fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

61% 830 hlasů
6.1 10 830
komedie / romantický, USA, , 97 min., od 15 let
Someone Like You / Animal Attraction
Kinopremiéra v ČR 21.6.2001, DVD od 15.4.2002 Bonton Film

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:23Chlapi jsou zkrátka divný zvířata
Půvabná Jane Goodaleová si buduje slibnou kariéru v televizní talkshow. Práce ji sice maximálně vytěžuje, ona ale touží po lásce, které se jí nedostává. A pak to přijde - nastoupí nový kolega Ray a Jane je z něj úplně "paf". Ray se zdá být opravdu tím princem na bílém koni, na něhož celou dobu čekala. Marně ji proutnický kolega Eddie od vztahu odrazuje, Jane do něj skočí přímo po hlavě. A řádně si také natluče. Po nepříjemné zkušenosti se rozhodne s muži jednou pro vždy vypořádat a spolu s kamarádkou začne vydávat v jednom časopise feministický sloupek,v němž publikuje teorii "animální přitažlivosti krav a býků" vztaženou na muže. Sama se pak nestačí divit, když se její články stanou nejčtenějšími v celých Spojených státech...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Film je dost hlupost, ale ta herecka je prototypom krasnej zeny.
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Animální přitažlivost

obrazek
Hlavní postavou příběhu je Jane Goodale, která žije v New Yorku a pro úspěšnou televizní talkshow moderátorky Diane Roberts získává slavné hosty. Ta se na první pohled zamiluje do nového producenta pořadu Ray Browna, který se podle svých slov hodlá rozejít se svou současnou partnerkou. Netrvá dlouho a z Jane a Raye se stanou milenci. Zpočátku všechno klape a oba si nový vztah užívají, i když v práci se Jane tváří jako by se nic nedělo a chová s k Rayovi jako ke každému jinému kolegovi. Muž jí oznámí, že se rozešel s přítelkyní, vyzná Jane lásku a najdou si společné bydlení. Po čase se však Ray s Jane nečekaně a bez varování rozejde. Šokovaná žena, která navíc nemá kde bydlet, najde útěchu u svého kolegy a kamaráda Eddieho Aldena, který jí nabídne, aby se nastěhovala k němu, dokud si něco nenajde.
obrazek
V důvěrném rozhovoru se pak Jane přizná, že poté, co ho opustila milovaná dívka Rebecca, přestal věřit na romantické vztahy a začal si užívat krátkých bezbolestných známostí. Jane si na základě novinového článku o býcích, kteří odmítají oplodnit krávu, ke které už byli jednou připuštěni, začne vytvářet vlastní teorii vysvětlující, proč muži nedokáží být monogamní. Svou teorii s pomocí pečlivého studia a sběru materiálu dovede k dokonalosti. Začne se o ni zajímat také její kamarádka Liz, která byla nedávno také podvedena svým partnerem. Společně si vymyslí renomovanou sexuoložku dr. Marii Charlesovou a pod jejím jménem začnou v jednom časopise psát seriozně a vědecky se tvářící články o mužském odporu k monogamii. V jejich teoriích ji utvrzuje i Eddie se svými náhodnými chvilkovými známostmi.
obrazek
Doktorka Charlesová se brzy stane celostátně populární autorkou a Diana ji chce získat do svého pořadu. Eddie ji začne hledat a doufá, že kontakt získá od Liz. Jane naštěstí kamarádku stačí včas varovat. Diane však pořad s doktorkou Charlesovou myslí vážně, a tak se situace začne komplikovat. Jane se navíc stane svědkem toho, jak Eddieho těžce zasáhne setkání s Rebeccou. Když ji Ray nečekaně požádá, aby s ním strávila Silvestra, hodí všechny teorie za hlavu stejně jako všechny další pozvánky na silvestrovské oslavy. Silvestra však nakonec stráví sam, protože Ray nedorazí. V práci pak nechce slyšet jeho vysvětlení, protože pochopí, že Ray se vrátil ke své bývalé partnerce, kterou byla její šéfová Diana. To však značně nabourává její teorii. Další těžkou ránu její teorie dostane ve chvíli, kdy se v nemocnici stane svědkem hluboké lásky svého švagra Stephena k její sestře.


O produkci

obrazek
Producentka Lynda Obstová a režisér Tony Goldwyn trvali na tom, aby film byl točen ve Velkém Jablku. "Myslel jsem, že New York bude pro tento film charakteristický," říká Goldwyn. "V New Yorku existuje v jistém slova smyslu tlak na lidi, jak z hlediska hledání úspěchu tak z hlediska hledání lásky." Film Animální přitažlivost byl téměř exkluzivně natočen pod 14. tou ulicí. : v Greenwich Village, Little Italy, Tribeca a Soho. Výtvarník Dan Leigh, který dělal výpravu ke Goldwynově filmu "A Walk On the Moon" a k mnoha dalším filmům točených v New Yorku, našel místa, která ještě nebyla vidět ve filmu. Chtěli jsme ukázat New York tradičním způsobem jako Empire State Building a World Trade Center, ale z nových pohledů a úhlů.

Například, Janin byt, malá garsonka bez výhledu bylo umístěno v málokdy fotografované části Čínské čtvrti. Zatímco interiér byl vybudován ve zkušebně Ohio Theater v Sohu, exteriér byl natáčen ve východní části Čínské čtvrti, kterou navštěvují turisté, na Catherine Street. Když se Jane s Rayem do sebe zamilují a rozhodnou se bydlet dohromady, najdou si nádherný byt s obrovskou terasou v Greenwich Village. Když se Ray s Jane rozejde, nemá ona kde bydlet, nastěhuje ke svému záletnému spolupracovníkovi Eddiemu. Jeho byt se nachází v blízkosti baru Hogs a Heifers, známého podniku, kde Eddie tráví většinu svého volného času.

<>Obrázek nenalezen<> Produkce také natáčela v tak známých New Yorských restauracích jako je Old Homestead Steakhouse, Anglers and Writers a Café Habana. Smyšlená "Diane Roberts Show" byla natáčena v Tribeca Performing Arts Center.
K vytvoření kanceláří "M Magazine" kde Liz Marisy Tomeiová pracuje jako redaktorka, studoval výtvarník Dan Leigh a jeho tým, dům Brant Publications, ve kterém sídlí redakce časopisů Interview, Art in America a Antiques. Tomeiová konzultovala svoje pronikání do redakční práce s Lyndou Obstovou, která zahájila svoji kariéru jako novinářka, zejména jako redaktorka v The New York Times Magazine.
Za kameru postavil Tony Goldwyn slavného filmaře Anthony B.Richmonda, se kterým spolupracoval na filmu "A Walk on the Moon." "Tony dokáže natočit lidi reálně a přitom velmi krásně. Je velmi rychlý a já jsem v něm našel mimořádně kreativního partnera." říká Goldwyn. "Také jsem doopravdy nerozuměl v čem spočívá práce producenta, dokud jsem nespolupracoval s Lyndou. Neustále ve mě podněcovala touhu pracovat co nejlépe.

O hercích

Ashley Juddová
obrazek Hraje roli Jane Goodaleové, mladé ženy, která neobvyklým způsobem vysvětluje svůj nedávný rozchod s přítelem. Ashley Juddová poprvé prokázala své herecké schopnosti ve svém prvním celovečerním filmu "Ruby in Paradise." Dále hrála ve filmu "Double Jeopardy",jako partnerka Tommy Lee Jonese. "High Crimes,", "Where the Heart is,".

Hugh Jackman
obrazek Hraje roli Eddie Aldena, Janina spolupracovníka - sukničkáře. Australský herec, který debutoval ve filmu "X-Men"," ve kterém hrál roli "Wolverine." Brzy ho uvidíme v akčním thrilleru "Swordfish," po boku Johna Travolty. V minulosti hrál v australských nezávislých celovečerních filmů "Paperbeck Hero" a "Erskineville Kings," za které byl odměněn cenou Kruhu australských filmových kritiků "Nejlepší herec". Je rovněž nositelem nominace na cenu "Nejlepší herec" Australského filmového průmyslu.

Marisa Tomeiová
obrazek Nositelka Ceny Akademie, hraje roli Liz, redaktorky pánského Časopisu, která vybídne svou nejlepší přítelkyni Jane, aby psala do svého vlastního sloupku v tomto časopise. Tomeiová získala Oskara za nejlepší vedlejší roli v úspěšné komedii "Můj bratranec Vinny."
Dále hrála ve filmech "Slums of Beverly Hills," "Welcome to Sarajevo," a v mnohých dalších. Naposledy jsme viděli Tomeiovou v komedii "Po čem ženy touží" vedle Mela Gibsona. Brzy ji uvidíme ve filmu "In the Bedroom," se Sissy Spacek.

O tvůrcích

Tony Goldwyn
Absolvoval svůj režijní debut filmem "A Walk on the Moon", ve kterém hraje Diane Lane, Viggo Mortensen, Liev Schreiber a Anna Paquin. Film měl velký úspěch u kritiky na Sundance Film Festival . Goldwynova nová režijní vášeň nijak nezastavila jeho hereckou kariéru. Nedávno hrál ve thrilleru "Šestý den" s Arnoldem Schwarzeneggerem, a hrál manžela Gwyneth Paltrow ve filmu "Bounce". V loňském roce Goldwyn dokončil produkci v Maďarsku filmu "Americká rapsodie" vedle Natassja Kinski a "Song of the Lark" vedle Allisona Elliota. V roce 1999 propůjčil svůj hlas titulní postavičce animovaného celovečerního filmu "Tarzan,".

Lynda Obstová
Vyrůstala na předměstí New Yorku. Na Columbijské univerzitě vystudovala filozofii. V roce 1989 založila Obstová svou vlastní produkční společnost a přesunula se do Columbia Pictures, kde produkovala film "Král rybář", (s Debra Hill) a režijní debut Nory Ephronové "This is My Life," byla výkonnou producentkou druhého filmu Ephronové "Sleepless in Seattle." Součástí její spolupráce s firmou Twentieth Century Fox byla produkce filmu "The Siege" (Stav obležení) s Denzelem Washingtonem a Annertte Beningovou. "Hope Floats" se Snadrou Bullock a Harry Connickem, Jr. A "One Fine Day" s Michelle Pfeiffer a George Clooneym. V roce 1997 spolupracovala vedle Foxů s Warner Bros na filmu "Contact".

Elisabeth Chandlerová
Než začala pracovat ve filmovém oboru,studovala historii na Yalské Univerzitě. Mezi ty, pro které Chandlerová píše scénáře, patří Taylor Hackford a producent Mark Gordon.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 18. 6. 2018 Svátek má Milan
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz