fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

74% 926 hlasů
7.4 10 926
film / komedie, drama, USA/Francie, , 142 min., od 12 let
DVD od 6.5.2002 Hollywood, Blu-Ray od 25.10.2017 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1993, MFF Berlín, Stříbrný medvěd
1993, MFF Berlín, Zvláštní cena poroty


Ukázka
07:43Hrdina fantaskního příběhu Alex si spokojeně žije v New Yorku a říká o sobě, že rozumí rybám. Když se vrací do rodného arizonského maloměsta na strýcovu svatbu, jeho život vezme po těžké kocovině za své. Mladíkovi totiž učaruje svérázná čtyřicátnice Ellaine a její podivínská dcera Grace.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Po prvním shlédnutí jsem si říkala,proboha to bylo ale nekonečné a trapné .. Ted už mi to nepřijde :-)) .. dlouhé to je,ale děj to má , zasmála jsem se.. nejlepší scénka pro mě byla jak Grace chodila s cigaretou v puse a hrála na harmoniku :-))
Všechny komentáře k filmu 13+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Arizona Dream

Film nás přivádí do prostředí New Yorku, kde žije Axel, který se živí jako strážce ryb v zátoce. Jednoho dne ho navštíví bratranec Paul, který Axela požádá, aby se zúčastnil strýcovy svatby pořádané v rodné Arizoně. Jelikož Axel nabídku odmítá, bratranec ho spícího unáší a Axel se ráno probouzí v těžké kocovině v Arizoně, kde se začnou dít neuvěřitelné věci... Realistický film nás přesvědčuje o tom, že i nerealistické sny je možno plnit. Axel sní o životě na Aljašce mezi Eskymáky v absolutním tichu. Elaine se chce naučit létat. Grace by chtěla zase zemřít. Sny docházejí ke svému naplnění v momentu, kdy Axel podlehne touze postavit letadlo pro Grace, jelikož se do ní bezhlavě zamiloval. Iracionální rovinu filmu, ve kterém vše létá (ryby, dokonce i sanitky mají svá křídla), podbarvuje balkánská hudba Gorana Bregoviče.


O tvůrci

Emir Kusturica
Na základě úspěšných amatérských filmů natočených na střední škole Emira Kusturicu doporučila amatérská organizace Bosny a Hercegoviny k přijetí na FAMU. Studoval v ročníku Otakara Vávry a nikdy se ke svému profesorovi nepřestal hlásit: "Byl tam jeden vynikající pedagog, profesor Otakar Vávra, a tomu se dařilo přimět nás k analýze a k určitému druhu strukturálního myšlení," svěřil se loni na MFF v Karlových Varech. Kusturicovo cvičení ze 3. ročníku Guernica bylo oceněno na karlovarském festivalu CILECT 1977, v rámci studia dále natočil krátké snímky Jedna část pravdy a Podzim. Školu absolvoval v roce 1978 a po návratu do Jugoslávie pracoval v sarajevské televizi. Jeho první domácí snímek Nevěsty přicházejí byl zakázán "pro explicitní použití sexuálního tabu" (incest), za následující film Bufet Titanic podle povídky Iva Andriće obdržel Kusturica režisérskou cenu na národním televizním festivalu v Portoroži. Na plátně debutoval nostalgickou komedií Vzpomínáš na Dolly Bell? o trýznivém dospívání chlapce v Sarajevu 60. let, za časů studentských rokenrolových kapel a pod výchovným vlivem komunisticky zapáleného tatínka.

Vyučuje na Akademii scénických umění v Sarajevu a přijímá pozvání na Columbia University v New Yorku. Zpočátku tam vůbec neuvažuje o natáčení, nakonec však podle námětu jednoho ze svých žáků realizuje snímek Arizona Dream. Podle scénáře Dušana Kovačeviće, v koprodukci Jugoslávie, Maďarska a Německa, v barrandovských a bulharských ateliérech vzniká Kusturicův nejnáročnější projekt Underground, který je autorovým účtováním s poválečnými dějinami Jugoslávie včetně jejího krvavého rozpadu; film sice vítězí na MFF v Cannes, ale pro své "jugonostalgické" vyznění je v následnických zemích přijat chladně. Autora se zvláště dotkla kritika v Bosně a reaguje prohlášením, že přestává točit filmy. Po třech letech je ale na benátském festivalu uvedena cikánská burleska Bílá kočka, černý kocour a Kusturica za ni převezme Stříbrného lva za režii. Poté se objeví jako herec v roli odsouzence ve francouzsko-kanadském historickém dramatu režiséra Patrice Leconta Prokletí ostrova Saint-Pierre.

Emir Kusturica je znám jako charismatický, ale i konfliktní a emotivně reagující umělec; jeho dílo charakterizuje intenzivní múzičnost, strhující temperament, vypjatá citovost a magická vizualita. Při natáčení často improvizuje v úsilí dosáhnout ve finální verzi úchvatnějších obrazů, než jaké byly projektovány ve scénáři - jeho filmy obvykle překypují přes obvyklou metráž a někdy mají více verzí.

Podobné filmy

Temný úsvit
(Rescue Dawn) Probíhá vietnamská válka a americký pilot Christian Bale se vydává na první ...
dnes 22.05
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Krvavý diamant
(Blood Diamond) Bývalý žoldák Leonardo DiCaprio a prostý rybář Djimon Hounsou se octnou up...
dnes 22.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Koleje osudu
(The Railway Man) V osmdesátých letech se válečný veterán Eric Lomax zamiluje do ženy, kte...
dnes 22.50
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 19. 10. 2019 Svátek má Michaela
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz