fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Celý film zdarma    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

79% 1263 hlasů
7.9 10 1263
film / drama, krimi, USA, , 111 min., od 13 let
Bonnie and Clyde
DVD od 19.10.1998 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1967, Oskar, Ženský herecký výkon ve vedlejší roli (E. Parsonsová), Kamera (B. Guffey), Film


Celý film zdarma
01:51:00
Ukázka
02:54Potkali se v roce 1930. Během okamžiku se zamilovali, vyloupili obchod, ukradli auto a už se nikdy nerozdělili.
Klasický gangsterský příběh, zasazený do americké společnosti 30. let minulého století. Mladičká servírka Bonnie se seznámí se zlodějíčkem Clydem ve chvíli, kdy se Clyde pokouší ukrást auto její matky. Sebevědomý, přitažlivý frajírek ji hned zaujme. Její práce a způsob života ji už dávno neuspokojuje a Clydův dobrodružný styl jí imponuje - stane se tedy jeho komplicem při drobnějších krádežích i při neúspěšném přepadení nedávno zkrachovalé banky. Vytvoří nerozlučnou dvojici a brzy přiberou do party ještě třetího - pumpaře C. W. Mosse, který jim dělá zeď a řidiče. Při jedné akci Clyde zastřelí muže a od tohoto okamžiku jsou tři gangsteři stále na útěku před spravedlností. Noviny chrlí informace o jejich činech a přisuzují jim i akce, které neprovedli. Do svého konce, ale i po něm se Bonnie a Clyde stávají neslavně populární legendární dvojicí...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu „Máš na jiný věci. Chceš víc. Jsi jiná než ostatní, “ tak dochází k seznámení Bonnie a Clyde, které zprvu vypadá na již dlouhodobou známost, ovšem pravda je zcela opačná. Tak začíná slavný film z roku 1967.
Nutno podotknout, že Bonnie a Clyde jsou legendou oprávněnou. Roku 1967 šlo pro studio o velice kontroverzní projekt, u něhož se tvůrci báli, že bude propadákem. A kritiky v USA jim dávaly za pravdu. V Americe film propadl, ale v Británii se stal legendou. A když přišla éra Hippies, snímek došel k uznání a dokonce i v některých bodech k napodobování.
Vezměte si: dvojce vyvrhelů se rozhodne bojovat proti konvenci a stereotypnímu životu. Společnost dělí na ty normální lidi, kteří jsou často zobrazováni jako chudáci, jenž kvůli ekonomické krizi (v roce 1929), přišli o celý majetek a bydlení. A ty špatné, které představují banky (jako instituce) a policie.
Nikde není vysvětleno, co je dva motivovalo k tomu, aby svůj vztah založili na zločinu. Prostě se tak najednou děje a vy si užívejte jejich jízdu.
Technická stránka filmu je excelentní. Scény jsou snímány přehledně z několika úhlů, čímž snímek působí technicky i velice současně. Akční scény mají dynamický střih a kvalitní soundtrack. Tvůrci se nebáli používat roztřesené záběry, které oproti stativu (nehybnému, klidnému záběru) působí celkově emotivněji.
Dojem, že nesledujeme zločince, ale hrdiny, podtrhují i akční sekvence, kde desítky policistů střílí na auto, které ale zasáhne jen jedna kulka ze sta. Takže hrdinové v klidu projíždějí přestřelkami a nic jim pro neschopnost nepřátel nehrozí. A samozřejmě můžeme pokračovat snímáním úmrtí. Policisté, kteří v přestřelkách umírají, odpadávají ze scény. A hrdinové vydechují a skonávají hrdinskou smrtí s až dramatickým patosem. Takže nejen, že pětice lumpů je vystavena obrovským přesilám, kterým zas a znova uniká, ale v případě skonu některé z těchto (hlavních) postav, je její smrt znázorněna jinak, než u osob, které oni sami odpravili.
Bonnie a Clyde je legendární a vel
Všechny komentáře k filmu 7+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Bonnie a Clyde

Příběh mladičké Bonnie Parkerové, která před začátkem své zločinecké kariéry pracovala jako servírka v kavárně, a Clyda Barrowa, který byl už jako mladík zlodějíčkem, později vyfasoval 2 roky za ozbrojené přepadení, ale za dobré chování byl z vězení předčasně propuštěn. Sebevědomý, přitažlivý frajírek ji zaujme natolik, že se vlastně už nikdy nerozejdou. Stane se jeho komplicem při drobnějších krádežích i při neúspěšném přepadení nedávno zkrachovalé banky. V posteli ji sice Clyde zklame a nepovede se ani další pokus, nicméně oba se k sobě každým dnem citově pevněji připoutávají. Zanedlouho si najdou dalšího do party, kterým se stane C. W. Moss, mladík obsluhující benzinové čerpadlo, jenž jim dělá zeď a řidiče. Při jednom z řady přepadení bank C. W. nesplní přesně zadaný úkol, čímž se akce zkomplikuje a při útěku Bonnie zastřelí jednoho muže. Od té chvíle jsou vlastně Bonnie, Clyde a C. W. na útěku před spravedlností. Přesouvají se z místa na místo a nikde se dlouho nezdrží. Noviny chrlí informace o jejich kriminálních činech a přisuzují jim i takové akce, s kterými nemají nic společného. Na jedné "štaci" je překvapí Clydův bratr Buck s manželkou Blanche. Naivní a uječená Blanche užírá Bonnie nervy, jenomže bratři se domluvili na společné cestě do Missouri, jednoho z mála států, kde Clyda policie zatím nepronásleduje, a proto jí nezbývá nic jiného, než zatnout zuby a smířit se s jejich společností. Pronajmou si společně dům a plánují další akce gangu Barrowových, který je už všude známý. Bonnie touží navštívit mámu a Clyde jí vyhoví. Celá rodina je vítá jako známé "osobnosti", při odchodu se však s nimi máma smutně loučí s vědomím, že nemají šanci se usadit, protože budou muset celý zbytek života utíkat. Při běžném nákupu je zanedlouho identifikuje jeden muž a policie obklíčí dům, v němž bydlí. Podaří se jim sice utéct, ale muži zákona je pronásledují a smrtelně zraní Bucka. Blanche nechce svého manžela opustit a dostane se do rukou policie, zatímco Bonnie, Clydovi a Mossovi se podaří opět utéct. W. C. Moss zavede přátele do domu svého otce, kde si léčí utržená zranění. Táta Ivan Moss jim do očí lichotí, ale za zády je práskne policii, přičemž to řekne synovi a přikáže mu, aby za žádných okolností s nimi neodjížděl. Bonnie a Clyde se už cítí natolik silní, že mohou pokračovat v cestě, čekají v autě na C. W., který předstírá, že se zdržel v železářství, a místo parťáka se dočkají velkého zátahu policie. Tentokrát je to už definitivní konec legendárního gangsterského páru, policie je obklíčí a pak rozstřílí jako řešeto.


Podobné filmy

Smrt a život Charlieho St. Clouda
(Charlie St. Cloud) Charlie St. Cloud je mladý nadaný námořník, který právě získal stipend...
dnes 11.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Vítězství
(Winning) Paul Newman jako závodnická hvězda Frank Capua dělá vždycky všechno pro to, aby ...
dnes 13.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Nahá pastýřka
Vladimír Menšík jako vyšetřovatel Tronda v případu dvojnásobné vraždy v tajemném prostředí...
dnes 14.20
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 14. 10. 2019 Svátek má Agáta
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz