fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

71% 116 hlasů
7.1 10 116
film / krimi, Česká republika, , 109 min., od 12 let
Kinopremiéra v ČR 11.3.2004, DVD od 1.9.2004 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:56Chceš žít? Tak mlč!
Příběh, jenž je inspirován skutečným zločinem, který se udál v 80. letech, převedli tvůrci filmu do současné Prahy. Vytvořili napínavý kriminální film o pátrání po vrazích mladé studentky.
Skupina mladíků unese z vysokoškolského klubu studentku 1. ročníku a znásilní ji. Oběť si své ponížení nechce nechat pro sebe a proto musí být umlčena. O tom, kteří z únosců se stanou vrahy, rozhodne v její přítomnosti los. Nad ránem dívku odvezou k řece a utopí. Pachatelé si většinou ve svém svědomí udělají z oběti viníka tragédie. Svědky činu zastraší, přestanou se scházet. Otec jednoho z nich na základě indicií svého syna usvědčí, ale pomůže mu zamést stopy. Policie přes intenzivní pátrání objeví stopu, vedoucí k účastníkům osudné noci, až po několika letech. Mezitím si však někteří založili rodiny a stali se spořádanými občany. Zcela změnili identitu a nabyli přesvědčení, že nebudou odhaleni. Jejich rodiče bojují všemi prostředky, aby vina nebyla prokázána - bez soucitu s obětí, vedeni jen snahou ochránit své děti, svou pověst a postavení.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Po všech stránkách (etiky nevyjímaje) naprostá příšernost.
Všechny komentáře k filmu 38+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Bolero

Policisté vyšetřují případ unesené studentky Mariky Čihanové. Dívka se ztratila z autobusové zastávky před vysokoškolskými kolejemi. Za několik dní je její mrtvola nalezena v řece, od pasu dolů svlečená, ruce spoutané za zády. Vyšetřování vede mjr. Hrazdíra. Skupina podezřelých pochází z prominentních rodin a pomocí vlivných kontaktů se snaží vyšetřování ovlivňovat. Přes dlouhé počáteční tápání si jeden z kriminalistů, kpt. Nečas, ve výpovědích všimne, že jedna ze svědkyň, Ilona Fetková, při výpovědích lhala. Je znovu předvedena a nakonec začne vypovídat. Kriminalisté se dozví, že Mariku si skupina mladíků vyhlédla už dávno, doslova ji z diskotéky unesli na chatu rodičů jednoho z nich, Artura Aksmana. Zde ji opili a všichni znásilnili. A protože Marika křičela, že je udá, rozhodli se ji zlikvidovat. Utopili ji v blízké řece. V průběhu vyšetřování se otec Aksman snaží ovlivnit policejního ředitele, jeho úsilí je však marné. Všichni útočníci včetně Fetkové, která se znásilnění zúčastnila a dívce nepomohla, jsou zatčeni. Vrazi se však místo lítosti stylizují do pozice obětí. Tvrdí, že si Marika za smrt mohla sama, protože jim vyhrožovala udáním.


O filmu

Bolero je psychologický kriminální film. O obludném sobectví a necitelnosti, popírající dokonce i právo na život. O absenci svědomí a soucitu s obětí. O zvráceném přetváření reality podle modelu: JÁ = moje rozkoš, moje postavení. Moje je všechno, co chci - protože chci já. Kdo mě ohrozí, zemře. Také o jevu, kdy pachatelé zločinu si z oběti udělají viníka. Stejně tak jejich rodiče. Mladí zločinci jsou nejen jejich genetickým pokračováním, ale produktem jejich výchovy.

Téma psychologického kriminálního filmu vychází z motivu skutečného zločinu, který před časem zasáhl veřejnost. Svébytnými uměleckými postupy obnažuje obludnou podobu egoismu, zvůli a cynizmu při zacházení s lidskou bytostí, bezcitnost.

O tvůrcích

František A. Brabec
Absolvent pražské FAMU (1975-81) - obor Filmová a televizní kamera - pracoval deset let ve Filmových ateliérech Barrandov, kde se postupně vypracoval od asistenta kamery až k samostatné funkci kameramana. Z celovečerních filmů připomeňme: Čas sluhů (1989), Stavení (1991), Obecná škola (1992), Akumulátor 1 (1994), Jízda (1994 - Český lev za nejlepší kameru). V roce 1996 natočil F. A. Brabec svůj režijní debut Král Ubu, který získal sedm nominací na Českého lva a tři České lvy získal: architekt, kamera, hudba. Kromě celovečerních filmů natočil F. A. Brabec řadu reklam a úspěšných videoklipů (např. Ave Maria s Lucií Bílou byl oceněn Českou Grammy za nejlepší videoklip roku 1996).

Ivo Pavelek
Vystudoval Akademii múzických umění, fakultu filmovou a televizní. Po ukončení vojenské služby v Československém armádním filmu, kterým prošli v minulosti i František Vláčil, Karel Kachyňa a další, nastoupil do Filmového studia Barrandov. Tady v letech 1981 - 1992 pracoval v zahraniční zakázkové skupině, jako zástupce vedoucího produkce.
Dále následovalo založení firmy Diamant Film Praha, která se věnuje výrobě celovečerních filmů. V období 1998-2001 bylo vyrobeno ve firmě Diamant Films 186 dílů pořadu "Nikdo není dokonalý" pro televizi Prima a dále 16 dílů pořadu "Benefice".
V současné době připravují obě firmy do výroby řadu filmových projektů.
Za zajímavost možná stojí i zmínka, že Ivo Pavelek byl v roce 2001 jedním z kandidátů na místo generálního ředitele České televize.

Jan Jirásek
Jan Jirásek absolvoval Janáčkovu AMU v Brně. Kromě kompozic pro tradiční obsazení stále častěji tvoří díla, v nichž kombinuje zvuk nástrojů akustických s elektronickými a elektroakustickými. Příznačné jsou pro něj krátké, výrazné, rytmicky bohaté motivy a smysl pro zvukovou barvu.
Rád užívá náznaku, metafory, opisu. Jeho skladby se objevují na významných festivalech současné tvorby (Elektronmusik festival Stockholm, Ars Electronica Linz, Münchener Biennale, Musica Sacra Viva München, 1er colloquium musique électroacoustique UNESCO), což vyvolalo tvůrčí objednávky od předních světových interpretů a hudebních těles.

Podobné filmy

Náhlý úder
(Sudden Impact) Clinta Eastwooda poslali pro jeho drsné vyšetřovací metody na dovolenou do...
zítra 02.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Dvojitý zásah
(Double Impact) Dvojčata Chad a Alex jako jediní přežijí vyvraždění jejich celé rodiny. Ka...
zítra 22.45
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Diagnóza smrti
Na silnici došlo k bouračce, při níž byl řidič nákladního vozu těžce zraněn. Major Kalaš v...
so. 26.10. 16.50
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 23. 10. 2019 Svátek má Teodor
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz