fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

74% 1144 hlasů
7.4 10 1144
film / thriller, akční, krimi, drama, romantický, Francie/Itálie, , 118 min., od 15 let
La Femme Nikita
DVD od 1.3.2003 Bonton Film

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: Film byl oceněn Cézarem za nejlepší ženský herecký výkon (Anne Parilaudová).


Ukázka
01:32Zabila a musela zaplatit. Její práce v tajné službě byla ve znamení smrti.
Anne Parilaudová ztvárňuje v tomto filmu postavu mladé na drogách závislé Nikity, která jako jediná ze skupiny pachatelů přežije přepadení v lékárně. Je zatčená a odsouzená na doživotí, ale tajná služba jí dá ještě jednu šanci - pracovat pro vládu jako tajná agentka. V průběhu následujících let je Nikita vyškolená v dokonalý vraždící stroj a s novou totožností se vrací do života. Potkává svou lásku díky které dokáže skoro úplně zapomenout na to, co prožila. V nejlepším období se však ozve telefon s prvním úkolem. Nikita na rozkaz zabíjí, až se jednoho dne rozhodne se vším skončit a odejít...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Romantický film pro chlapy. Samotná Nikita mi přišla trochu otravná, ale vedlejší postavy jsou super, hlavně tedy předchůdce Leona Victor The Cleaner. A samozřejmě, tehdejší Bessonův styl je naprosto famózní. Jenom jsem do toho šel s tím, že to bude akční thriller a nebylo to pořádně ani jedno. Ale nenudí to, hezky si to plyne a dobře se na to kouká. Nejlepší na tom ovšem je, že díky tomu máme toho Leona.
Všechny komentáře k filmu 16+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Brutální Nikita

obrazek
Parta výrostků se vloupe do lékárny patřící otci jednoho z nich. Chtějí získat peníze a drogy. Když jsou přistiženi a obklíčeni, rozpoutají přestřelku, ve které zabijí několik policistů a lékárníka a útočníci, až na jednoho, přijdou o život. Přežije pouze zdrogovaná dívka Nikita, která chladnokrevně popraví jednoho z policistů. Když je odsouzena na doživotí, propadne hysterickému záchvatu, který uklidní teprve uspávací injekce. Probudí se v prosvětlené cele, kde ji navštíví zvláštní agent, který se představí jako Bob. Oznámí jí, že oficiálně spáchala sebevraždu a byla řádně pohřbena. Nabízí jí možnost začít nový život jako agentka tajné služby. Pokud odmítne, ještě pořád může přijít na řadu "sebevražda" a pohřeb. Nikita se zmocní Bobovy pistole a pokusí se uprchnout. Je však odzbrojena a Bob ji pro výstrahu střelí do nohy. Nakonec tedy dívka na spolupráci kývne a v centru odříznutém od světa podstoupí tvrdý výcvik. Učí se ovládat počítače, střílet, bojová umění, a u staré agentky Amandy dostává lekce vybraného chování, elegance a ženskosti.
obrazek
O několik let později je výcvik u konce a Bob, který na něj po celou dobu dohlížel, ji pozve na oslavu jejich narozenin ven. Poprvé po letech opouští Nikita výcvikové centrum a navštíví s Bobem luxusní restauraci. Dostane od něj dokonce dárek. Jenže v luxusně zabalené krabici najde pouze nabitou pistoli. Čeká ji první úkol. Má zabít jednoho z hostů, což bez váhání provede. Okénko na záchodě, kterým měla podle plánu uniknout je však zazděné. Dívce se v divoké přestřelce s ochrankou zavražděného muže podaří uniknout odpadovou šachtou. Vrátí se do výcvikového střediska, kde se od Boba dozví, že úspěšně složila zkoušku, jejíž součástí bylo i ono zazděné okénko. Nyní může opustit středisko a začít nový život. S falešnou identitou ošetřovatelky Marie se nastěhuje do malého bytu a brzy hravě sbalí sympatického prodavače Marka. Po šesti měsících poklidného života je povolána do první akce.
obrazek
V převleku za servírku doručí do jednoho pokoje otrávené jídlo a potom se opět vrátí ke svému nenápadnému životu. Protože Mark se neustále pokouší vyzvědět něco o její minulosti, představí mu svého strýčka Boba. Společná večeře proběhne v přátelské atmosféře a Bob dokonce dvojici věnuje dvě letenky do Benátek. Chvíle štěstí přeruší telefonický příkaz k další akci. Nikita má podle pokynů z vysílačky zastřelit neznámou ženu puškou ukrytou v koupelně. Nic netušící Mark ji přitom málem přistihne. Po návratu domů začne Mark plánovat jejich společnou budoucnost, Nikita má však plnou hlavu nového, časově náročného úkolu. Každý večer odchází pod záminkou nočních služeb a sleduje s dalšími agenty pracovníka ambasády, který shromažďuje tajné informace. Jejím úkolem je získat kopie dokumentů, které mají posloužit jako důkazy, vše se však nečekaně zvrtne, když je do akce nečekaně povolán nelítostný "čistič" Viktor. Jeho brutální zásah je pro napjaté nervy šokované dívky poslední kapkou.


Podobné filmy

Babička
Obrazy ze života na Starém Bělidle ve filmovém přepisu klasického díla Boženy Němcové (194...
dnes 15.30
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Au Pair 2 aneb Pohádka pokračuje II
(Au Pair II) Firma miliardáře Olivera Caldwella se připravuje na fůzi s evropskou společno...
dnes 15.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Téměř dokonalé Vánoce
(Almost Christmas) Waltrovi před necelým rokem zemřela žena Grace a on zůstal sám v domě p...
dnes 16.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 7. 12. 2019 Svátek má Ambrož
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz