fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

44% 71 hlasů
4.4 10 71
film / komedie, Česká republika, , 120 min.
Kinopremiéra v ČR a SK 20.2.2014, DVD od 3.9.2014 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize čt. 19.9. Nova Cinema 17.50 /ST/
Nova Cinema 17.50
Ukázka
02:22Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou. Příběh začíná tam, kde první díl skončil: drbna Horáčková vybíhá z domu naproti mladým hokejistům, kteří přijeli navštívit svého dobrého kamaráda a spoluhráče na nedalekou chalupu, aby tu aspoň pár dní trénovali i odpočívali. Horáčkovou okamžitě napadne pozvat svou vnučku, šikovně ji narafičit sportovcům do cesty - třeba se jí nějaký všimne a holka udělá terno. Nevydrží a pochlubí se svým nápadem ostatním babkám.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Jestli jednička měla nějaký smysl, příběh, pointu a vtip, tady už nelze nalézt nic. Babka jakože skákající na trampolíně není vtip pro mě, jsem zřejmě intelektuál. ;-)
Všechny komentáře k filmu 58+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Babovřesky 2

V príbehu nechýba láska, žiarlivosť, závisť, intrigy a najmä vtipné okamihy, v ktorých sa niektorí aj nájdu. Príbeh začína tam, kde prvý diel skončil: klebetnica Horáčková vybieha z domu naproti mladým hokejistom, ktorí prišli navštíviť svojho dobrého kamaráta a spoluhráča na neďalekú chalupu, aby tu aspoň pár dní trénovali aj oddychovali .Horáčkovej okamžite napadne pozvať svoju vnučku, šikovne ju narafičiť športovcom do cesty - snáď si ju nejaký všimne a baba urobí terno. Nevydrží a pochváli sa svojim nápadom ostatným babkám. Zápletka sa ďalej točí okolo pomsty Horáčkovej starostovi Stehlíkovi, kvôli ktorému musela opustiť miesto tajomníčky na miestnom úrade ..... do dediny prichádza kontrolór z "kraja" a netuší, čo tu na neho čaká, čo všetko bude musieť riešiť a práve vďaka tomu sa odohráva veľa humorných situácií ... A nad tým všetkým bdie mladý farár s trochu netradičným a dvojzmyselným menom.


O filmu

obrazek
Námět

Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou.

Příběh začíná tam, kde první díl skončil: drbna Horáčková vybíhá z domu naproti mladým hokejistům, kteří přijeli navštívit svého dobrého kamaráda a spoluhráče na nedalekou chalupu, aby tu aspoň pár dní trénovali i odpočívali. Horáčkovou okamžitě napadne pozvat svou vnučku, šikovně ji narafičit sportovcům do cesty - třeba se jí nějaký všimne a holka udělá terno. Nevydrží a pochlubí se svým nápadem ostatním babkám.

Zápletka se dále točí okolo pomsty Horáčkové starostovi Stehlíkovi, kvůli kterému musela opustit místo tajemnice na místním úřadě, do vesnice přichází kontrolor z ministerstva a netuší, co tu na něj čeká, co všechno bude muset řešit a právě díky tomu se odehrává spousta humorných situací…

A nad tím vší bdí mladý farář s trochu netradičním a dvojsmyslným jménem… Film v moderním podání navazuje na tradici hrdinů nejlepších českých komedií, jaké představovaly ve své době Vesničko má středisková nebo rázovití venkované z komedie Slunce seno…

Pro komedii si tvůrci filmu vybrali jihočeské vesničky ve stylu selského baroka - Netolice, Pištín, Záboří, Dobčice, Dříteň, Malé Chrášťany, Holašovice, Hluboká nad Vltavou. Ty jsou ústředním dějištěm příběhu, kde rozhodně nechybí svérázné vesnické postavičky v podání známých českých herců.

O tom, že některé věci ve filmu mají reálný základ, a že vlastně všechno tak nějak vychází ze života, přesvědčuje i Zdeněk Troška. …. „Jak jsem již řekl, někteří se v tom možná i poznají. Nechybí třeba ani místní drbna “Božena Němcová“ ale i další reálná jména, která jsem tak trochu přenesl do samotného děje…“ říká režisér a autor scénáře Zdeněk Troška.

Ten jak známo, rád sbírá útržky ze života obyčejných lidí a přenáší je brilantně na filmové plátno. Vždyť jeho asi nejslavnější komedie - trilogie Slunce, seno…. jsou toho jasným důkazem a při každé televizní repríze trhají divácké rekordy!

Lokace

Natáčelo se kromě Dobčic, i v sousedním Záboří, nedalekém Píštíně, Netolicích, Dřítni, v Hluboké nad Vltavou, Holašovicích a v Malých Chrášťanech.

Natáčení v jihočeských lokacích proběhlo od 24. 5. až do 28. 6. 2013

Zajímavosti z natáčení

Kde jinde může natáčení pokračování filmu o farářovi Petrovi začít, než na faře. Do vesnice vjíždí autobus, z něj vystupuje nepříliš sympatická stará paní a míří na faru. To zaujme místní babky. Zvlášť proto, že se paní představuje jako nová kuchařka, která se chce o pana faráře starat. Babky zírají, ale pak se do paní pustí: …“Co tu chtěla, maškara jedna? Bydlet s naším panem farářem? To snad ne, taková opovaha, nestyda jedna!“

„Když jsme začínali s natáčením prvního dílu, věděli jsme, že se to lidem snad bude líbit, že se u toho budou bavit. Nečekali jsme ale, že úspěch bude tak obrovský, a že si diváci, ale i herci „vynutí“ druhý díl. A já jsem za to nesmírně rád! To je moje největší odměna za film, to je můj největší Oskar. To je můj největší honorář - spokojený a nadšený divák. A my se s naším týmem, v čele s paní producentkou Danou Volákovou budeme snažit, aby dvojka byla neméně veselá, ale i napínavá. A aby všem zase tekly slzy, a to od smíchu,“ řekl autor scénáře a režisér Zdeněk Troška.

Jak sám Zdeněk Troška prozrazuje - “Je to prostě film tak trochu ze života. Vzniká vlastně na přání mnoha diváků, kteří si pokračování filmu vyžádali. Herci, které jsem obsadil - jsou to lidé se smyslem pro humor, s nadhledem a svolní pro "každou špatnost". A nebyl bych to já, abych nevymýšlel nějaké ty "bejkárny", které lidi pobaví a aspoň na chvíli odpoutají od současných problémů. Nechci lidi rozbrečet, chci je pobavit. Proto věřím, že se diváci u Babovřesk 2 budou bavit stejně tak dobře, jako se bavili u „jedničky“. A moc bych si přál, aby třeba i po letech komedie dosáhla úspěchu, jako má dnes trilogie Slunce, seno, která původně vznikla jako "zkouška", toho, co to udělá."

Producentka filmu Dana Voláková k tomu říká: „Spolupráce se Zdeňkem Troškou a Markem Kališem je tzv. za odměnu. Je to profesionálně fungující tým, se kterým se skvěle spolupracuje, a to nejen přímo na place, ale i v době příprav filmu.

Už v době natáčení „jedničky“ bylo jasné, že by mohla vzniknout další Troškova trilogie, takže jsme se na to lehce připravili. Konec „jedničky“ signalizuje charakter pokračování „dvojky“. Ve „dvojce“ se již budeme dějově připravovat na případnou „trojku“. A pokud by šlo vše tak, jak si všichni představujeme - Zdeněk, tvůrci a herci budou mít čas, všichni budeme zdrávi a fit a budou finance, věřím, že se diváci dočkají další skvělé trilogie.

Na pokračování filmu Babovřesky 2 jsem se spojila se svojí dlouholetou kamarádkou a kolegyní Michaelou Flenerovou a rozhodly jsme se společně film vyprodukovat. Zároveň jsme nabídly spolupráci společnosti Nogup agency s.r.o., se kterou jsem produkovala „jedničku“ a s dalšími tvůrci, kteří se na pokračování podílejí, jsme vytvořili fungující tým.

„Počasí je to jediné, co neovlivníme. Ale jak vždy říkám, bude to tak, jak to má být, a zároveň, kdyby z jedné strany seděl papež a z druhé Putin s Obamou“, když se pokazí počasí, nenaděláme nic. Zatím nám ale vždy vyšlo krásné počasí, ať jsme točili ve dne nebo v noci. Takže nám držte palce, ať se nám dílo podaří. Chci lidi bavit, rozesmát je, a to je posláním i dalšího pokračování této letní, bláznivé, české a typicky jihočeské komedie“ dodává Zdeněk Troška.

obrazek
Zdeněk Troška měl před natáčením filmu pracovní večeři s hokejisty

Režisér a autor scénáře Zdeněk Troška, producentky Dana Voláková a Michaela Flenerová, pomocný režisér a spoluautor scénáře Marek Kališ se před vypuknutím natáčení pokračování nejúspěšnější české komedie za poslední desetiletí - Babovřesky 2, setkali s pěticí hokejistů - Jakubem Voráčkem, Jakubem Kovářem, Ondřejem Pavelcem, Radkem Smoleňákem a Jiřím Tlustým, kteří si zahrají ve filmu, aby spolu probrali scénář, natáčecí plán a pobavili se o celkovém natáčení. Atmosféra byla přátelská, debata plodná a bylo veselo.

„Sešli jsme se hlavně proto, abych klukům řekl, že točíme klasickou, krásnou, českou - jihočeskou komedii. Protože se někde psalo, že v pokračování Babovřesků budou hokejisti nazí. Tak to není pravda, žádná nahota tam nebude. A pak taky, abychom se lépe poznali, řekli si nějaké detaily. Večeře byla nejen skvělá, co se jídla týkalo, ale úžasná atmosféra, a to je pro mne a věřím pro nás všechny důležité,“ prozradil Zdeněk Troška.

Sám má ke sportu téměř nulový vztah, to autor mnoha komedií a pohádek přiznává bez mučení. „Můj jediný sport, který vyznávám a dělám, je pěší turistika. Mám nachozeny tisíce a tisíce kilometrů po lesích, luzích a hájích, i po různých krajích, když hledáme s mým asistentem Markem Kališem různé lokace pro natáčení,“ svěřil se Zdeněk s tím, že si ale všech šikovných a úspěšných sportovců profesionálů nesmírně váží.

„Neskutečně smekám před každým, kdo dokáže svou pílí a snahou dosáhnout maximálních výsledků a vybičovat se ke skvělým výkonům. A obdivuji, že na to mají sílu a vytrvalost, stejně jako naši hokejisti, kluci, s kterými už na jedničce Babovřesků byla radost pracovat a teď věřím, že to bude ještě lepší, protože mají ve scénáři větší prostor,“ podotkl režisér a scénárista.

Také producentka filmu Dana Voláková má z večera stráveného se svými přáteli a kolegy a také s předními českými sportovci, z nichž většina skvěle reprezentuje Českou republiku, dobré pocity: „ Atmosféra byla velmi přátelská, pan režisér seznámil hokejisty s dějem filmu a jejich rolemi, předali jsme jim scénáře a natáčecí plán a podepsali s každým smlouvu. Takže nám nic nebrání tomu, abychom začali natáčet.“

Producentka Michaela Flenerová, která má na starosti výrobu filmu, k tomu dodala: „Osobně si velmi vážím toho, že kluci vůbec účinkování ve filmu přijali a budou s námi točit. Je s nimi velká legrace, i když jsou občas „nepolapitelní“ a někdy je velmi těžké je zorganizovat dohromady, ale musím je pochválit, za ten rok, co se známe, se v komunikaci velmi zlepšili a na pracovní maily, telefonáty a SMS odpovídají a reagují včas“.

A jak že bude role Jakuba Kováře, Jakuba Voráčka, Ondřeje Pavelce, Radka Smoleňáka a Jiřího Tlustého vypadat? „Budou hrát především sami sebe - hokejisty, kteří přijedou do Babovřesk za svým známým Filipem, kterého hraje Martin Stropnický a prožijí s obyvateli této fiktivní vísky několik dnů.

Italové mají na fackovačky Buda Spencera s Terencem Hillem. My máme Helenku Růžičkovou a Standu Třísku. V Troškově trilogii Slunce seno a pár facek padaly facky a v závěrečné scéně se mlátil nakonec každý s každým.

Také ve filmu Babovřesky 2 si milovníci fackovacích scén přijdou na své. V Dobčicích, kde filmaři našli lokaci fary a domu starosty Stehlíka, padaly facky jako vyšité. Konkrétně jich pár dostal kontrolor Dobrouš Dočistil v podání Bronislava Kotiše od starosty Stehlíka.

„Několikrát jsme to zkoušeli, ale raději jsme jeli rovnou ostré záběry. Ale myslím, že to dopadlo dobře a pro oba herce bez úhony. Prostě kontrolor dostal od starosty na hubu,“ podotkl ke scéně Zdeněk Troška.

Komedie z vesnického prostředí, bude plná zajímavých zvratů, humorných až neuvěřitelných scén. Ale právě takové jsou přesně ze života.

„V životě to tak bývá a často jsou situace, které by si ani ten nejlepší scénárista nevymyslel. Ale tady jsme hodně čerpali z reálu. A slibuji, že někteří se v tom i poznají,“ dodal Zdeněk Troška, kterého těšila vstřícnost s jakou obyvatelé obcí, kde se film natáčel, ke štábu přistupovali. „Za chvíli se nevejdu do jediných kalhot, protože lidi jsou strašně hodní, nosí nám koláče, buchty a jiné dobroty. S čistým svědomím mohu říct, že naši lidé, ať už herci, či členové štábu na natáčení opravdu hlady netrpí,“ uzavřel se smíchem režisér a známý milovník jídla.

<>Obrázek nenalezen<> Režisér Zdeněk Troška se konečně zamiloval. A že mu to trvalo! Jak se říká, pozdě, ale přece! A zdá se, že potkal konečně tu pravou. Byla to láska na první pohled! Co na tom, že už má na krku přes osm křížků - láska přeci kvete v každém věku… A jeho milá dokonce i ve svém úctyhodném věku jezdí na pionýru.

Babovřesská „babka lyžařka“ - v civilu Jarmila Bursová, se stala novou „oblíbenkyní“ režiséra a autora scénáře Babovřesek. Zatímco v jedničce dostala menší prostor, ve druhém díle to pořádně rozbalila. Dokonce jezdila i na mopedu.

Tahle neuvěřitelně čiperná dáma, která je zapsána i v České knize rekordů a kuriozit za našití kilometru knoflíků v jedné řadě, kouří doutníky, sem tam pro chuť si dá dobré pivko a energii by jí mohly závidět kdejaké dvacetileté dívky.

„Paní Jarmilka je pro naše Babovřesky doslova stvořená. Poslalo nám jí samo nebe. Je to miláček, pusinka. A jestli jsem si myslel, že po odchodu Valérie Kaplanové už žádná taková herečka „babča“ nebude, spletl jsem se. Je tady. A asi jsem se zamiloval,“ prohlásil Zdeněk Troška s humorem jemu vlastním na adresu herečky, která všechny šokuje tím, že jí nic není cizí, ničeho se nebojí a je pro „každou špatnost“.

Láska je ale oboustranná. I paní Jarmila si režiséra i celý štáb velmi zamilovala a prý se cítí jako v sedmém nebi. Dodnes paní Bursová vzpomíná na osudové setkání se Zdeňkem Troškou.

„Asi před osmi lety byla na Nově soutěž o napodobení nějakého herce. Já jsem napodobila paní Kaplanovou z filmu Slunce, seno … a oni to zveřejnili. Když potom jednou navštívil pan Troška Pardubice, ustrojila jsem se jako ta babka. Nechala jsem udělat perník, fotku babky jsem na něj nalepila, naši páni perníkáři k tomu udělali krásný rám a já jsem to předala panu režisérovi. Řekl mi, že až mě bude potřebovat, že mi zavolá. Po pár letech se opravdu ozval s nabídkou na filmování,“ vzpomíná dnes „babka lyžařka“, jedna ze „sedmi statečných“ drben z Babovřesek.

A jakže reagovala dnes již 84letá Jarmila Bursová? „Jako František Venclovský, když přeplaval La Manche. Zařvala jsem - Já su tak šťastná!“

Jarmila Bursová si při natáčení některých scén v jižních Čechách vyzkoušela, jaké to je, jezdit na mopedu, na kterém se proháněla už za mlada.

„V pětačtyřicátém jsem jezdila na jawě, ale s ručním řazením. Pan Troška říkal, že to nevadí, že je to vlastně nedávno. Kluci technici mi trochu pomohli a hodně jsme se u toho nasmáli,“ prozradila paní Bursová, která se stala miláčkem celého týmu Babovřesek.

Vždyť právě tahle „čupr babka“ je důkazem toho, že není malých rolí a ostatně ani malých herců… A že k někomu sláva může přijít klidně až v pozdějším věku. Jarmila Bursová se totiž už stala hvězdou komedie Babovřesky! Stejně, jako všichni ostatní!

Dana Voláková (rozhovor)
obrazek
Dano, kolikátým filmem je pro Vás komedie Babovřesky (1 a 2)?

Film Babovřesky 2 byl mým šestnáctým filmem, na kterém jsem pracovala.

Když za Vámi vloni přišel Zdeněk Troška s nápadem natočit novou, košilatou a tak trochu „sluncesenovskou“ komedii, co jste si říkala, jaké byly Vaše pocity?

To bylo obráceně, já přišla za Zdeňkem Troškou. Koncem roku 2011 jsem mu zavolala, jestli nemá nějaký scénář letní komedie. Tou dobou jsem za sebou měla práci na filmu Hranaři, který nebyl moc divácky úspěšný a produkce Nogup agency, která tento film produkovala, se chystala na natáčení dalšího filmu - komedie. Bohužel výběr scénáře, který chtěli realizovat, nebyl dle mého názoru nejlepší, takže jsem se nabídla, že jim zajistím komerčně zajímavý titul, režírovaný Zdeňkem Troškou. Naštěstí věřili mému výběru a nechali si tzv. „na klíč“ vyprodukovat film Babovřesky.

Zavolala jsem tedy Zdeňkovi, zeptala se, zda náhodou nemá nějaký scénář, on odpověděl, že několik let mu leží v šuplíku scénář od jednoho slovenského fandy (skvělý Ĺuboš Draganovský), který miluje Slunce, seno a Kameňáky a poslal mu svůj scénář na komedii, kde v hlavní roli vystupuje mladý farář, co se jmenuje Šoustal …a bylo…. 4. ledna 2012 jsme se se Zdeňkem nad tím potkali a dohodli obchodní podmínky a termíny realizace. Zdeněk pak tento scénář s Markem Kališem přepsali a upravili. Oslovila jsem televizi a reklamní partnery a v květnu 2012 jsme začali točit.

Věřila jste, jako producent, jako strážce kasy filmu, že bude mít komedie úspěch?

Ano, věřila.

Byla jste skeptická, nebo od začátku jste věřila, že Troška = úspěch?

Opět mohu jen zopakovat - ano věřila, jinak bych nevěnovala víc než rok života práci na přípravách a realizaci tohoto filmu.

Byla jste o to více „v šoku“, když návštěvnost v kinech šplhala po desítkách tisíc?

Tomu se nedá říkat šok, ale milé překvapení a v případě reakce některých kritiků i částečná satisfakce.

Čekalo se sice na to, jaká bude návštěvnost, ale předběžně jste si plácli už vloni, že bude pokračování?

Se Zdeňkem jsme se dohodli na dalším pokračování již v době postprodukování „jedničky“. Nicméně určitá hranice rozhodnutí byla divácká návštěvnost nad 300 000 diváků.

Jak se Vám se Zdeňkem Troškou spolupracuje?

Skvěle. Zdeněk Troška a jeho asistent a spoluscénárista Marek Kališ jsou pro producenta dream team. Spolupracují již ve fázi příprav, pomáhají do scénáře usazovat produkty a přání reklamních partnerů (bez nichž by film těžko vznikal), nevymýšlí si, nenavyšují rozpočet apod….Ale nejlepší jsou přímo na place. To není práce, to je pohoda od prvního klapnutí, až po poslední natáčecí den.

Jsou Babovřesky jako takové, jedním z Vašich producentsky nejsilnějších filmů, tím nej, nej, nej. Pro pohodu na place, seberealizaci, ale třeba i zisk?

Zatím všechny filmy se Zdeňkem Troškou, na kterých jsem pracovala, byly celkově pro pohodu a atmosféru na place ty nejsilnější, ale Babovřesky jsou na 1. místě. Co se týká návštěvnosti, tak ostatně všechny Troškovy filmy mají dobrou návštěvnost. A co se týká zisků - tak na to neumím odpovědět, protože zisky z filmu Babovřesky nešly na moje konto, já jsem dostala jen honorář za vyprodukování filmu.

Co kromě zisku těší producenta, když se dílo povede?

No - na zisk se mi neptejte, snad až po premiéře pokračování - pokud na Babovřesky 2 přijdou do kin diváci. Já mám největší radost, když se film vůbec povede natočit a jeho finální podoba potěší diváka. Na předpremiérách filmu Babovřesky, které jsem s tvůrci a herci absolvovala, jsem byla překvapena spontánností, s jakou diváci reagovali a jejich nadšením a díky, kterými pak Zdeňka Trošku zahrnovali.

Jak moc náročná cesta je od podání ruky s režisérem, autorem, až po zahájení natáčení a následně po premiéru. Co všechno producent musí absolvovat?

Nemohu mluvit za ostatní producenty, ale já mám tento postup. Po podání si ruky s režisérem, se snažím podat si ruku i s distribuční společností a televizí. Pokud má producent toto zajištěné, má tak třetinu cesty za sebou. Poté oslovím mediální partnery a pak začnu zajišťovat reklamní partnery a další finanční zdroje. A když jich mám zajištěno minimálně 75 procent tak vím, že mohu začít film realizovat. Mezitím výkonná produkce připravuje výrobní složky a spolu s režisérem a dalšími tvůrci připravujeme film k výrobě. Po zajištění dostatečného množství financí předám kompetence výkonné produkci a začne se natáčet. Tím ale moje práce nekončí. Jsem přítomna natáčení a snažím se vědět o všech jeho fázích. Po dotočení filmu se přechází do postprodukce a já začínám s distributorem, televizí, reklamními a mediálními partnery připravovat kampaň a film do distribuce. Obyčejně tento proces trvá tak rok, rok a půl.

Myslíte si, že by Babovřesky uspěly kromě Slovenska i v jiných zemích? Že by „cizinci“ pochopili smysl českého humoru?

Myslím, že český humor je velmi specifický a ne vždy pochopitelný v jeho jemných nuancích. Českému humoru mají asi nejblíže slovanské národy, možná polský či ruský divák by ocenil humor tohoto filmu.

Projekt Babovřesky ale není Vaší první spolupráci s režisérem Troškou, že?

Není. Se Zdeňkem jsem spolupracovala na pohádce Z pekla štěstí 2, pak jsem koprodukovala film Doktor od Jezera hrochů, po tomto filmu jsem vyprodukovala dvanáctidílný seriál Vinařská odyssea, kde byl Zdeněk Troška jeho průvodcem, následovaly Babovřesky 1, 2 a teď i Babovřesky 3.

Chcete se Zdeňkem Troškou spolupracovat i na dalších projektech?

Pokud to bude chtít i on, tak určitě. Minimálně na Babovřeskách 3.

Co na Zdeňku Troškovi oceňujete, čeho si nejvíce vážíte?

Zdeněk Troška je skvělý člověk, kamarád a profesionál ve svém oboru a tím se mi snad podařilo vyjádřit to, co na něm oceňuji a proč si ho vážím.

Zdeněk Troška (rozhovor)
obrazek
Zdeňku, proběhlo natáčení druhého dílu /pokračování/ komedie Babovřesky. Když jste měl vloni před natáčením prvního dílu, dovedl jste si představit, že budete za rok chystat dvojku?

Ne, to mně opravdu nenapadlo. Ale vážně. Prostě jsme to zkusili a ono se to líbilo. A já jsem nejšťastnější na světě, že jsme se mohli zase sejít. I když nás počasí trochu zlobilo, jsme spokojení.

Úspěch jedničky byl obrovský a pro Vás i producenty zcela jistě nečekaný. Čím si myslíte, že to je?

Zřejmě si diváci přáli vidět zrovna něco takového, oddychnout si u jednoduché veselohry typu Slunce, seno… A jak vidno, trefili jsme se.

Někteří „kritici“ Vám vyčítají, že je tam několik hrubých, vulgárních slov a že se farář jmenuje „Šoustal“. Co byste rád právě těmto moralistům vzkázal?

Dal jsem si práci a shlédl několik českých filmů poslední doby, kde se to skutečnými vulgarizmy jen hemží. Ani v jednom z mých dvaceti filmů, které jsem natočil, nenajdete jediný z těchto výrazů. Slova jako „koule“, „pták“, nebo „přeblafla“ jsou vedle oněch vulgárních slov naprosto úsměvně neškodná. A kritici mlčí, protože tam jde zřejmě o umění…

Patříte k lidem, kteří chodí a umí se dívat okolo sebe. Pak postřehy z měst, vesnic, i z dikcí a rozhovorů lidí, dokážete skvěle přenést do svých filmů, ať už pohádek či komedií. Jak to děláte?

Jak jste to správně řekl - stačí se jen dívat kolem sebe a naslouchat. A když má člověk trochu fantazie, dovede si to přenést do humorné nadsázky. A je to. Hotovo dvacet.

Ve Vašich filmech jsou vždy krásné lokace, místa, kde natáčíte, ať už je to město, vesnice, pohled na rybník, louky, lesy. Přispívá to k „úspěchu“ filmů jako takových?

Určitě. Jsem rád, když mně diváci děkují právě za tyto krásné záběry našeho venkova, přírody. V době nekonečné šedivé zimy, kdy byl film nasazen do kin, pohledy na letní rozjásanou krajinu přímo hladí po těle i duši. A lidi nám za to děkovali. A já děkuji jim, že přišli. Bez nich bychom pokračování točit nemohli!

Jak moc je těžké přesvědčit třeba majitele domů, bytů, luk, lesů a rybníků, aby je propůjčili k filmování?

Chtěl bych jim všem touto cestou poděkovat za ochotu a podporu při natáčení. Zatím se nestalo, že by nás někdo někam nepustil natáčet. Naopak, lidi mi ukazují malebná místa kolem jejich bydliště, dávají tipy na zajímavosti v okolí, které by mohly filmové záběry ozvláštnit.

Zaznamenal jste už nějaké hlášky z jedničky, které už doslova zlidověly?

Ano, přípitky drben - na vzbuzení lítosti, dáme si uršulum proti šakalům, vejdi a neuškoď. Nebo velebnosti, měl jsi tu štěnici. Odposlech přerušen… a ještě snad něco, už teď nevím.

Na které herce - postavy se diváci u Babovřesek 2 mohou těšit. Jsou někteří, kteří tam nebudou, nebo naopak - přibudou?

Příběh druhého dílu přímo navazuje na konec prvního - drbna Horáčková letí na ves zjistit, kdo to přijel, co je to za kluky s hokejkami. Takže vyprávění pokračuje dalšími třemi dny, tudíž ke křtu malého Tygra dojde až v díle třetím…Diváci sice prozatím oželí skvělou cikánku Aranku Lucie Bílé, ale seznámí se s mladými hokejisty, vnučkami našich drben, uchazečkou o místo farské hospodyně a dalšími drobnějšími roličkami. Naopak jednou z velkých nových rolí je kontrolor z Ministerstva financí v podání vynikajícího plzeňského herce Broňka Kotiše.

Nebudeme prozrazovat děj, protože diváci by pak nepřišli do kina, ale prozradíte aspoň základní „linii“ příběhu? Pořád jsme na vesnici? Pořád je tam Drbna Horáčková, farář, starosta, Ivana a Adam?

Ano, zůstáváme pořád v Babovřeskách, jen na skok se dostaneme vedle do krajského města. A víc snad teď ani nebudu prozrazovat, uvidíme.

Kde se natáčelo, opět v jižních Čechách?

Opět na „loňských“ místech kolem Českých Budějovic a Netolic.

Kdy bude premiéra?

Premiéra je naplánovaná na 20. února 2014.

Dovedete si nyní představit, že tady budeme za rok sedět a dělat rozhovor o chystaném třetím dílu komedie Babovřesky?

Já si dovedu představit takových věcí! A doufám v to.

Na co se vždy na natáčení nejvíce těšíte?

Na setkání se skvělými přáteli před kamerou i za kamerou, na krásný čas filmových prázdnin či dovolené uprostřed půvabných jižních Čech. A taky na jídlo. Máme skvělý catering, a to je opravdu „nebe v hubě“.

Neláká Vás režie seriálů, nebo třeba muzikálů?

Neláká. Dostal jsem mnoho nabídek na režii muzikálů, ale mně stačil jeden, Hamlet v Divadle Kalich. Ale seriál, řekněme historický, bych si rád zkusil.

Co byste nikdy režírovat - natáčet nechtěl?

Věci, které mě neoslovují.

Karel Vágner (rozhovor)
obrazek
Karle, jaké byly pocity, když Vás Zdeněk Troška znovu po téměř třiceti letech znovu oslovil ke spolupráci k jeho filmu. Dělal jste i hudbu k trilogii Slunce, seno a některým dalším.

V první řadě bych chtěl říci, že mám Zdeňka Trošku rád. Mám ho rád v první řadě jako člověka, protože mu člověčina kouká z očí. Jako s režisérem si s ním rozumím stejně, neboť je taky muzikant a jsme spolu naladěni na podobnou notu. Začal jsem s ním spolupracovat v době, kdy jsem pro něho na základě úspěchu písně Holky z naší školky, psal muziku do filmu Bota jménem Melichar. Později mi zavolal a do telefonu mi popsal situaci, jak bába táhne vozík nádhernou letní jihočeskou krajinou a nadává na život. A abych na to vymyslel motiv…. Sedl jsem si k pianu a začal si pískat tu melodii, kterou si vždycky ráno pískávají lidé, kteří jdou do práce, když to předchozí večer viděli v televizi, nebo to mají jako zvonění v mobilu. A to je pro mě asi ta největší odměna. No ne, že bych ovšem podceňoval autorské poplatky.

Filmová hudba Sluncí seno, znělky - to je hodně chytlavé. Jaká bude muzika k Babovřeskům?

Nápad na tzv. leit motiv, tedy ústřední melodii už jsem dostal a jen doufám, že se panu režisérovi bude líbit. Dobré znamení je to, že když muzikanti odcházeli ze studia, pískali si to taky. Muzika k tomuto filmu mě bude bavit určitě, protože je to film v náladě Slunce, seno. A diváci by se měli pobavit určitě taky.

Už máte nějaké věci hotové, nebo jen je to zatím v představách, jak to bude vypadat?

Snažím se do atmosféry filmu vžít a první nápady už natočené máme.

Jak Vám běžně dlouho trvá, než uděláte hudbu k filmu, jsou to hodiny, dny, týdny?

Na to se nedá jednoznačně odpovědět. Je to doopravdy o tom, kdy přijde nápad. Kupříkladu Holky z naší školky mě napadly na tenise. Omluvil jsem se partnerovi, odešel do šatny a tam jsem si melodii poznamenal. Doma jsem jí potom za dvacet minut dodělal a odnesl jí vzápětí textaři Pavlu Žákovi s tím, aby dal do textu dívčí jména, čímž jsem měl na mysli maximálně tak čtyři. Neposlechl a dal jich tam třiadvacet. Zaplať Pán Bůh.

Jak vy sám se těšíte do kina na novou komedii, která slibuje smích od začátku do konce?

Každá premiéra znamená takové divné šimrání okolo žaludku, s pocitem jak to asi dopadne, ale myslím, že tento Zdeňkův film se bude líbit a na premiéru se těším. Navíc tam hrají báječní herci a úžasná atmosféra celého natáčení se navíc přenesla z placu do filmu.

Přál byste si pokračování Babovřesků, nejen kvůli tomu, abyste mohl dělat hudbu i na dalším pokračování?

Myslím, že i závěr filmu k pokračování inspiruje, a že nás další díl nemine. Divák z toho bude mít určitě radost.

Veronika Žilková (rozhovor)
obrazek
Veroniko, natáčela jste druhý díl komedie Zdeňka Trošky Babovřesky. Jaké jsou Vaše pocity?

Nadšení z úspěchu jedničky. V tomhle povoláni se můžete sebevíc snažit a stejně to nevyjde. Ani Američanům a ti útok na Oskary mají matematicky propočtený! Úspěch chodí občas, tak jsem ráda, že tentokrát dorazil.

Věřila jste při natáčení jedničky, že se se svými kolegy a pohodářem Zdeňkem Troškou sejdete na pokračování?

Podvědomě ano, Zdeněk je mág v tom nejlepším slova smyslu.

Když jste natáčela první díl, prohlásila jste, že někteří „si na Vás ukazovali“, že točíte s Troškou a pro Vás je to přitom čest. Co myslíte, že za tím bylo a nebyla v tom čirá závist některých z kolegů?

Nebyla. Přistoupit na to, co se většině diváků líbí, nemusí znamenat, že máte stejný vkus.

Nemyslíte si, že když mnozí viděli úspěch Babovřesek, že dodnes litují, že tu roli, či jinou, nedostali právě oni?

Nevím. Nemám čas na courání po divadelních klubech, tak nevím, co si kolegové myslí.

Užívala jste si svou postavu vesnické “Lady Gaga“ z Babovřesek a jak se bude vyvíjet Vaše postava dál?

Dál bude žít svůj babovřeský život. Pokračování filmu Babovřesky začíná hned poté, co skončí jednička.

Chtěla byste vy osobně, bez ohledu na to, čím byste byla, žít na takové vesnici?

Jako paní starostová? Klidně.

Myslíte si, že různé detaily v ději a scénáři jsou „tak trochu“ zrcadlem dnešní doby života lidí a života na vesnici?

Ne. Myslím, že film je snem o tom, jak bychom chtěli žít. Lidi rádi sní o pohodě a humoru, proto je film tak úspěšný.

Které hlášky se Vám třeba z Babovřesek zapsaly pod kůži?

Miluju scénu, kdy paní Synkova alias Horáčková v „jedničce“ krade hrnek pod obrazem Ježíše.

V pokračování nejúspěšnější komedie posledních let jste si zahrála i se svým manželem Martinem Stropnickým. Jste ráda?

Ne. To je novinářský omyl. S manželem jsem přímo nehrála, hrál v jiných obrazech, než já.

Když jste natáčela „jedničku“, nechodil za Vámi a nezáviděl tak trochu, že vy s Troškou můžete točit a on ne?

Ne. My si nezávidíme, ale přejeme.

A když se mu to teď splnilo, radoval se doma aspoň trochu?

On tam ani moc nehraje, je to figurka v pozadí. Trenér NHL ve výslužbě. Má myslím pár vět. Jde o recesi.

Jste už babičkou, jak si to užíváte?

Chtěla bych trávit víc času s Kryšpínem. Asi u nich nastoupím jako chůva.

Těšíte se, že budete příští rok zase na jihu Čech točit „troškovinu“? Babovřesky III?

Kéž by. Třeba se potkáme na návsi s manželem.

Lucie Plekancová Vondráčková (rozhovor)
obrazek
Vy jste prohlásila, něco ve smyslu, že pokud komedie bude úspěšná a Zdeněk Troška bude točit dvojku, že do toho zase jdete. A že chcete, aby byla dvojka, protože jste měla ty nejúžasnější prázdniny. Splnil se Vám tak sen?

Tak napůl. Moc se letos na natáčení neohřeju, protože zároveň jedu turné, ale těch pár dní bude zas určitě moc fajn!

Bude mít ve dvojce Vaše postava Ivany nějaký vývoj?

Co se lásky týče, tak moc ne. V lásce teď poplave jiná postava… Ale víc neprozradím.

A co herecky pro Vás takhle postava znamená? Ztotožnila byste se s ní v něčem?

Není to žádná Desdemona nebo postava z Čechova. Nemusí řešit žádné existenciální otázky. To já v životě řeším dost, takže jsem si v kůži Ivany ráda oddechla. Někdy je to tak lepší a osvobodí vás to.

Jaké byly reakce po uvedení Babovřesek do kin z Vašeho okolí od fanoušků, rodiny a podobně?

Myslím si, že ten film celkově přinesl v dlouhé zimě takovou fajn letní náladu a atmosféru. Kdo se přišel odreagovat, byl myslím spokojen a třeba přišel i znovu. A kdo chtěl umění, šel do vedlejšího sálu na Annu Kareninu.

A co některé kolegyně herečky, zpěvačky, nezáviděli Vám tu pohodu při natáčení se Zdeňkem Troškou a jeho týmem?

To bych neřekla. Na každého čekají jeho typy roli a tahle byla jak malovaná pro mne. Ostatní točí zase své příběhy…

Nazpívali jste s Pepou Vágnerem i ústřední písničku S láskou nám je líp. Jak moc se písnička ujala?

Je příjemná, letní, na nic si nehraje. Dala jsem jí i na CD Oheń, za kterou jsem převzala Zlatou desku, takže ta se ujala perfektně. A jak se písnička ujme dál, ukáže až čas. Třeba Strach se mezi lidi pořádně dostal až po pěti letech.

Přála byste si opět si udělat krásné léto a v příštím roce natáčet Babovřesky III.?

Bylo by fajn, kdyby se líbila i dvojka. Záleží na divácích.

Když náhodou nic nemusíte, jak vypadá nebo by měl vypadat Váš ideální, třeba relaxační den?

Plavání, knížky, grilováni, rodina, kamarádi, jahody čerstvé, nebo si lehnu do trávy a Matyáš mi skáče na hlavu…

Lukáš Langmajer (rozhovor)
obrazek
Po roce jste se vrátil do jižních Čech, kde jste se Zdeňkem Troškou natáčel pokračování komedie Babovřesky 2. Jaké jsou Vaše pocity?

Věčná škoda jen nezbedného počasí. Vše by jinak proběhlo v tempu poklidném, jak je v právu přisuzováno Zdeňkovi Troškovi.

Když se točila jednička, přemýšlel jste a odhadoval jste, že by mohla být i dvojka?

Neb je známo, že Zdeněk točí díly tři, trochu jsem doufal a zhruba v půli natáčení začal i věřit, že tomu tak bude. Co čert nechtěl, je tomu tak.

Vaše role faráře s trochu netradičním jménem u některých lidí vyvolala rozpaky. Vy sám, zaznamenal jste nějaké názory, případně třeba, neutahovali si z Vás kamarádi, kolegové?

Lidé, které těší filmy Zdeňka Trošky, jsou potěšeni setkáním. Lidé, kteří se posmívat chtějí, prozradí, že se taky koukají.

Jakým směrem se Vaše role v Babovřeskách 2 bude ubírat? Můžete naznačit?

Bude to zajímavý vývoj faráře Petra… nechte se překvapit…

Co myslíte, sejdete se se Zdeňkem Troškou a kolegy zase příští rok a budete spolupracovat na třetím dílu?

Zdá se, že ano. Diváci to chtějí. Budu jen rád, když se svezu s úspěchem filmu a svojí polívčičku si trochu ohřeju.

Jak moc snadno či naopak obtížně se Vám dělá komediální žánr?

Jsem herec a je mojí povinností, když jsem se na to dal, zvládnout co mi bude dáno. Ovšem ať posoudí divák sám, jak mi to jde.

Jste tatínkem ročního syna, jak si to užíváte a vzhledem ke své profesi, jak moc můžete trávit s rodinou čas?

Tatínkem jsem více jak rok, tedy to už tak čerstvé není. Ovšem to, že chci svůj čas trávit co nejvíce s lidmi s kterými je mi dobře, na tom se nic nemění.

Jana Synková (rozhovor)
obrazek
Vaše role v Babovřeskách je stěžejní, hlavní, ba co víc, bez univerzální drbny Horáčkové by to nešlo. Jak se Vám hraje „potrhlá důchodkyně“ z vesnice, která všechno ví, všude byla dvakrát a od všeho má klíče?

Výborně, skvěle. Je to úžasná role. Užívám si to. A teď už vím, co se ode mne očekává, tak jsem si i taková trochu i jistější.

Když se loni natáčely Babovřesky, dovedla jste si představit, že se za rok sejdete na place a budete pokračovat?

Zdeněk Troška je skvělý. Měla jsem tu čest s ním pracovat poprvé a moc jsem si to užívala. A teď znovu.

Překvapil Vás obrovský úspěch prvního dílu?

Ano, doteď jsem ohromená a doufám, že i dvojka bude mít takový úspěch!

Věříte, že se sejdete i potřetí, příští rok?

Samozřejmě. A doufám v to, protože to byla a je úžasná práce.

Jak se Vám spolupracuje se Zdeňkem Troškou a jeho týmem? A co Vás třeba překvapilo?

Překvapilo? No, že se nekonaly žádné zádrhely, všechno fungovalo jako na drátkách, atmosféra výborná. Místní obyvatelé byli zjevně rádi, že Zdenka Trošku zase vidí a nosili spoustu buchet, koláčů a dobrot - prostě pohoda téměř rodinná.

Máte nějaký veselý zážitek?

Celé natáčení byl jeden velký veselý zážitek a hodně jsme se chvílemi nasmáli.

Váš manžel Jan Schmid je také herec, jak on vnímá Vaši roli v Babovřeskách?

Můj manžel měl na mou roli stejný názor jako já, že je to výborná komediální role.

A co kolegové z Ypsilonky?

Od nás z divadla někteří kolegové jako Jirka Lábus, Martin Dejdar, Jarka Kretschmerová s panem Troškou točili a moc ho chválili. A že prý se mám. Tak jsem se teda měla.

Co vy a jižní Čechy?

Tu krajinu jsem si díky filmu zamilovala, nikdy jsem před tím nebyla, Už s manželem plánujeme, že to prozkoumáme.

Pavel Kikinčuk (rozhovor)
obrazek
Pavle, hrajete v Babovřeskách starostu, jak se Vám tato role zamlouvá?

Je to tak trochu role záporná a jak je známo, ty se vždycky hrají líp, alespoň mně osobně. Snažím se ale starostu zahrát tak, aby byl něčím sympatický. Že je to spíš nešťastník, který se dostává do problémů a snaží se je vyřešit po svém, což se mu málokdy podaří a ač má slabiny, v jádru si myslím, že to tak špatný člověk není. Ostatně o tom se přesvědčíte v druhém díle.

V loňském roce, když se točila „jednička“, jste si se Zdeňkem Troškou a ostatními tak nějak slíbili, že se sejdete do roka a do dne na dvojce. Věřil jste tomu?

Ano věřil. Tušil jsem, že tato komedie bude mít úspěch. Je totiž něčím blízká lidem, na nic si nehraje, je přímočará a jasná. Navíc z ní vyzařuje letní pohoda a diváci se v některých situacích sami vidí anebo se v nich někdy sami ocitli, i když je vše ve filmu řešeno s nadsázkou-je to přece komedie.

Jak vnímáte úspěch Babovřesek?

Jako všichni ostatní, mám obrovskou radost a pevně doufám, že i pokračování bude neméně úspěšné.

Co reakce Vašeho okolí, kolegů, přátel na Vaši roli v komedii?

Já osobně jsem se setkal jen s kladnými ohlasy, jen někteří mi říkali, že netušili, že jsem takový „vyčůránek“- mysleli tím samozřejmě postavu starosty, tedy alespoň doufám.

Jak se Vám hraje s Veronikou Žilkovou, coby vaší manželkou?

Výborně! Veronika je skvělá herečka a kominda. Navíc jsme kolegové v Činoherním klubu, kde jsme spolu hráli v několika komediích.

Vaše žena, Jindřiška Kikinčuková hraje v komedii jednu z drben - Boženu Němcovou, co má pořád rýmu. Nemrzí Vás, že nehrajete přímo spolu?

Nemrzí, zahrajeme si spolu dost v soukromém životě, ale i v našem plzeňském divadélku Pluto. Myslím, že tento názor je oboustranný.

Prý jste vloni Jindřišku, když ji k Vám přivedli, ani nepoznal. Už jste se z toho šoku vzpamatoval?

Máte pravdu. Byla to ťafka, když jsem ji spatřil poprvé v přestrojení za babku. Alespoň vím, jak bude vypadat za 20 let.

V Babovřeskách 2 se objeví i Vaše dcera?

Ano, hraje tam vnučku vedoucí drbny Horáčkové, která ji chce provdat za bohatého hokejistu.

Prozradíte něco maličko z vývoje role v druhém díle Babovřesek?

Jen snad to, že starosta se vyvíjí, ale jakým směrem neřeknu. Snad jen, že se diváci mají i v druhém díle Babovřesek na co těšit.

Myslíte si, že se řada věcí ze skutečného života opravdu dá s těmi z filmu srovnávat?

Určitě. Myslím,že jsou tam věci velice poplatné a aktuální dnešní době.

Máte už nějakou oblíbenou hlášku?

Tak asi: Máte tu štěnici velebnosti, odposlech přerušen.

Nějaký veselý zážitek, veselou historku z loňského natáčení?

Těch veselých zážitků tam byla spousta. Například, jak mě Veronika Žilková nakope, ale teď si tak uvědomuju, že pro mne to tak veselý zážitek nebyl.

Jsou někteří herci v Babovřeskách právě z vašeho Divadla Pluto?

Ano, jsou. Moje žena, tři vnučky, kontrolor Dodo, sestra Glorie a biskup. Režisér a náš dobrý kamarád Zdeněk Troška je totiž častým hostem Divadla Pluto a má ho v oblibě.

Bronislav Kotiš (rozhovor)
obrazek
Máte za sebou natáčení Babovřesky 2. Jak jsou Vaše dojmy?

Dojmy z natáčení jsou takové, že kdybych se o nich rozepsal, lidi by mi to nevěřili a mysleli by si, že jsem scénárista nové pohádky Zdeňka Trošky.

Je to pro Vás první větší filmová /televizní/ role? 

Ano, je to pro mne první větší role ve filmu. Dík za ní.

Jak se Vám spolupracovalo se Zdeňkem Troškou a kolegy?

Jako v pohádce Zdeňka Trošky.

Jaká je Vaše role a užil jste si ji?

Důležitý kontrolor z ministerstva Dobroslav Dočistil. Roli jsem si užil pohádkově.

Když jste viděl Babovřesky 1, napadlo Vás, že byste mohl hrát ve 2. nebo to přišlo pak?

Po Babovřeskách 1 jsem se smál a jel domů otevřít počítač. Zjišťoval jsem celou filmografii Zdeňka Trošky. Viděl pár ukázek a opět jsem se smál. Myslel jsem si, že by bylo fajn si v něčem takovém zahrát. Kolegové, kteří už hráli v Babovřeskách 1 mě řekli, že bych mohl ve dvojce hrát. Nevěřil jsem jim. Opět se směju.

Máte nějaký zážitek z natáčení?

Zážitek je vidět klidného, pohodového pana režiséra jak se krásně a mile chová k obyčejným lidem, co jdou ze zvědavosti koukat, co se to tam na návsi točí.

Baví Vás komediální žánr? 

Myslím si, že jsem pro komedii stvořený, což je tragédie.

Co vy a jižní Čechy, jste z Plzně.. to je kousek.

Nejvíc mě fascinoval pohled na Temelín a nádhernou přírodu kolem.

V létě se budou natáčet Babovřesky 3, těšíte se, pokud budete osloven? 

Opět nevěřím, že tam budu, ale zázraky se dějí i ve světě reálném. 

Jan Dolanský (rozhovor)
obrazek
V Babovřeskách hrajete Adama, můžete ho trochu představit?

Adam se tu ocitl úplně omylem. Studoval v Anglii a poté, co mu zemřela tetička, se přijel podívat na dům, který mu odkázala. Zalíbilo se mu tady a rozhodl se sem přestěhovat, dům opraví a začne odtud podnikat - řídit dálkově počítačovou firmu v Edinburgu. Je fakt, že Zdenda (Zdeněk Troška, režisér - pozn.red.) vybral skutečně malebné jihočeské vesničky, takže chápu, že to prostředí člověka úplně nadchne a chce tu zůstat. Navíc Adam potká pěkné děvče … Víc nemůžu prozradit.

Takže jste ani moc neváhal, zda roli vzít či nevzít?

Vůbec ne. To děvče hraje Lucka Vondráčková, což je moje spolužačka z konzervatoře a hráli jsme spolu už v Divadle Kalich. Takže pohoda. Ale hlavně rozhodlo, že jsem se Zdendou už točil pohádku Nejkrásnější hádanka a zažil přitom strašně příjemnou atmosféru. Dnes se většina filmů a seriálů točí v děsném kalupu, proto tenhle bonus klidu a vlídného pracovního tempa dokážu ocenit. Když jsou lidi spokojení a nesedřou se, je to znát na výsledku. A scénář je příjemný, bude to myslím hrozně milá a úsměvná letní komedie ve stylu Slunce, seno…

Podobné filmy

Turbo
Turbo je celkem obyčejný šnek, který se od ostatních liší v jediné věci- nadevše totiž mil...
dnes 13.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Obraz
Svatbou to všechno začalo... Povídka z oblíbeného cyklu Bakaláři (1983). Hrají: M. Hudečko...
dnes 14.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Zamilovaný profesor
(Nutty Professor) Laskavý a nadaný profesor genetiky Eddie Murphy zkusil už úplně vše, ale...
dnes 18.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 16. 9. 2019 Svátek má Ludmila
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz