fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

72% 1148 hlasů
7.2 10 1148
film / animovaný, dobrodružný, komedie, muzikály, USA, , 78 min.
The AristoCats
DVD od 27.4.2016 Magic Box, Blu-Ray od 5.9.2012 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:19Disneyho Jazzová klasika
V centru Paříže žije ve své honosné vile stará zámožná aristokratka, která nadevše miluje svou kočku Dámu a její tři koťata. Dáma není jen tak obyčejná kočka, také ona je urozeného původu, je vzdělaná, chová se dle etikety a je zvyklá na to nejlepší zacházení. Madam hodlá odkázat svým kočkám veškerý majetek, na ten má ale zálusk její proradný sluha Edgar, který se chce Dámy a koťat za každou cenu zbavit. Naštěstí je tu dobrosrdečný toulavý kocour Thomas, který ani na chvíli neváhá při záchraně Dámy a koťat nasadit vlastní život.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Příběh není dost propracovaný jako u ostatních pohádek, takže je to trochu nudnější, ale jinak to máš vše, co správná Disney pohádka má mít.
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Aristokočky

Jubilejní 20tý celovečerní animovaný film studia Disney je inspirován pravdivou událostí, kdy na začátku 20. století bylo pařížské aristokratické kočičí rodince odkázáno velké jmění. Disneyho příběh Aristokoček, které díky překvapivému dědictví čelí úkladům a nebezpečím, je plný jazzových muzikálových čísel, humoru, dobrodružství a romantické atmosféry Paříže počátku 20. století. V době, kdy slavná Eiffelovka byla ještě mladá, žila v Paříži jistá excentrická milionářka a ta měla čtyři kočky: Dámu a její koťata Berlioze, Toulouse a Marii. Nebyly to kočky ledajaké - Dáma měla fantastický rodokmen a Berlioz, Toulouse i Marie byli ohromně umělecky nadaní - zkrátka pravé aristokočky! Není divu, že se jim paní milionářka rozhodla odkázat veškeré své jmění. S tím se ovšem nedokázal smířit sluha Edgar a začal vymýšlet ďábelský plán, jak se Aristokoček zbavit. Ještěže se v pravou chvíli objevil statečný kocour O'Malley, který přišel aristokočkám na pomoc a ukázal, co je to být aristokočka ducha! Aristokočky z roku 1970 jsou poslední film, který inicioval sám Walt Disney a současně první film, který vznikl po jeho smrti.


Jiří Pecha (rozhovor)
Aristokočky jsou označovány za jakousi disneyovskou jazzovou klasiku. Jakým způsobem jste přistoupil k hlasovému castingu?

Při obsazování postav, které ve filmu mluví i zpívají je ideální, pokud i český herec obsáhne obé. Pokud se to nepodaří skloubit, stane se, že herec ve filmu roli namluví a zpěvák s podobnou barvou hlasu nazpívá. V dabingu Aristokoček jsou ke slyšení obě tyto možnosti. Obsazení konzultuji i s hudebním režisérem, který má na povel právě nahrávání písniček. V tomto případě jím byl Zoltán Liška.

Ovlivňoval Vás při výběru hlasu spíše vzhled postaviček nebo původní zvuk?

Při výběru herců do českého znění mě určitě ovlivňuje podoba, barva hlasu i charakter té které postavy. U kresleného filmu, v němž jsou hlavními hrdiny zvířata, toho ovšem vzhled moc nenapoví. A jelikož se jedná o starší film, zněla i jeho zvuková stopa poněkud zastarale, tak trochu jako z filmu pro pamětníky, což hledání adekvátního českého hlasu trochu ztěžovalo. V případě role Dámy jsem to měl jednodušší v tom, že ji původně namluvila herečka Eva Gabor, která mluvila i Bianku v disneyovkách Záchranáři a Záchranáři u protinožců. A tam jí český hlas propůjčila Stanislava Jachnická. V ostatních případech jsme museli pátrat v širokých vodách českých herců a hereček. Vlastně i slovenských, protože dvě husy Amélii a Abigail, které v originále mluví dialektem a odlišují se tak od mluvy ostatních postav, jsme nechali mluvit slovensky.

Do jaké míry zasahovalo studio Walta Disneye do castingu?

Velmi. Držitelé licence schvalovali casting všech hlavních postav a pečlivě sledovali, jestli je český hlas co nejvýstižnějším nahrazením originálu. V některých případech jsme museli casting opakovat.

Jak se Vám podařilo získat Láďu Kerndla pro roli Šumaře?

Šumař mluví v originále tak specifickým hlasem, že mi bylo hned jasné, že ho česky může namluvit a nazpívat jedině Laďa Kerndl. Takový nakřáplý chraplák tady asi nikdo jiný nevlastní. S Laďou Kerndlem jsem už pracoval dříve, rovněž na Záchranářích u protinožců, takže nebyl problém se dohodnout i na další spolupráci.

Jak dlouho trvá natočení dabingu k animovanému filmu? Kolik času zabere jedna píseň?

Tento dabing, jako ostatně všechny dabingy disneyovek, se natáčel velmi pečlivě a poměrně dlouho, asi tak tři až čtyři týdny. Každá postava se nahrávala zvlášť a hodně času se věnovalo i zpěvu. Jedna píseň se točila třeba čtyři hodiny. Pokud v ní bylo více hlasů, tak i déle.

Jak se liší práce na dabingu animovaného filmu?

Dabing animovaného filmu je těžší než dabing filmu hraného. Většinou totiž originál vzniká tak, že původní herec namuví svou roli a na jeho repliky se teprve postava animuje. Český dabér se pak do tohoto výsledku musí trefovat, a to nejen synchronem, ale i hereckým výrazem, který bývá v takovýchto filmech velmi propracovaný a bohatý na ostré změny a střihy. U hraného filmu se herec přece jen více může nechat originálem vést a úspěšněji předpokládat, co jeho postava v násedující chvílu provede.

Podobné filmy

Recepty doktora Kudrny
Josef Bláha a Alena Vránová v komedii o nenapravitelném sukničkáři. Režii měl Pavel Háša, ...
dnes 13.20
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Avengers: Age of Ultron
Šestice komiksových superhrdinů ve složení Hulk, Kapitán Amerika, Iron Man, Thor, Hawkeye ...
dnes 14.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Vítr v kapse
Čerství průmyslováci se zapojují do pracovního procesu a získávají zkušenosti, které jim š...
dnes 18.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 23. 7. 2019 Svátek má Libor
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz