fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    

56% 15 hlasů
5.6 10 15
drama, Německo, , 94 min., od 15 let
Kinopremiéra v ČR 13.7.2017 s titulky

Film v kinech
kina  
PrahaKino Pilotů 17:20
Hradec KrálovéBio Central 20:45
BrnoScala 21:00
TáborSvět 20:00
Uherské HradištěHvězda 20:30
MostKosmos 19:00
Karlovy VaryKino Drahomíra 19:30
Frýdek-MístekNová scéna Vlast - Digitální kino 20:00
ChomutovKino Svět 19:00


Režie:
Herci: , , , , , více...V šestnácti přežiješ všechno.
Šestnáctiletá Mifti žije v Berlíně, kde vymetá večírky, experimentuje s drogami a sexem a kašle na školu. Dospělí, které potkává, jí přijdou zoufalí. Ti si o ní na oplátku rádi myslí, že je moc drzá, často zbytečně smutná a bezhlavě zamilovaná. Dospělí zoufalci se totiž nechtějí zabývat podstatou věci. Mifti ví, že je na všechno na celém světě sama. Ať už tahle fráze znamená cokoliv. Je na tom stejně jako vodní dráček axolotl, který přežije všechno a s každou zkušeností se stává někým novým.
Uprav informace o filmu

+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

O filmu Axolotl Overkill

obrazek
Svět postav

„Axolotl je zástupce podtřídy ocasatých vyskytující se v Mexiku, který prožije celý svůj život v larválním stadiu. Neprochází metamorfózou, takže nikdy nedospěje. Díky adaptivním buňkám se mu obnovují orgány a končetiny, nicméně vědci tento mechanismus regenerace nedokáží nijak vysvětlit.

Axolotl Overkill není o konkrétní generaci nebo dokonce o generační propasti - je o stírání hranic. Mezi pohlavími, mezi bohatými a chudými, starými a mladými. Mifti je šestnáctiletá dívka, která záměrně revoltuje proti společenským standardům. Není submisivní, je spíše nemorální tragikomický blázen, je postavou, kterou ve filmech obvykle ztvárňují muži. Stýká se s lidmi, kteří žijí stejně jako ona, kteří se vymanili z předepsaných struktur a kteří teď hledají lásku, identitu neomezenou biologickou daností, důvěru a bezpečí přesahující restriktivní morální konvence. Toto hledání je přirozeným prostředím pro postavy s naprosto odlišnými charaktery. Zahrávají si se zbraněmi a oslavují bez okázalosti, ale s jistou unaveností světem svou svobodu v celé její komplexnosti. Jenže v tom všem nikdo nereaguje tak, jak by měl nebo jak by se čekalo, a to vzhledem ke skutečnosti, že jsou všichni asi tak skleničku od diagnózy schizofrenie nebo sebevraždy. Každý z nich hraje svou hermeticky uzavřenou roli, na kterou mají podle sebe právo a ve které se cítí lépe než v jejich společenském prostředí. Každý z nich se pohybuje po okolí, jako by šlo o nějakou konkurenceschopnou ekonomickou strategii. Potřebují volná pouta. A to je v rozporu s často oslavovaným kolektivním konceptem ,o nás‘, protože protloukání se s dětmi či milenci touto všeobecnou vřavou je téměř iracionálním, rebelským skutkem. Kinematograficky jsme tento fenomén ztvárnili v bohémském prostředí, kde jsou drogy a tendence k izolaci a divokosti dotaženy do naprostého extrému. Nicméně stírání hranic se přirozeně k nějaké hranici, která prochází každým z nás, vztahuje. Život v rozporu se sebou samým, přijetí faktu, že tento rozpor existuje v každém člověku, a skutečnost, že je potřeba najít cestu, která by toto akceptovala a zvnitřnila, a že musíme brát vážně vše, co jako jedinci cítíme, bez ohledu na druhé a na příběhy, které o nás existují.“


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 28. 7. 2017 Svátek má Viktor
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz