fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

47% 401 hlasů
4.7 10 401
film / hororový, fantasy, mysteriózní, Francie, , 97 min.
Belphégor - Le fantôme du Louvre
Kinopremiéra v ČR 6.12.2001, DVD od 24.6.2002 SPI

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:28Mumie útočí v Paříži.
Tajemství staré tisíce let procitá v pařížském Louvru. Přízrak pocházející z doby egyptských faraónů náhle začíná terorizovat největší muzeum na světě chráněné technologií třetího tisíciletí.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Nejslavnější muzeum a v něm tajemná postava. Námět by nebyl špatný, jen kdyby se poněkud podivně nezpracoval. Sophie Marceau je tu sympatická jako v každém jiném filmu, ale omšelý scénář ji nedává pořádně ve své roli vyniknout. Speciální efekty snad dělali nezkušení studenti někde ve škole, jinak to na dobu vzniku snad není ani možné. Francouzští tvůrci se zřejmě chtěli tímto přiblížit Hollywoodu, ale prostě se jim nějak nezdařilo. Menší rozpočet? Nebo nezkušenost? Těžko říct. Každopádně vznikl snímek hodný tak leda pro televizi, kde se uplatní daleko více.
Všechny komentáře k filmu 17+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Belphegor: Fantom Louvru

<>Obrázek nenalezen<> Tajemství staré tisíce let procitá v pařížském Louvru. Přízrak pocházející z doby egyptských faraónů náhle začíná terorizovat největší muzeum na světě chráněné technologií třetího tisíciletí. Nikdo zprvu netuší, že děsivé události v sídle francouzských králů souvisí s nedávným otevřením sarkofágu, v němž byla překvapivě zachovalá mumie vysokého starověkého hodnostáře. Lisa se zaplétá přímo do středu dění - fantom vstupuje do její mysli a stále více ji ovládá. Lisa získává nadpřirozené schopnosti a posedlost egyptskou mytologií. Sympatický mladík Martin se jí snaží pomoci, pustí se do studia hieroglyfů, tajemství záhrobního života i souboje s ničivou silou fantoma. Lisa mu stále uniká. V okamžiku, kdy Martin zjišťuje pravý stav věcí, dochází mu, že Lisin život visí na vlásku.


O hercích

Sophie Marceauová
obrazek Narodila se 17. listopadu 1966 jako Sophie Maupu v Gentilly na předměstí Paříže v rodině prodavačky a řidiče kamiónů. Debutovala ve čtrnácti letech ve filmu pro teenagery "La Boum" (1981).Ten jí zajistil popularitu a jeho pokračování "La Boum 2" z roku 1982 Césara pro ženskou hereckou naději. V šestnácti (1984) hrála s Gérardem Depardieum a Catherine Deneuve v "Pevnosti Saggane". V ten samý rok rovněž účinkovala ve filmu Andrzeje Zulawského "L´Amoure Braque". Režisér polského původu se stal jejím životním partnerem. Ten ji obsadil i do svých dalších čtyř filmů. V roce 1984 hrála v komedii "Veselé velikonoce" po boku Jean-Paula Belmonda. Její debut na divadelních prknech v roce 1991 v "Eurydice" jí přinesl Molierovu cenu pro nejslibnější hereckou naději. V roce 1993 účinkovala ve svérázné variaci na dumasovské téma "D´Artagnanova dcera" v režii významného francouzského režiséra Bernarda Taverniera. Poté si ji vybral Mel Gibson do hlavní ženské role svého filmu "Statečné srdce", který se stal celosvětově úspěšným a získal Oscara za nejlepší film roku 1994. Zahrála si v jedné z epizod snímku "Za mraky" (1995) režisérského velikána Michelangela Antonioniho. Pozici mezinárodní hvězdy první velikosti upevnila rolí v bondovce z roku 1999 "Jeden svět nestačí". V roce 1996 publikovala částečně autobiografickou knihu "Menteuse" (Lhářka). Angažuje se i v charitativních organizacích, zaměřených na nemocné děti a ochranu zvířat. S Andrzejem Zulawským má šestiletého syna Vincenta.

Frédéric Diefenthal
Ve Francii je jedním z nejpopulárnějších herců mladé generace. Mezinárodní renomé získal v mimořádně úspešných filmech "Taxi" a v pokračovaní "Taxi 2" (v ČR uvedeném jako Taxi, taxi).

Julie Christieová
Jedna z nejslavnějších britských hereček se proslavila se filmem Billy Lhář z roku 1963. O dva roky později získala Oscara za roli v Schlesingerově snímku "Darling". Ve stejném roce hrála Laru v slavném Leanově filmu "Doktoru Živago". Následovalo např. Truffautovo "451°Fahrenheita", "McCabe a paní Millerová, "Nashville", "Hamlet" od Kennetha Branagha...

Michel Serrault
Jeden z nejsvéráznějších herců francouzské kinematografie začínal v kabaretu. Ve filmu debutoval v roce 1954, o rok později hrál v slavných "Ďábelských ženách" Henri-Georga Clouzota. V roce 1978 hrál v prvním filmovém zpracování "Klece bláznů". Pak např. "Studený bufet" (1979) a "Herci" (2000) Bertranda Bliera, "Nelly a pan Arnaud" (1994) Clauda Sauteta, "Povolání vrah" (1996) Mathieua Kassovitze a mnoho dalších...

O tvůrcích

Jean-Paul Salomé (režisér)
Začínal jako asistent slavného filmového režiséra Clauda Lelouche. Natočil vlastní televizní komedii "Crimes et Jardins", která získala řadu ocenění. Debutoval celovečerním filmem "Les braqueuses" v roce 1993. Jeho druhý celovečerní film "Restons groupés" z roku 1996 dosáhl značného komerčního úspěchu.

Podobné filmy

Grace
(Grace aka Grace: The Possession) Grace je půvabná a naivní čerstvá vysokoškolačka, která ...
dnes 22.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Sherlock Holmes: Hra stínů
(Sherlock Holmes: A Game of Shadows) Genialita Sherlocka Holmese se zdála být nepřekonatel...
zítra 17.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Sucker Punch
Zavřeli ji a zamkli proti její vůli, ale Babydoll neztratila svou touhu žít a přežít. Je r...
čt. 22.8. 23.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 20. 8. 2019 Svátek má Bernard
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz