fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

napsáno 3.8.2016 

Recenze

Když se studio Marvel rozhodlo zfilmovat Kapitána Ameriku, mnozí pochybovali, zda takový hrdina může fungovat i v dnešní době. Nejpozději u druhého filmu bylo však jasné, že bude tato postava klíčovým charakterem celého marvelovského vesmíru. Třetí díl navíc sliboval nové postavy i epické scény. Podařilo se ale ukočírovat tak velký projekt…?  
 
 
Avengers se srovnávají s následky nešťastné mise, při které se Wanda Maximovová rozhodla za pomoci telekineze zachránit život Kapitánovi Amerikovi. Výbuch, který se pokusila odsunout do bezpečné vzdálenosti, totiž nakonec zabil desítky lidí.  
 
Pod vlivem těchto událostí, ale především díky událostem z druhých Avengers, došlo k rozhodnutí, že má být skupina superhrdinů pod kontrolou OSN. Tuto zprávu Avengerům sdělí sám ministr zahraničí (dříve generál) Ross, kterého známe už z Neuvěřitelného Hulka.  
 
I přes vnitřní bolest jednotlivých hrdinů, se začínají postupně tvořit dva názorové proudy. Na jedné straně je Steve Rogers, který se bojí, že jim bude někdo nařizovat koho zachránit a koho nikoliv. Na straně druhé je Tony Stark, který tvrdí, že je taková kontrola nezbytná. Už dost komplikovanou situaci ještě vygraduje Helmut Zemo (Daniel Brühl), který se rozhodl s Avengery hrát velmi nebezpečnou hru.  
 
Film, jež mnozí nazývali „Avengers 2.5“, nabízí vše, co si fanoušek může přát. Velké množství oblíbených postav, několik nových (Black Panther, Spider-Man) i řadu nezapomenutelných scén (např. bitva na letišti).  
 
Z určitého pohledu je méně přeci jen více, na druhou stranu však množství postav přináší úžasné možnosti a bratři Russovi je dokázali plně využít. Každý hrdina navíc dostane svou momentku a nástupy Black Panthera i Spider-Mana jsou opravdu výtečné.  
 
Nedokážu říci, zda je třetí díl lepší či horší než předchozí dva díly. Mohu však směle tvrdit, že se jedná pravděpodobně o nejvyrovnanější a nejkompaktnější komiksovou trilogií vůbec.

moviefan, 9 z 10


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 14. 8. 2018 Svátek má Alan
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz