fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

48% 1377 hlasů
4.8 10 1377
film / thriller, dobrodružný, hororový, USA, , 89 min., od 16 let
Anaconda

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:30Když slyšíš praskat vlastní kosti a nemůžeš dýchat, nevydáš ani hlásku, i když se ti chce řvát.
Jediné, co v tomto krutém světě platí, je zákon silnějšího. To si měli uvědomit mladí filmaři, kteří se lehkovážně vydali do neprobádaných oblastí v pošetilé honbě za slávou. Jediný, kdo z jejich výpravy měl prospěch, byl ohromný, krvelačný a ukrutně hladový had.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Totální brak, ovšem bez ambicí být něčím víc. Banda sympatických filmařů vyrazí do džungle, kde je začnou likvidovat dvanáctimetroví hadi (fakt je jich tam víc). A John Voight ve své asi neikoničtější roli. Animatronické anakondy jsou luxusní (škoda, že ve spoustě záběrů je nahradilo CGI, které dost zastaralo), film ale aspoň pro mě stojí a padá právě na Voightovi, jenž si zjevně byl naprosto jistý, že nehraje zrovna v oscarovém materiálu a podle toho k roli taky přistoupil. Jeho lovec Serone je naprosto přepálený, brutální, nechutný, bezohledný a předrsnělý a díky tomu všemu maximálně zábavný. To je ostatně přídomek, který se celé Anakondě nedá upřít. Není chytrá, nemá extra nosnou zápletku, ani vlastně nedává moc smysl, ale zábavná? To sakra jo! Pro krvavou smrt nebo nečekaný zvrat nejde daleko a díky parádní hudbě dokáže napnout. Jako malý jsem se u ní hrozně bál, teď se výborně bavím. Neprávem podceňovaný film.
Všechny komentáře k filmu 44+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Anakonda

<>Obrázek nenalezen<> Na téhle řece můžete zemřít tisíci různými způsoby, vyjma sešlostí věkem. Deštný prales by o tom mohl vyprávět hodně příběhů se špatným koncem - a tohle je jeden z nich. Filmový tým dokumentaristů, vedený antropologem Dr. Stevenem Calem a režisérkou Terri Floresovou, vyrazil za tajemstvím amazonského kmene Širišamů. V tu chvíli se zachvěje okoralé srdce všech otužilých milovníků dobrodružných historek, neboť správně tuší, že expedice tohoto druhu nemají v drsném povodí Amazonky na růžích ustláno. A když tahle odvázaná filmařská parta vyloví po pár mílích podivného trosečníka Paula Saronea, je jasné, že je (téměř) celý kompars, statující obvykle ve standardních dobrodružných opusech z rovníkových džunglí, konečně pohromadě.
<>Obrázek nenalezen<> Především je to skupina těch, kteří neví do čeho se hrnou a nepřestanou, dokud se tam nedostanou. Její členové se vyznačují trapnou nepřipraveností na boj o život v extrémních podmínkách, a přestože disponují zbytnělým pudem sebezáchovy, může si otrlý divák hned na začátku tipnout, kteří (ti méně sympatičtí) si na Amazonce zapádlují naposled v životě. Kombinovaný antropologicko filmařský tým, směřující do zrádných a neprobádaných lagun, má totiž právě ty správné parametry výpravy, kde produkce, režie i poučený divák předem počítají s masivním snížením početního stavu. Zanedlouho po vyplutí se k expedici připojuje deviantní zloduch, který se na rozdíl od ostatních vyzná v tlačenici i v terénu, a než jeho posedlá obsese naplno exploduje, může působit i jako prima chlápek na přátelský pokec u vodáckého táboráku. Nemusíte být senzibilové, abyste pochopili, že říční krysa Sarone se nebrouzdá kalnou Amazonkou pro vlastní potěšení a že spolu s ním vstoupí na palubu expediční kocábky nelítostní démoni. A také vám musí být jasné, že tenhle obstarožní dobrodruh evidentně nestojí na vrcholu potravinového řetězce, v němž v těchto zeměpisných šířkách požírá každý každého, pokud mu síly a žaludek stačí. Supertěžká váha, jež vládne tomuto drsnému povodí, na všechny teprve hladově čeká - v Brehmově životě zvířat ji najdete pod nevinným názvem Eunectus murinus...


ANAKONDA - KRÁLOVNA DEŠTNÉHO PRALESA


<>Obrázek nenalezen<>Bývalý filmový kritik a nyní režisér Luis Llosa (Sniper, Specialista) se s filmovým štábem nepohybuje v dusném klimatu džungle poprvé. Tentokrát se točilo v autentickém prostředí brazilského Manausu, kde v roce 1982 proháněl jeho kolega Werner Herzog ve snímku Fitzcarraldo Klause Kinskiho. Pořád to tam vypadá stejně přitažlivě, tajemně a exoticky, jako místo, kde se může přihodit cokoli - a Luis Llosa sem snaživě přenesl smrtonosný odkaz Čelistí, Grizzlyho a krvelačných Piraň. Z kadlubu "monstr filmů" nechal vyplazit zlověstný přízrak gigantické mega-anakondy, která předvádí ve své animované, animatronické i reálné podobě, že ve volném amazonském stylu na ni prostě nikdo nemá. Slabší povahy, kterým se při pohledu na užovku vyrážejí opary a kolabuje první signální soustava, mohou odcházet ze setkání s touhle bestií (s parametry pravěkých oblud) rovnou do invalidního důchodu. Většina vědeckých publikací uvádí, že anakonda se živí převážně ptáky a malými až středně velkými savci, mezi které Llosa evidentně zahrnuje i členy expediční výpravy. Netříští síly a žene jednoduchý děj a jeho lidskou návnadu bez velkých oklik přímo do nenasytného hadího Teprve v jeho blízkosti, páchnoucí smrtí a natrávenými zbytky toho, co kdysi bylo částí filmařské expedice, pouští naplno z uzdy svoji fantazii a po nevinné rozcvičce s nouzovou tracheotomií, v podání lovce hadů Saronea, teprve pořádně přitvrdí. Kdo do té doby neodejde a vydrží až do konce, přijde si (i při stoupající ceně filmového lístku) na své, neboť některé tahy Llosova akčního štětce jsou vskutku neokoukané a i v daném žánru (který už nabídl ledacos) lehce nadstandardní.
<>Obrázek nenalezen<> Na hranici maniakální sugestibility a animovaného kýče se tak pohybuje záběr polykání padoucha, snímaný z kulisy růžového epitelu vlhkého nitra hadího jícnu, při němž i ti nejotrlejší na chvíli přestanou žmoulat svůj popkorn a zpocenou ruku vyplašené partnerky. Eleganci Disneyho kreací připomíná bleskový útok anakondy nad vodopádem - jedna z těch několika sekvencí, kde je možné si klidněji vydechnout neboť tvůrci tu jdou tvrdě nad realitu a mimoděk posunují film do odlehčené roviny. Autenticita děsuplného prožitku se v takovém okamžiku rovná pocitu ze sledování zápasu s podchlazenou krajtou na pouťovém pódiu, což zřejmě není záměrem, ale důsledkem dokonalé trikové technologie, která někdy může jít i proti smyslu výpovědi. V takto komponované story je jakýkoli herecký tým ve stínu titulního zvířecího monstra. Platí to pro rychle z provozu vyřazeného antropologa Erica Stoltze (Pulp Fiction - historky z podsvětí) i půvabnou dokumentaristku Jennifer Lopezovou (Vlak plný peněz), která je ve filmu (kromě opic, sestřelovaných jako návnada pro anakondy) jednou z mála zástupkyní druhého pohlaví. Své si dokázal uhrát snad jen interesantně zestárlý "půlnoční kovboj" Jon Voight, který zběsilého lovce hadů Paula Saronea koncipuje ve stylu připomínajícím šíleného kapitána Achaba, jenž musí dokončit svůj lov i za tu cenu, že bude sám uloven. Problém je v tom, že scenárista Hans Bauer není Herman Melville a snaživý Jon Voight se nemůže měřit s Gregorym Peckem. Ale i tak finále stojí za to!


"Je tohle možné?" říkám si, když v něm snědený, vyblinkaný a tudíž dále téměř nepoživatelný Sarone z mázdry žaludečních šťáv unaveně naposled mrkne do kamery. A slibuji si, že zapomenu na milovaného Woodyho Allena, Casablanku a Forresta Gumpa - a navzdory případnému odporu svých kolegů, štítících se pokleslé filmové komerce, nenechám tenhle odvážný počin padnout pod šedesát procent.

Michal ŠobrZdroj popisu

Recenzi poskytl měsíčník Cinema

Podobné filmy

Super Wings I (3)
Slavné gondoly Seznamte se s roztomilým tryskáčem Jettem, který cestuje po celém světě, a...
dnes 06.50
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Dračí srdce
(DragonHeart) Středověký rytíř Dennis Quaid se rozhodne pomstít svého krále v domnění, že ...
dnes 14.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Hra
(The Game) Osamělý multimilionář Michael Douglas dostal od svého zhýralého bratra Seana Pe...
dnes 21.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 12. 11. 2019 Svátek má Benedikt
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz