fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

64% 8 hlasů
6.4 10 8
drama, Singapur/Japonsko/Francie, , 89 min., od 12 let
Ramen Shop
Kinopremiéra v ČR 14.6.2018 v SK 23.8.2018

Film v kinech
kina  
JihlavaDukla 17:30


Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka


Mladý šéfkuchař Masato je odborník na tradiční japonský pokrm ramen, který se v jeho rodině vaří už po generace. Když mu život přichystá nečekanou zkoušku, vydá se Masato na dalekou cestu do Singapuru. Ve městě plném chutí a vůní pozná víc než jen lahodné recepty a rodinná tajemství. Ukáže se, že jídlo má zvláštní moc sbližovat lidi a napravovat dávné křivdy. A že láska prochází ramenem.
Uprav informace o filmu

+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

O filmu Bistro Ramen

obrazek
Režisér Eric Khoo o Bistru Ramen

Vždy mě fascinovalo jídlo a jakou roli hraje v našich životech. Jak říká významný historik stravování Ben Rogers: „Jídlo je hned po jazyku druhým nejdůležitějším nositelem kulturní identity.“ Podle mě je význam jídla ještě větší, řekl bych, že přímo definuje, kým jsme a jaké životy vedeme. Jsem dokonce přesvědčený, že jídlo má moc lidi spojovat. Umí je dát dohromady za těch nejzáhadnějších okolností.

Na tomto projektu jsem začal pracovat, když se na mě obrátil můj kamarád, producent Yutaka Tachibana, s návrhem natočit něco na oslavu padesáti let diplomatické spolupráce mezi Japonskem a Singapurem. Vzhledem k tomu, jak jsou obě země posedlé dobrým jídlem a kolik příběhů o jídle na mě udělalo dojem, se právě jídlo zdálo být perfektním nosným prvkem. A tak jsme se začali dívat na kuchyni obou zemí a co z toho by mohlo být součástí příběhu. Vybrali jsme dva ikonické pokrmy: bak kut teh a ramen.

Ve filmu se také objevují témata přijetí, odpuštění a usmíření. Chci vzdát hold nejen vztahům mezi lidmi, ale i vztahu, který mají lidé k jídlu. Má nám připomenout, že jídlo není jen zdrojem živin, ale že může obměkčit naše srdce a nakrmit duši.

obrazek
Herci o filmu Bistro Ramen

Jaký dojem na vás napoprvé udělal scénář?

Takumi Saito

Když jsem četl scénář poprvé, historii bak kut teh jsem neznal. Ani historii ramenu. Po dočtení scénáře jsem věděl, že tyto pokrmy ze dvou různých zemí mají svoji historii a že se oba vyvinuly v jídla útěchy pro dělníky. Je to příběh, který tyto dva pokrmy v pravém slova smyslu spojuje. A to spojení se přenáší i na propojení Japonska se Singapurem. A Masato je symbolem tohoto propojení. Příběh mi přišel zajímavý a hluboký, protože každý jeho prvek má svůj význam.

Jak se vám pracovalo s Ericem Khooem?

Seiko Matsuda

Není potřeba zdůrazňovat, že je to skvělý režisér. Po lidské stránce je naprosto neuvěřitelný. Neustále s námi mluvil, staral se o nás, chtěl vědět, jestli jsme v pohodě. Za jeho bezvýhradnou pozornost jsme byli opravdu vděční. Během natáčení přicházel se spontánními nápady, byly praktické a všichni jsme s nimi souhlasili. Přirozeně jsem jeho podněty přijímala a nijak nezpochybňovala. Bylo to báječné. Je skvělý režisér. Byla to zkušenost, která mě hodně naučila.

Co se vám při práci na filmu nejvíce líbilo?

Tsuyoshi Ihara

Zprvu jsem se obával, zda příběh neskončí jen jako povrchní film o jídle, ale pak jsem viděl tu horlivost a úsilí, které celý tým vynaložil, aby prostřednictvím jídla vykreslil spletitost rodinných a mezilidských vztahů. Když jsem přišel na plac, úplně jsem viděl emoční stránku tohoto lidského dramatu, kterou dokázali herci v příběhu vyzdvihnout.

Co vás na tomto filmu fascinovalo?

Tetsuya Bessho

Mohu říct, že jídlo je nejdůležitějším zdrojem života. A jako by tento film šel k samé podstatě jídla. Jako by ukazoval, jak funguje japonská kultura, jako když jsou všechny ingredience nacpané v misce donburi nebo ramenu. Tématem je ramen, naše duchovní jídlo, které si získává oblibu po celém světě. Přestože je ramen symbolem Japonska, obsahuje i řadu asijských esencí. Film ukazuje právě tento aspekt. Není to jen zábava, ukazuje i lidi, kteří stojí za kulturou spojenou s jídlem. Může jít o pokrmy, které vám připomenou vaši matku, rodinu nebo rodné město. A právě to je na filmu fascinující.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 20. 9. 2018 Svátek má Oleg
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz