fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

72% 231 hlasů
7.2 10 231
film / dobrodružný, historický, romantický, Francie/Itálie/Německo, , 100 min., od 12 let
Angélique et le roi / Angelique and the King
DVD od 1.10.2007 HCE

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:21Byla krásná a hrdá, dovedla stejně silně milovat i nenávidět.
Do osudů krásné markýzy andělů zasáhne přímo sám král, který ji prohlásí za svou oficiální milenku. Jejich vztah však nepřestává provázet stín mrtvého Peyraca. Jenže král Angelice přizná, že upálen nebyl... Touha po Peyracovi Angeliku provází celou řadou nebezpečí, intrik a milostných nástrah.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Díky sňatku s krásným markýzem du Plessis de Belliere, oblíbeným lovčím Krále Slunce se Angelika stala markýzou du Plessis a dvořankou jeho veličenstva ve Versailles... Král Ludvík XIV. ji po té, co Philippe padl ve válce ve Flandrách povolá zpátky ke dvoru a pověřuje diplomatickým úkolem - získáním vyslance perského vládce pro zájmy Francie. Angelika se tak dostává do mnohých nebezpečí, ale potkává také uherského prince Rákocziho I (1645 - 1676), který jí podvědomě připomíná prvního manžela. Ve Versailles Angelika pozná mnohé osobnosti tehdejší kultury, ale také nebezpečí, které skýtají travičské aféry. Ty se jí nevyhnou zejména v tom okamžiku, kdy je ve společnosti považována za milenku francouzského krále. Vše je ukončeno nocí, kdy Angelika, která žije sama v paláci de Beautreillis spatří svého manžela Joffreye de Peyrac a ten s ní odmítne mluvit. Tímto se filmový příběh definitivně odloučil od původní předlohy, kde Angelika nikdy nezjistí, že Joffrey je naživu, až dokud se o mnoho let později sama nezamiluje do nového, tajemného muže Rescatora, jímž se stal... Legendární autorka předlohy, Mme Golon dodává: "Jedno z mých přání je spatřit film o takové Angelice, jakou jsem stvořila, protože v těch filmech byla zvolena Michelle Mercier jen pro to, že byla přítelkyní režiséra."
Všechny komentáře k filmu 16+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Angelika a král

<>Obrázek nenalezen<> Po popravě svého milovaného Peyraca žila Angelika nějaký čas mezi pařížskou lůzou po boku svého přítele z dětství Nicolase. Po jeho smrti a mnoha dobrodružstvích se provdala za bratránka Filipa de Plessis-Bellieres. Po jeho smrti na bitevním poli je Angelika povolána králem zpět ke dvoru a je jí svěřen obtížný diplomatický úkol. Má přimět perského velvyslance Bachtjary-beje k podpisu smlouvy o spolupráci s Francií. Bej je však její krásou okouzlen natolik, že ji uvězní ve svém paláci. Zachrání ji sice maďarský hrabě Rákoczi, jednání je ovšem ztraceno a král zuří. Angelika je zatčena, ale ani samotný král však neodolá její kráse. <>Obrázek nenalezen<> Když však vidí, že si její náklonnost nezíská, protože mezi nimi stojí stín Peyracovy smrti, prozradí Angelice, že to nebyl Peyrac, kdo zemřel na hranici. Život krásné markýzy dostává nový smysl a ona se vydává hledat svého ztraceného manžela.


Podobné filmy

Vražedná pole
(The Killing Fields) Nešťastná země, nešťastný lid! Slavný britský film o velikých hrůzách...
dnes 23.10
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Cesta válečníka
(Redbad) Píše se rok 700 našeho letopočtu. Doba kdy Frankové dobývají Evropu ve jménu křes...
zítra 01.00
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
Danielle Steelová: Zoja (1/2)
(Danielle Steel´s: Zoya) Při revoluci v Rusku v roce 1917 se podaří kněžně Zoje uprchnout ...
zítra 10.25
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 23. 9. 2019 Svátek má Berta
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz