fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

80% 703 hlasů
8 10 703
film / komedie, drama, Francie/Itálie, , 115 min., od 12 let
La Nuit américaine / The American Night / Day for Night

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1973, Oskar, Cizojazyčný film


Ukázka
02:46Americká noc (doslovný překlad označuje filmový způsob, jakým se za denního světla natáčí noc) je „film o filmu". Režisér Francois Truffaut se v něm snažil ukázat divákovi zákulisí realizace filmu nejen se všemi starostmi a potížemi technického rázu, ale i s problémy, jež vznikají v mikrosvětě filmového štábu v mezilidských vztazích.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Nejvtipnější na celém filmu jsou asi zdejší komentáře. Ne, fakt nejde o nic povznášející, oddychového a zábavného. Pokud nepracujete u filmu, nejspíš nenajdete jedinej důvod proč se na film podívat nebo si ho nedej bože pustit víckrát. Neříkám, že nebylo zajímavé sledovat, co všechno musí režisér během dne zvládnout s neobyčejným nadhledem a pokorou, jenže pořád mi to nepřišlo jako dost dobrý důvod proč filmu věnovat více než 2 hodiny času..
Všechny komentáře k filmu 6+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Americká noc

Americká noc (1972), film ve filmu a film o filmu, je Truffautovým vyznáním lásky k vlastnímu řemeslu. S lehkou ironií s příslovečným francouzským šarmem jsou tu vykresleny poněkud spletité vztahy mezi herci se štábem, evokovány příhody z filmařského zákulisí, postižena vzrušující atmosféra natáčení, posedlost lidí, propadlých kouzlu celuloidového pásku. Truffaut nepopírá, že raději než hotové filmy má proces jejich vzniku, vytváření umělého světa. Ukázal jsem natáčení v poněkud luxusnějších podmínkách než v jakých obvykle pracuji (mimo 451° Fahrenheita, který vznikl v londýnském studiu). Většinou natáčím v reálu, tady jsem ukázal práci ve studiu, chtěl jsem udělat kompromis mezi Evropou a Amerikou a jestliže to Američanům připadá jako skromné natáčení, tak pro Francouze je tomu naopak. Americká noc je vynikajícím příkladem dobrého zábavného filmu, dokonale napsaného, dokonale režírovaného i dokonale zahraného. Nic méně, ale také nic víc. A nezdá se, že by si Truffaut dělal větší ambice: Věřím, že v oblasti filmu je cosi frivolního, trochu narcistního nebo egoistického, a ten, kdo pro toto nemá pochopení, musí film opustit. Ten, kdo chce skutečně něco lidem sdělit, najde nejlepší prostředek v literatuře, eventuálně při televizní přednášce.


Podobné filmy

Život brouka
(A Bug's Life) Na Ostrov mravenců se každé léto slétne banda chamtivých kobylek a dožaduje...
dnes 16.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Vejška
Tomáš Vorel ml., Jiří Mádl a Eva Josefíková ve volném pokračování divácky mimořádně úspěšn...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Protektor
Marek Daniel a Jana Plodková v osudové a riskantní hře o kariéru, lásku a lidskou důstojno...
dnes 22.25
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 19. 3. 2019 Svátek má Josef
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz