fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Videoarchiv    Podobné filmy    

60% 1161 hlasů
6 10 1161
film / komedie, USA/Německo, , 89 min., od 13 let
Duplex
Kinopremiéra v ČR 6.5.2004, DVD od 20.12.2004 SPI

Režie:
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize ne. 15.12. Film+ 18.50
Film+ 18.50
Archiv
02:12Prodám luxusní byt v New Yorku, zn. 5+ jedna baba.
Mladí manželé, spisovatel Alex a redaktorka Nancy, zakoupili starobylý brooklynský dům, který na první pohled vypadá jako splněný sen o novém domově: nechybějí v něm tři krby, vitrážová okna a majestátní knihovna, jako stvořená pro Alexovu sbírku vzácných knih. Dům snů má ovšem malý háček: první poschodí obývá za regulované nájemné na první pohled roztomilá stará dáma paní Connellyová která, jak je ujišťuje realitní agent, se netěší dobrému zdraví, takže dům bude novým majitelům brzy patřit celý.
Jak záhy vyjde najevo, opak je pravdou. Paní Connellyová se rozhodně zemřít nechystá - její dlouhověkost dosahuje takřka nadpřirozených parametrů (hned na začátku Alexovi a Nancy sdělí, že se svým manželem, který zemřel už v roce 1963, prožila celých 58 let). Svou ďábelskou vitalitu vynakládá zejména na vynalézání nových a nových způsobů, jak novým sousedům znepříjemnit život. Od televize puštěné na plné pecky, přes permanentní žádosti o drobnou výpomoc až po pozorování jejich milostných hrátek. Alexovi a Nancy začíná být jasné, že buď se staré dámy zbaví, nebo se celý jejich život ocitne v troskách...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Čierna komédia o zaľúbenej dvojici, ktorá konečne našla byt svojich snov. Má to však maličký háčik - a tým je stará žena, ktorá býva v byte nad nimi. Čoskoro zistia, čo všetko im prináša život v novom dome - začínajú splácať krutú, ale naozaj krutú daň. Okolnosti časom donútia Stuarta a Nancy použiť mimoriadne prostriedky, aby si udržali pokojný domov... Čo takto vražda?
Všechny komentáře k filmu 52+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Baba na zabití

Pan Kenneth nabízí krásný dům za rozumnou cenu manželům Alexovi a Nancy. Je v tom jen jeden háček. V domě je nájemnice - stará žena paní Connellyová. Alex a Nancy se rozhodnou a dům kupují. Seznamují se s paní Connellyovou. Alex je spisovatel, který píše hlavně doma, ale to mu stará paní začíná znepříjemňovat. Nejenže ho neustále ruší hlukem, ale využívá ho přes den, jak jen to jde. Jednou jsou to opravy, pak zase nákupy. Paní Connellyová dokonce ignoruje i jejich soukromí. Když se Alex a Nancy milují, sleduje je přitom oknem... Manželé si zvou do bytu známé. I to jim ale stará dáma překazí a večírek končí přivoláním policie. K tomu ještě Nancy dostává výpověď. Alex chodí psát po kavárnách. Doma zůstává Nancy, která je ovšem ta z paní Connellyové také nešťastná. Oba manželé se pokoušejí stařenku přemluvit, aby se odstěhovala. Při rozhovoru jí však zaskočí bonbon a manželé se jí snaží zachránit život. To se podaří, ale stará dáma je udá na policii za sexuální obtěžování. Její schválnosti neberou konce... Když Alex dokončí knihu, paní Connellyová mu jeho počítačové záznamy zlikviduje. Manželé začínají přemýšlet, jak by se stařenky zbavili. U ní v bytě na ní políčí různé smrtelné nástrahy, nic z toho však nevyjde. Alex si ze zoufalství koupí zbraň, ale jediné, co se stane, je, že ho s ní Nancy nechtěně postřelí. To je neodradí a připravují další plán. Když všechno ztroskotá, rozhodnou se přímo najmout vraha... Ten přichází přímo na Vánoce a leze ke stařence výtahem. Ta si s ním ale poradí a postřelí ho harpunou. V bytě však při tom dojde k požáru a stařenka omdlí. Manželé mají jedinečnou příležitost zbavit se jí a nechat ji tam. Jenže to nedokážou a znovu ji zachraňují. Pak se rozhodnou dům raději prodat.


O filmu

obrazek
Příběh filmu Baba na zabití je dílem scenáristy Larryho Doylea, který se nechal inspirovat skutečnou událostí, k níž došlo ve Francii. Sedmačtyřicetiletý právník se roku 1965 zavázal platit značně vysoké nájemné za nádherný byt, v němž bydlela devadesátiletá stařenka, Jeanne Calmentová. Za to měl po smrti staré dámy zdědit její dům. Naneštěstí pro něho se paní Calmentová stala nejstarší ženou na světě. Dožila se 122 let a zemřela v roce 1997, rok po smrti onoho právníka.
Doyleův scénář měl původně režírovat Greg Mottola, na poslední chvíli však odstoupil a režie se ujal Danny DeVito. Jako režisér byl žánru černé komedie poměrně zběhlý. Jeho patrně vrcholným dílem je brilantní Válka Roseových. Černý humor dominuje také jeho předloňskému snímku Smoochy, který u nás vyšel na videu; Robin Williams si v něm zahrál zhrzenou hvězdu dětského televizního pořadu, jež se snaží špinavými triky vyřídit konkurenta. Tématem obou zmíněných filmů, stejně jako v případě Baby na zabití, byl groteskní souboj dvou znepřátelených stran, v němž jeden může zvítězit jedině tak, že druhého zničí.
obrazek
Oba představitelé hlavních rolí jsou herci s autorskými ambicemi; Ben Stiller i Drew Barrymoreová se na Babě na zabití podíleli také jako producenti. Ben Stiller se s Dannym DeVitem setkal pracovně již podruhé; roku 1994 DeVito produkoval jeho režijní debut Reality Bites.
Natáčelo se v losangeleských studiích a v Brooklynu začátkem roku 2002; Baba na zabití se stala jedním z prvních filmů, které vznikaly v newyorských exteriérech po tragických událostech 11. září roku 2001.

O tvůrcích

Danny DeVito
obrazek Osobitý herec malé postavy proslul zejména jako představitel komických rolí. Poprvé na sebe upozornil jako jeden z pacientů psychiatrické léčebny ve Formanově filmu Přelet nad kukaččím hnízdem (1975).
DeVito chtěl být odjakživa hercem - během středoškolských studií však vystoupil pouze v jediné školní hře (jako svatý František z Assisi). Ačkoliv se vydal cestou několika nejroztodivnějších povolání, myšlenek na herectví se nikdy nevzdal. Nakonec se s úspěchem přihlásil na Americkou akademii dramatických umění (AADA), kterou po dvou letech absolvoval. Jako herec se nemohl dlouho uchytit - až se konečně prosadil na newyorských divadelních scénách. V inscenaci "Přelet nad kukaččím hnízdem" si ho všiml mladý producent a herec Michael Douglas a obsadil ho do stejnojmenného filmového přepisu Miloše Formana. DeVito se prosadil: byl dvakrát nominován na Oscara (Přelet nad kukaččím hnízdem a Cena za něžnost) a stal se hvězdou díky účinkování v kultovním sitcomu přelomu 70. a 80. let "Taxi".

Podobné filmy

Rodinný chaos
(Relative Chaos) Gilbertovic rodina pořádá každý rok bláznivý závod, ve kterém sourozenci ...
zítra 07.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Zástava
Ota Sklenčka, od jehož narození brzy uplyne sto let, v povídce na téma Jak jsem bojoval s ...
zítra 09.45
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Babovřesky 3
Do Babovřesk přijíždí bývalá řádová sestra Glorie, která vystoupila z řádu a chce žít v mí...
zítra 10.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 5. 12. 2019 Svátek má Jitka
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz