fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

71% 1330 hlasů
7.1 10 1330
film / thriller, drama, válečný, USA, , 105 min., od 15 let
Brothers
Kinopremiéra v ČR 4.2.2010 v SK 8.4.2010, DVD od 30.7.2010 HCE

Režie:
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize ne. 25.8. Filmbox Premium 02.35
Filmbox Premium 02.35
Ukázka
02:21Jeho mladší bratr Tommy je jeho pravý opak, dokonce nějaký čas strávil ve vězení. Otec, který neskrývaně dává přednost svému úspěšnějšímu synovi, nemá pro Tommyho vlídné slovo a v rodině to pod zdánlivě klidným povrchem skřípe. Pak je Sam vyslán na vojenskou misi do Afghánistánu. Během plnění jednoho úkolu je jeho vrtulník sestřelen a Sam je prohlášen za mrtvého. Zdrcenou Grace utěšuje Tommy a navzdory své pověsti ukazuje, že je schopný se postarat o sebe i Samovu rodinu. Brzy začne být jasné, že vzájemné pocity válečné vdovy a jejího švagra se vyvíjejí možná až za hranice příbuzenských sympatií. Náhle se ale Sam vrací domů po utrpení stráveném v afghánském zajetí. Jim Sheridan věcně a s pochopením sleduje své hrdiny, vyhýbá se sentimentalitě i citovému vydírání a dokonale navozuje pomalu rostoucí napětí. Díky silnému námětu jeho dílo vypovídá stejně sugestivně jako původní film o proměně jedince, donuceného okolnostmi k zabití, ale i o tom, jak důležité jsou v mezních situacích empatie, láska a rodinná pouta.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Moc pěkný a dojemný film. Je o dvou bratrech, z nich jeden se považuje za nezvěstného, později mrtvého, a mezi tím se ten druhý zamiluje do jeho ženy a ona do něj. Celý film jsem napjatě a smutně seděla, jak všechno dopadne a konec mě opravdu dostal.
Všechny komentáře k filmu 21+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Tobey Maguire (Spider-man, Pravidla moštárny), Jake Gyllenhaal (Zkrocená hora, Donnie Darko) a Natalie Portman (V jako Vendeta, Leon). Tři velmi dobří herci se dali dohromady s režisérem Jimem Sheridanem (Ve jménu otce) a natočili dramatický příběh o válce v Afghánistánu a rozporu mezi bratry.    Sam Cahill je šťastný muž. Má krásnou ženu Grace, dvě dcery a (bohužel) úspěšnou kariéru mariňáka. A taky mladšího bratra Tommyho v base. Ten je tak trochu černá ovce rodiny. Sam je vyslán do Afghánistánu a Tommy je propuštěn z vězení. Sam je na jedné misi zavražděn, koná se pohřeb. A jak už to tak bývá, jeho žena a jeho bratr k sobě přes hrbolatý začátek vytvoří silné pouto. Ale co když Sam není mrtvý? A co když se vrátí? Bude pak všechno jako dřív?    To, co film táhne dopředu nadzvukovou rychlostí, jsou výkony herců. O kvalitách všech třech se nedá spekulovat. Tobeymu je už převlek pavoučího muže trochu těsný a tak je jenom dobře, že se převlékl do vojenského. Role mu se... Celá recenze
Sniper.girl, 9 z 10

Popis filmu Bratři

Herecké hvězdy Tobey Maguire, Natalie Portman a Jake Gyllenhaal se sešli ve strhujícím filmovém příběhu rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Starší syn Sam, je sestřelen při misi v Afgánistánu. Jeho okouzlující žena najde přítele v manželově bratrovi Tommym. Nečekané idyle udělá konec návrat Sama, který sice přežil, ale změnil se k nepoznání.... Pýchou rodiny Cahillů je starší syn Sam - otec dvou malých dcerek, vzorný manžel a hlavně - mariňák, který tráví dvě třetiny roku na zahraničních misích. Zato mladšímu synovi, lehkomyslnému Tommymu s tváří Jakea Gyllenhaala, který je častěji ve vězení než doma, nemůže otec Cahill přijít ani na jméno. Přesto je to právě Tommy, kdo se ujme Samovy rodiny poté, co je vrtulník jeho bratra sestřelen v Afghánistánu a Sam prohlášen za mrtvého. Péče o druhé pomalu mění potížistu Tommyho ve zodpovědného strýčka, který více než na sebe myslí na své neteře, ale také na svou švagrovou Grace. Zoufalství a bolest ze ztráty bratra a manžela začne ty dva k sobě přitahovat, jenže oba se za to stydí a bojí se, co nastane... Jen co se truchlící rodina pomalu navrací do života, objeví se ztracený Sam. Je to však skutečně Sam, kdo se vrátil? Z kliďase a slušňáka udělalo kruté mučení, jež podstoupil v zajetí, agresivního uzavřeného podivína, trpícího záchvaty paranoie a děsícího vlastní děti. Role bratrů jakoby se obrátili a jejich střet je nevyhnutelný. Je možná cesta zpátky? Je vůbec ještě možné spravit zpřetrhané vazby? Odpustit a jít dál? Odpověď nabídne emocemi nabité drama, které si v ničem nezadá s klasickými řeckými tragediemi a o němž se už teď šeptá, že je horkým kandidátem na letošní Oscary.


Podobné filmy

Dům u jezera
(The Lake House) Osamělá doktorka Sandra Bullock se přistěhuje do neobvyklého domu stojící...
dnes 15.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Memphiská kráska
(Memphis Belle) Posádka legendárního letounu B-17, který za války vykonal 24 nebezpečných ...
dnes 18.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Posel budoucnosti
(The Postman) V nedaleké budocnosti, kdy je země zpustošena válkami, katastrofami a morem,...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 17. 8. 2019 Svátek má Petra
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz