fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

50% 767 hlasů
5 10 767
film / komedie, akční, muzikály, USA, , 123 min., od 11 let
DVD od 5.4.2011 HCE

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:28Není to v brýlích. Není to v kloboucích. Je to v hudbě. Legendární Blues Brothers znovu na plátně!
Po 18 letech strávených ve vězení se Elwood Blues konečně dostává na svobodu. Jeho první kroky vedou do sirotčince, v němž vyrůstal on a jeho bratr, který již zemřel. Setkává se tam s desetiletým Busterem. Vedoucí sirotčince určí Elwooda za jeho poručníka. Elwood zpočátku neprojevuje velké nadšení, ale nakonec jej vezme sebou do New Orleansu. Protože mu v žilách proudí stále ještě džez, chce vyhledat své staré kumpány a obnovit legendární kapelu Blues Brothers Band.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Pohodové legrácky, vlídná atmosféra, charismatičtí herci, velice příjemná podívaná.
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Blues Brothers 2000

obrazek
Elwood Blues (Dan Aykroyd) byl po mnoha letech propuštěn z vězení a dovídá se, že jeho bratr Jake už není mezi živými. Navštíví starou známou Sestru Mary Stigmatu, která mu dá nový "úkol od Boha". K tomu se přidají problémy se striptýzovým klubem jeho přítele a ruskou mafií. Elwood nerozumí ničemu jinému, než hudbě, takže se rozhodne řešit finanční komplikace jediným možným způsobem - dát znovu dohromady The Blues Brothers Band a zúčastnit se souboje kapel v New Orleansu, v zakletém sídle bahenní královny Mousette. Jeho prvními novými společníky se stávají malý sirotek Buster (J. Evan Bonifant) a dobromyslný vyhazovač (John Goodman). A tak začíná road movie plné písniček a černých brýlí, které se snaží navázat na úspěch legendárního filmu Bratři Bluesovi (The Blues Brothers, r. John Landis, 1980).

obrazek
Říká se "Nevstoupíš dvakrát do téže řeky". Ovšem John Landis a Dan Aykroyd do ní vstoupili po osmnácti letech znovu, bez ohledu na to, že film Bratři Bluesovi byl svou atmosférou velmi poplatný tehdejší době a několik jeho hlavních představitelů mezitím zemřelo. Pokračování se nese téměř přesně v duchu prvního dílu, s výjimkou nově použitého "roztomilého" malého Bustera, který měl zřejmě fungovat jako identifikační element pro dnešní mladé diváky, ale měl by být spíše uškrcen. John Goodman se překvapivě dobře zhostil role podobné té, kterou v roce 1980 neopakovatelně ztvárnil John Belushi. Stejně jako tenkrát se i teď dočkáme průměrně vtipných "cool" dialogů (i když nový slogan "Cesty Boží jsou nevyzpytatelné" se zdaleka nevyrovná původnímu "Plníme Boží úkol"), ruské mafie (místo původních neonacistů), neodůvodněné hromadné destrukce policejních aut a spousty slavných muzikantů - a to jednak v epizodních rolích, ale hlavně při mnoha písničkách, které - přiznejme si to - byly hlavním důvodem úspěchu prvního filmu. Pokud vám tedy něco říkají jména jako B.B. King, Aretha Franklinová, James Brown, Isaac Hayes, Dr. John a přibližně padesát dalších, užijete si dosytosti. Pokud ne (nebo pokud neznáte první díl), tak nejenže si tolik neužijete, ale budete mít vážné problémy s pochopením některých vtipů.


Zdroj popisu

Recenzi poskytl měsíčník Cinema

Podobné filmy

Muzikál ze střední 2
(High School Musical 2) Láska Gabrielly a Troye trvá i o prázdninách, kdy si s partou spol...
dnes 11.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Dračí srdce
(DragonHeart) Středověký rytíř Dennis Quaid se rozhodne pomstít svého krále v domnění, že ...
dnes 14.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Zlodějská komedie
Ladislav Mrkvička a Jana Preissová v malé televizní komedii. Není zloděj jako zloděj... (1...
dnes 14.25
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 12. 11. 2019 Svátek má Benedikt
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz