fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

81% 238 hlasů
8.1 10 238
komedie / dokument, Kanada/USA/Německo, , 120 min., od 11 let
Kinopremiéra v ČR 6.3.2003, DVD od 15.9.2003 Hollywood

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 2002, Oskar, Celovečerní dokumentární film


Ukázka
02:04V Columbine je škola. Do té školy přišli jednou její vlastní studenti a spáchali tam spektakulární sebevraždu. Několika studentům ale nedovolili, aby tleskali - poslali je do Pekla dřív, než sami sebe.
Vážný i humorný, sarkastický pohled na posedlost USA zbraněmi. Na pozadí masakru na Columbineské střední škole se režisér Michael Moore vydává na pouť po Spojených státech, aby blíže prozkoumal příčiny, které ženou Američany neustále žít v paranoidním strachu před zlem, servírovaným všemocnými médii. Slavný celovečerní dokument, který je stal kasovním trhákem a vyvolal vášnivé polemiky mezi diváky.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Dobrý dokument čerpající z výpovědí svědků, střízlivého úsudku a rozboru hlavních příčin. To, že média vytvářejí strach v divákově podvědomí je globální věcí, ovšem v kombinaci se snadnou dostupností zbraní to vede k lidským ztrátám a tragédiím. Michael Moore na to poukazuje s nadhledem a nebojí se ani občasného sarkasmu. Ono by to totiž jinak bylo velmi depresivní.
Všechny komentáře k filmu 21+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

O filmu Bowling for Columbine

obrazek
Michael Moore, slavný to americký dokumentarista, se pokouší ve svém novém filmu Bowling for Columbine dobrat příčiny toho, že ve Spojených Státech za rok dochází k více, než 10.000 vraždám spáchaných střelnou zbraní, zatímco v Kanadě k pouhé stovce (při 7 000 000 zbraní v 10 000 000 kanadských domácnostech). Mezi nejkouzelnější momenty filmu patří inspekční návštěva Kanady (včetně testu, zda Kanaďané své byty opravdu nezamykají- nezamykají), rozhovor s tvůrcem South Parku Mattem Stonem, či dle mínění širší vrstvy americké společnosti- pozemským ďáblem, Marylinem Mansonem. Zpěvák, považovaný za prapůvod dětského násilí, mluví překvapivě rozumně a k věci. Manson: "Prezident hází bomby po celým světě, ale ten zlej jsem já, protože zpívám rock'n'rollový písničky."


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 20. 10. 2019 Svátek má Vendelín
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz