fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Celý film zdarma    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

59% 87 hlasů
5.9 10 87
film / komedie, Česká republika, , 85 min., od 15 let
Kinopremiéra v ČR 7.11.2002, DVD od 27.1.2016 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Celý film zdarma
01:25:00
Ukázka
01:28Ze všech postelí ona musí umřít zrovna v tý maminčiný.
Tři kamarádi, Honza, Petr a Karel, uspořádají v bytě párty, na kterou si kromě pizzy objednají i luxusní prostitutku Nicol. Ta se však předávkuje kokainem a zemře. Zděšení mladíci netuší, jak si se situací poradit. Nicolin pasák Iggy dá raději od všeho ruce pryč. Poslíček s pizzou nebo osamělá neukojená sousedka mladíkům samozřejmě starosti spíš přidělají, než aby jim pomohli. Po vzrušené debatě se kamarádi rozhodnout zbavit těla. Jenže napřed musejí sehnat auto. To se jim nakonec podaří, ale jejich problémy tím zdaleka nekončí. Vychytralý podvodníček totiž prodal mladíkům vůz nájemného zabijáka, který se ihned vydává po jejich stopách.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Vyhulený snímek, kde byli vyhulený snad i tvůrci. Námět není špatný, ale to zpracování je do nebe volající. Herecké výkony pod psa, k tomu nějaké to přehrávání, táhnoucí se děj a šílená nudnost nad nelogičnostmi všeho, co se tu objeví. Snímek, který kdyby nevznikl, nic by se nestalo. Vynaložené rozpočtové peníze mohli být využity k daleko lepšímu bijáku. Tohle se prostě nepovedlo. Tak křečovitý český film tu dlouho nebyl.
Všechny komentáře k filmu 18+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Brak

Kamarádi Karel, Honza a Petr se sešli u Honzy, který má volný byt, protože jeho rodiče odjeli do Francie. Pijí, kouří marihuanu a nudí se. Nakonec si objednají do bytu prostitutku. Zanedlouho dorazí atraktivní, vyzývavá Nicol, která nejprve nervózní kluky uklidní, potom si v koupelně šňupne drogu, předvede klukům na zahřátí striptýz a pak si jednoho po druhém bere do ložnice. Dorazí také neodbytný poslíček s objednanou pizzou, který chce devět stovek místo pěti, protože než byla objednávka vyřízena, začala na dovoz platit noční přirážka. Rozčilenou debatu přeruší naštvaný Karel, který nadává na Nicolinu frigiditu. Vzápětí trojice zjistí, že se dívka předávkovala a zemřela. Kluci se nejprve zbaví otravného rozvážeče pizzy, kterého svážou a ukryjí v komoře. Pak u dveří zazvoní Nicolin svérázný pasák Iggy. Kluci mu ukážou mrtvolu a on jim slíbí, že si pro ni druhý den přijede. Mafiánský boss Fábio, pro kterého pracuje, mu však odmítne pomoci. Do bytu dorazí Honzův děda na snídani a chce se seznámit s vnukovou přítelkyní, kterou zahlédl v ložnici. Sotva se ho kluci zbaví, volá Iggy, že mrtvolu musí odklidit sami. A tak kluci koupí od chlapce před domem auto, aby v něm mrtvou odvezli. Netuší, že patří nájemnému vrahovi, který má zrovna v domě nějakou "práci". Zabiják se vydá auto hledat a brzy je jim na stopě. Dalším malérem je Karlova přítelkyně Adéla, která kluky zahlédne, a oni jsou nuceni vzít ji s sebou. Zdá se, že zbavit se mrtvoly už bude téměř nemožné.


O filmu

obrazek
Producentem debutového filmu Karla Spěváčka s názvem "BRAK" je akciová společnost Ateliéry Bonton Zlín. Film vzniká ve spolupráci s Vyšší odbornou školou filmovou Zlín a společností Whisconti. Tímto projektem dochází k naplňování záměru společnosti produkovat vedle klasických filmů také dlouhometrážní nízkorozpočotvé filmy s maximální účastí mladých talentovaných tvůrců a techniků.

obrazek
Producentem debutového filmu Karla Spěváčka s názvem "BRAK" je akciová společnost Ateliéry Bonton Zlín. Film vzniká ve spolupráci s Vyšší odbornou školou filmovou Zlín a společností Whisconti. Tímto projektem dochází k naplňování záměru společnosti produkovat vedle klasických filmů také dlouhometrážní nízkorozpočotvé filmy s maximální účastí mladých talentovaných tvůrců a techniků.

obrazek
Producentem debutového filmu Karla Spěváčka s názvem "BRAK" je akciová společnost Ateliéry Bonton Zlín. Film vzniká ve spolupráci s Vyšší odbornou školou filmovou Zlín a společností Whisconti. Tímto projektem dochází k naplňování záměru společnosti produkovat vedle klasických filmů také dlouhometrážní nízkorozpočotvé filmy s maximální účastí mladých talentovaných tvůrců a techniků.


Film Brak je reakcí na všechny snímky pro mladé lidi, které se v České republice v posledních letech točí. Nestaví do popředí rádoby intelektuálské rozhovory o vztahových a jiných problémech, ale hlavní hrdiny vpouští přímo do opravdových problémů, které dotyční vyřešit musí. Celý snímek je zaměřen na divácké publikum mezi 15 až 30 lety, kteří tvoří největší diváckou obec. Filmový scénář nese jasnou inspiraci v americkém nezávislém filmu, který je u nás zatím nemyslitelný a právě na jeho pozici by měl nastoupit film studentský, který splňuje veškeré požadavky nezávislého filmu, ať uˇž je to netypickou volbou tématu či nízkým rozpočtem. Výrazným rysem filmu je rovněž hudba, kterou převážně zastoupí začínající, ale kvalitní české skupiny, doprovázené známými písněmi. To podporuje i nejnovější světový filmový trend, který využívá v poslední době více kapel a minimalizuje tak hudbu původní, která děj obvykle podkresluje.

O produkci

obrazek
Hlavním producentem audiovizuálního dlouhometrážního projektu Karla Spěváčka s pracovním názvem "BRAK" je akciová společnost Ateliéry Bonton Zlín, která je stoprocentním vlastníkem Vyšší odborné školy filmové ve Zlíně. Film vzniká ve spolupráci VOŠFZ a společnosti Whisconti. Dá se říci, že zahájením výroby nízkorozpočtového dlouhometrážního filmu za maximální účasti mladých talentovaných tvůrců a techniků dochází k naplnění původního záměru při zakládání filmové školy ve Zlíně v roce 1992. Naším cílem bylo vedle poskytnutí příležitosti těm nejlepším i nabídkou práce v oboru udržet absolventy ve Zlíně a znovu, postupně, krůček po krůčku dostat zlínskou filmovou výrobu na místo, které jí patřilo v minulosti. V oblasti animované výroby se to již daří. Studentům, kteří mají zájem pracovat na výrobě animovaných projektů nabízíme okamžitě po ukončení studia zaměstnání s perspektivou na několik let. Tímto projektem rozšiřujeme nabídku i pro studenty oborů, které se uplatňují při výrobě hraných filmů.

obrazek
Ateliéry Bonton Zlín, a.s. dnes představují stabilní společnost disponující vlastním areálem, filmovou technikou a značným zázemím celého holdingu Bonton, který zaujímá přední místo v oblasti zábavního průmyslu u nás. Veškeré ostatní aktivity společnosti slouží k financování filmového areálu a konkrétních filmových projektů. V roce 1992 byla při zlínském studiu za přispění režiséra Elmara Klose založena filmová škola, která v roce 1996 získala statut vyšší odborné školy. Vznik školy byl motivován snahou vychovávat nové generace mladých lidí pro práci v audiovizuální oblasti. Skutečnost, že většina dosavadních absolventů nalezla uplatnění v praxi či pokračuje ve studiu na FAMU v Praze, svědčí o správnosti výchozích úvah zakladatelů školy, stejně jako stále vysoký zájem uchazečů o studium, který značně přesahuje její možnosti. Vyšší odborná škola filmová vychovává odborníky v profesích asistent produkce a režie, asistent kameramana, asistent kamery, filmový fotograf, asistent zvuku, animátor a fázař.

obrazek
Za osm let existence dala škola filmovému podnikání 147 absolventů, kteří zde natočili 120 hraných, animovaných a dokumentárních filmů a videozáznamů. Mnohé z nich získaly umístění na festivalech nejen v tuzemsku. V roce 1999 zahájila škola spolupráci s obdobnými školami ze zahraničí. VOŠFZ je koproducentem tohoto projektu s cílem "nasadit" na výrobu současné studenty a rovněž držet touto formou nadstandardní vztahy s nejtalentovanějšími absolventy zlínské školy. Koproducenti ABZ a VOŠFZ na filmu spolupracují s produkční společností Whisconti, která vznikla v roce 1995. Její jednatel Pavel Melounek je jedním z pedagogů VOŠFZ a zároveň vedoucím tohoto projektu. ABZ, Whisconti a VOŠFZ společně vyrobili celovečerní film Vladimíra Drhy "Početí mého mladšího bratra" (2000), který se zúčastnil hlavní soutěže MFF Moskva 2000, což byla po třech letech první účast českého filmu v zahraniční soutěži festivalu kategorie A.

O hercích

Ondřej Nosálek
Narodil se 26. 6. 1981. Vystudoval konzervatoř v Ostravě - obor hudebně dramatický. Jeden rok studoval JAMU. V současné době hraje v divadle v Českém Těšíně, nyní hraje v představení "Nejlepší slepice se nedá koupit", role čerta. Také hostuje v ostravských divadlech. Jeho nejoblíbenější záliby jsou pohyb a tanec.

Jan Plouhar
obrazek Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. Hostoval v Divadle Petra Bezruče, v Národním divadle Moravskoslezském, v Komorní Scéně Aréna a ve Slezském divadle v Opavě. Od dubna 2001 má angažmá v Moravském divadle v Olomouci. Průběžně se 2 roky účastnil natáčení pořadu České televice - Cizí slovo poezie. První velkou roli si zahrál v celovečerním filmu Dana Svátka - "Znamení".

Vladimír Škultéty
Hrál ve filmu "Byl jsem mladistvým intelektuálem" (hlavní role). Účinkuje v soukromém divadelním souboru, píše scénáře, které uplatňuje právě ve zmíněném divadle. Nejznámější film, ve kterém si zahrál je "Oběti a vrazi". V současnosti zpívá v kapele, kterou nedávno založil. Ve volném čase je hlavně se svým psem.

Hana Holišová
Narodila se 6. 8. 1980. Vystudovala střední pedagogickou školu, poté studovala JAMU - obor činoherní herectví. Hrála v Mahenově divadle v představení - Zpívání v dešti, v Městském divadle v Brně v muzikálovém představení Golden Broadway a v zájezdovém představení - Zase pohoda. V televizi účinkovala v reklamě na Danone. V současné době hostuje v Mahenově divadle ve hře "Kristián". V blízké době ji čeká představení "Už troubějí" v divadle Bolka Polívky. Nejraději má zpěv a hru na hudební nástroje.

Bára Štěpánová
obrazek Herečka a moderátorka v jedné osobě. Získala hlavní ceny "nej herečka" na dětském filmovém festivalu Otty Hofmanna, za roli víly v pohádce Nevěsta pro Paddyho. Zahrála si hlavní roli Libuše v seriálu Františka Ringo Čecha "Pra pra pra". Dále ztvárnila např. jednu z rolí v připravovaném seriálu Juraje Herze "Černí baroni". Má svůj vlastní pořad "Z mého života", se kterým objíždí divadelní sály české republiky. Nejoblíbenější záliby jsou golf a její tři psi.

Jiří Korn
obrazek Je osobností, která zasahuje do všech oblastí hudby, tance a herectví, současně je jedním z mála zpěváku v ČR, který si udržuje již řadu let pevnou pozici na vrcholu populární hudby. V ČR je prvním propagátorem moderních trendů. Nedávno se sešel se svou bývalou kapelou "Rebels" a natočili novou desku "Rebels". Účinkoval v muzikálech Dracula, Mrazík a Monte Cristo. Zahrál si v několika filmech: Honza málem králem, Anděl s ďáblem v tělě, Anděl svádí ďábla, Takmer růžový príbeh a Na konci světa. Má rád pool, bowling, lyže, snowboard, golf, tenis a squash. Používá svůj vlastní parfém "On Line", na trh ho uvedl v roce 2001. V tomto roce vydal také desku s názvem "TEP".

Paula Wildová
obrazek Narodila se 15. 5. 1974 v Kroměříži. Pracovala na školském úřadě a pak ve školství jako administrativní pracovnice. Věnovala se modelingu, později se dostala až k pornografii, se kterou před dvěma lety nadobro skončila. Chce se věnovat normálnímu herectví a plánuje navštěvovat kurzy herectví. Nyní čeká na výsledky na post moderátorky pořadu "Peříčko". Moderuje živé akce, vystupuje se stripovým vystoupením a chystá nový projekt v šoubyznysu. Doufá, že se brzy naskytne další pěkná role ve filmu. Mezi její nejoblíbenější činnosti patří kreslení, pejsci, vaření, tanec, řízení auta, spánek a lenošení.

Michael Viktořík
Osobnost Michaela V. je složitá a ve své podstatě nelze tuto zakuklenou funky lesbu nijak obsáhnout pouhými několika slovy. Na to by bylo třeba ještě několik tun čistého papíru a desítky let. Je zakladatelem neo funkové kapely JAR, se kterou to táhne již přes deset let. Zároveň je známý svým nekonformním a vytříbeným humorem, který rozvinul ve svých divokých a barevných televizních pořadech plných neposlušné hudby, neuvěřitelných grimas a vášnivých point. Je novodobým Tonym Manerem, který neohroženě proplouvá diskotékovým světem s hrdě zvednutou pravicí ladně se pohybující do rytmu diskokoulí. Jeho diskotéky jsou nikdy nekončícím brazilským karnevalem. V současné době brázdí česká pódia s novým albem JAR.

O tvůrcích

Karel Spěváček
Karel Spěváček se narodil v napůl buržoazní rodině, jelikož jeho praděd byl vykořisťovatel obuvník s jedním poddaným. V roce 1987 byl vyloučen s Pionýra, protože na schůzku přinesl desku Bratříčku, zavírej vrátka. Ta byla rozlámána a on vyloučen. Díky tomu se po revoluci dostal na gymnázium, kde studoval i František Hrubín. Posléze nastoupil Vyšší odbornou školu filmovou ve Zlíně, kde začal kouřit Lucky strike. Společně s Martinem Jahodou je spolutvůrcem snímků avantgardní skupiny Danaus. Již kultovním se stal snímek "Zombíci". V současné době oba autoři pracují na realizaci snímku "Útok neživých a lesklých mimozemšťanů z vnějšího vesmíru kvadrantu Gama", který má býti poctou filmům společnosti Hammer film a snímkům Eda Wooda. Na loňském festivalu filmů pro děti a mládež ho objala rozjařená Annie Girardotová.

Tomáš Kresta
Je jedním z nejúspěšnějších absolventů Vyšší odborné školy filmové ve Zlíně, nyní také absolvent FAMU. Tomáš Kresta má na svém kontě řadu vynikajících studentských filmů jako třeba hranou etudu "Bublina" a "17:25", oba snímky v režii Patrika Hartla. Další tvorbou jsou například dokumenty "Příběh principála Popa" a "Jak jsem našel Ostravu. Oba tyto dokumenty režijně vedl Ivo Macharáček. Tomáš Kresta je také známý realizací některých rojektů reklamní agentury Dawson. Jako kameraman se podílel na výrobě videoklipu skupiny Wanastowi vjecy "Otevři oči", Mekyho Žbirky "Co bolí, to přebolí" nebo skupiny Holki "Jsi senzační" a při realizaci reklamních spotů "Veet", "Marlboro" nebo "Exit-Geneze".

Zdeněk Rygl
Vystudoval průmyslovou školu sdělovací techniky - obor televizní, filmová a obrazová technika. Jako asistent filmové kamery působil 4 roky v České televizi. Poté pracoval v krátkém filmu Praha jako referent filmového archivu. V současné době se věnuje už jen profesi střihače a to v české televizi Praha, v TV Nova, Tv Praha. Zajímá ho hra na akordeon, práce s internetem, sport, kultura. V delším volnu neustále cestuje po světě.

Podobné filmy

Domácí péče
Alena Mihulová ve strhujícím příběhu obětavé zdravotní sestry z jihomoravského venkova, kt...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Když Burian prášil
Vlasta Burian dbá na morálku, nikdy nelže a všechny levobočky má pečlivě zapsané v notesu!...
zítra 00.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Kdo věří na lásku
(Playing It Cool) Mladý spisovatel dostane od svého zaměstnavatele úkol napsat scénář k no...
zítra 00.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 21. 7. 2019 Svátek má Vítězslav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz