchají své primární instinkty, které jsou čím dál víc všedními, bez jakéhokoliv zvláštního důrazu kladeného na čistotu slova.

Nevinnost se plošně vytrácí, zabiják je typickou ilustrací někoho, kdo v mládí utrpěl velká zklamání a zůstal bez jakékoliv pomoci společnosti. V tomto případě jsou systematičtí vrazi přímým odrazem existenciálních potíží člověka, aby mohl žít normální život.

Záměrem nebylo natočit film se zvláštním poselstvím, ale otevřeně probrat některé z těchto otázek v realistickém thrilleru. Divák je jednoduše zapojen do děje, kdy si klade otázky, co je dobro a zlo, a je donucen si učinit svůj vlastní názor.

Nechtěli jsme stejně tak povznášet smrt, a ačkoliv je sériový vrah hrdinou tohoto filmu, je to v protikladu Mlčení jehňátek. Postava Chrise naproti tomu nemá jasné povědomí o svých činech a téměř žije v paralelním světě. On byl obětí dětského týrání a stal se z něj osamělý člověk, tichá otřesená duše, jejíž pravá láska k Auroře zůstává naneštěstí bezmocným prostředkem proti ďáblu, který sídlí uvnitř jeho duše. Nechtěli jsme, aby byl Chris naprosté monstrum, ve skutečnosti je to v každodenním životě okouzlující člověk, díky čemuž je jeho postava mnohem komplikovanější a také zajímavější. Nejednáme s ničím, co by bylo černé a bílé, ale s dualitou věcí. Vášnivá láska mezi Chrisem a Aurorou dosáhne svého vrcholu v bodě, kdy potřebujeme znát odpověď na děsivě těžkou otázku: do jaké míry můžeme akceptovat zločin, který spáchá námi milovaná osoba?

Od samého začátku se Pierre Perrier a Lizzie Brocheré hodně ponořili do děje filmu. Znali jsme je z předchozího filmu, který jsme točili dohromady (Chacun sa nuit). Oba mladé herce jsme zapojili do filmu od přípravy scénáře, až k finálnímu střihu. Bez jejich přispění bychom nebyli schopni udělat film takovým, jakým je, prodchnutý jejich vlastními reflexemi a temperamentními osobnostmi.

obrazek
American Translation

Našimi filmy chceme sledovat tradici kina, jehož kritéria nejsou definována pouze finančními podmínkami: „Je to dobrý film, protože byl drahý,“ nebo „Je to dobrý herec, protože vydělává hodně peněz,“ nebo „Je to mistrovský kousek, protože ho viděly miliony diváků.“ V dnešní době jsme ve filmech plných odporu hluboce inspirovaní lidskostí. Nejsme jediní, ale je jasné, že tento druh kina je vzácný, navzdory francouzskému systému, který umožňuje různorodost. Je nás jen málo, kteří ve Francii kontrolujeme naši produkci a držíme se modelu autoři-režiséři-producenti Nové Vlny, kteří jsou schopni znovu a znovu točit. Tento nezávislý stav mysli je, zdá se, takový tvůrčí odpor, který musí být podpořen, aby udržel skutečnou různorodost v tradici francouzského filmu.

To je pravda. Žádné televizní kanály nezakázaly tento film kvůli jeho námětu až po všeobecné dohodě: detailní pohled na sériového vraha bez dramatického aspektu kriminálních scén, pojatý velmi realistickým způsobem. Uškrtit člověka zabere 3 až 6 minut a když to točíme, zabere to stejný čas, aby nás to přiblížilo k hlavnímu hrdinovi a abychom identifikovali jeho fyzické a mentální odhodlání, když zabíjí.

Na produkční bázi jsme dosáhli toho, že jsme se osvobodili od industriálního a předdefinovaného systému. Chceme vytvořit prototyp v ekonomických souvislostech. Na place pracujeme s velmi malým týmem, menším než deset lidí, a každý je zapojen do výroby a obsahu filmu. Každý s jeho několikerými úkoly ví, o čem to je a eventuálně proč… V takových podmínkách posiluje dynamika naší kreativity.

Podobné filmy

Rosamunde Pilcher: Cornwallská romance
(Rosamunde Pilcher: Der Himmel über Cornwall) Charlotte se vrací s dcerou Grace do míst sv...
dnes 10.20
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Deník Bridget Jones
(Bridget Jones´s Diary) Může třicetiletá a ještě svobodná Renée Zellweger najít muže na ce...
dnes 18.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Životní šance: Příběh Paula Pottse
(One Chance) Životní příběh Paula Pottse, vítěze prvního ročníku proslulé televizní soutěž...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 28. 5. 2018 Svátek má Vilém
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz