fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    

60% 245 hlasů
6 10 245
drama / komedie / rodinný / romantický, USA, , 110 min.
Author! Author!

Režie:
Herci: , , , , , více...





Al Pacino právě dokončuje novou divadelní hru, když zjistí, že je mu manželka nevěrná a chce ho opustit. Problém je, že spolu vychovávají celkem pět dětí, o které vlastně nikdo moc nestojí...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Autor Autor..to je názov filmu ktorému by kľudne sedel názov Otec Otec....Al Pacino v netradičnej úlohe divadelného dramatika ( mám strašné depresie......dramatik ) ktorý má ale kopec rodinných problémov s dosť prelietavou manželkou po ktorej vždy ostane nejaké to decko. Film je v podstate rodinná komédia a neprišiel som na to ktorá zložka je primárna..či úloha Autora alebo Otca...film v tom dosť tápe....každopádne má film čo ponúknuť...vždy a všetko hrajúci Al ktorý svojou charizmou zvláda upracovaného spisovateľa ako aj otca nie vždy svojich detí pre ktorých je ale ochotný spraviť všetko.....hlášky deti sú pomerne podarené....nebyť prítomnosti Al Pacina tak je to podpriemerný tuctový film akých nám 80 roky ponúkli v hojnej miere.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Autor, Autor

Broadwayský dramatik Ivan Travalian právě dokončuje novou komedii nazvanou Angličtina v slzách. Obratně se zbaví režiséra, o kterého nemá zájem, a přemlouvá producenta Kreplicha, aby mu dovolil svěřit režii oblíbenému Finesteinovi. Ten se nejprve vykrucuje, nakonec ale přislíbí... Ivan se vrací domů, kde ho čeká manželka Glorie a pět dětí. Jen nejstarší Igor je jeho, ostatní jsou Glorie, která je ovšem měla s různými manžely. Vztah Ivana s Glorií se rozpadá: Ivan se většinu času věnuje práci a Glorie se cítí sama. Navíc si myslí, že manželství má cenu jen dva první roky. I teď si našla nového milence - účetního Larryho Kotzwinkla, za kterým se zanedlouho odstěhuje... Ivanovi se mezitím podaří pro hlavní roli ve své hře získat známou herečku Alici Detroitovou a finanční podporu od bratrů Dickerových. Protože Glorie odešla, dvojčata Debbie a Bonnie odjíždějí ke svému otci; stejně jako Spike. Jen nejmenší Geraldo, jehož otec žije ve Španělsku, zůstává u Ivana... Začínají zkoušky a jednoho dne nečekaně zavolá Ivanovi domů Alice. Bez obalu mu navrhuje schůzku, která nemusí nutně skončit v restauraci. Ivan, kterého stále ještě bolí odchod Glorie, se potřebuje nějak vzpamatovat, a tak se ani moc nebrání, když ho Alice zavede do hotelu, kde se stanou milenci. Jenže brzy začne Alice mluvit o tom, že by spolu mohli začít žít. Ivan má z toho strach. Když se k nim Alice nastěhuje, nic nefunguje: mladá žena je zvyklá chodit po restauracích a flámovat, nehodlá složitě hledat cestu ke dvěma cizím klukům... Jednoho dne se doma nečekaně objeví Glorie. Tvrdí, že se jí stýská po dětech, a vypadá to, že svého odchodu lituje. Ivan jí okamžitě navrhne, aby se vrátila. Glorie ale prohlásí, že se s Larrym stěhují do hotelu na pobřeží a mají v plánu se vzít. Jak se zdá, nic už jejich vztah nezachrání. Ivan má i pracovní problémy, Finestein není spokojený s druhým dějstvím a neustále na něj doráží, aby ho přepsal. Ivan ale jaksi postrádá potřebnou jiskru... Alice se brzy odstěhuje a zdá se, že se oběma značně ulevilo. Pak se k Ivanovu překvapení v domě objeví Debbie a Bonnie, které utekly od otce. Hledá je policie, Ivan se jich ale nehodlá vzdát. Navíc se vrací i Spike, takže jsou znovu všichni pohromadě. Ivan se rozhodne zajet si pro Glorii - i ona se musí vrátit. Pak se mu jistě vrátí i inspirace, aby přepsal druhé jednání své hry.



logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 18. 6. 2018 Svátek má Milan
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz