fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

58% 1099 hlasů
5.8 10 1099
film / hororový, thriller, USA, , 116 min., od 12 let
Jaws 2

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
04:10Roy Scheider v nové honičce na žraloka zabijáka.
Písečné pláže, modré moře a zářivé nebe vítají návštěvníky rekreačního města Amity. Na pobřeží však bylo nalezeno mrtvé tělo velryby a trosky malé plachetnice. Všechno nasvědčuje tomu, že v okolí se znovu vyskytuje nebezpečný žralok. Kapitán pobřežní policie Martin Brody se marně pokouší přemluvit starostu, aby byla uzavřena pláž. Všichni se bojí, že ztratí své zisky. V den, kdy se skupinka mladých lidí vydává s plachetnicemi ke vzdálené bóji, udeří na ně nelítostný žralok...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Písečné pláže, modré moře a zářivé nebe vítají návštěvníky rekreačního města Amity. Na pobřeží však bylo nalezeno mrtvé tělo velryby a trosky malé plachetnice. Všechno nasvědčuje tomu, že v okolí se znovu vyskytuje nebezpečný žralok. Kapitán pobřežní policie Martin Brody se marně pokouší přemluvit starostu, aby byla uzavřena pláž. Všichni se bojí, že ztratí své zisky. V den, kdy se skupinka mladých lidí vydává s plachetnicemi ke vzdálené bóji, udeří na ně nelítostný žralok..
Všechny komentáře k filmu 11+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Čelisti 2

obrazek
Malé ostrovní městečko Amity, jehož hlavní příjmy plynou z letních měsíců, kdy přijíždějí nejen krátkodobí turisté, ale také ti, kdo tu mají své prázdninové domy, se pomalu vzpamatovává z finanční katastrofy, způsobené před čtyřmi lety řáděním krvelačného žraloka, který začal lovit poblíž místních pláží a zabil řadu lidí. Zdá se, že se lidé začínají vracet a starosta Larry Vaughn se dokonce chystá na setkání s bohatým podnikatelem Lenem Petersonem, který tu investuje do realit. Právě v době jejich setkání se dva potápěči vydávají prozkoumat oblast, kde před lety policejní náčelník Martin Brody zabil obrovského žraloka. Nečekaně se objeví další obrovský žralok a oba potápěče zabije. Jeden z nich stačí před smrtí naposledy stisknout spoušť fotoaparátu a zachytit detail žralokova oka.
obrazek
Nedlouho poté žralok zabije dospívající dívku na vodních lyžích, zničí motorový člun a zabije i její matku, která člun řídila. Krátce nato je na břehu nalezena mrtvá velryba se stopami obrovských kousanců. Brodymu je jasné, že k Amity dorazil další obrovský žralok. Chce nechat zavřít pláže, Vaughn a Peterson však o tom nechtějí ani slyšet a vše vysvětlí jako obyčejné nehody. Zpráva o přítomnosti dalšího žraloka ve vodách kolem Amity by odehnala turisty a nové letovisko financované Petersonem by utrpělo těžkou finanční ztrátu, stejně jako ostatní podniky ve městě závislé především na turistech. Brody se pokusí zavolat na pomocí přítele Matta Hoopera, ten je však právě s výzkumnou výpravou za polárním kruhem a vrátí se až za několik měsíců.
obrazek
Brody se však nevzdává, naplní duté kulky speciálního střeliva kyanidem a svým synům Michaelovi a Seanovi zakáže účast na jachtařských závodech jejich přátel mezi nimiž je také starostův syn Larry Vaughn mladší. Všichni se domnívají že Brodyho obavy jsou jen projevem traumatu vyvolaného předchozím střetem se zabijáckým žralokem a nedbají varovných slov. Brody však nespouští oči z mořské hladiny a když zahlédne známý temný stín pod hladinou, způsobí poplach, který vyděsí turisty a rozzuří starostu, protože se ukáže, že šlo o planý poplach. Brody je propuštěn a když se vrátí domů, zjistí, že Michael a Sean přes jeho zákaz vyrazili s přáteli na moře. Vyzbrojí se, vyrazí za nimi a doufá že je najde dřív, než bude příliš pozdě. Mezitím už je však žralok mladým lidem v patách a zabíjí jednoho po druhém.


O filmu

obrazek
Volné pokračování slavného filmu režiséra Stevena Spielberga tentokrát natočil Jeannot Szwarc. Filmoví tvůrci při natáčení použili již vyzkoušený - na dálku ovládaný model obrovského žraloka. Hlavní roli tentokrát rovněž ztvárnil Roy Scheider (nar. 10. listopadu 1935). Pochází z německo-irské rodiny, v mládí se věnoval amatérskému divadlu, atletice a boxu (odtud je jeho charakteristický přeražený nos). Před kamerou se dlouho objevoval v postavách tvrdých chlapíků, později neohrožených ochránců zákona, frustrovaných hrdinů a dobrodruhů. Filmovou popularitu mu přinesla role kriminalisty Buddyho Russa ve filmu Francouzská spojka - Štvanice. Silné postavy zahrál také ve snímcích Mzda strachu, Poslední objetí, Klid noci a Modrý hrom. Zajímavou hereckou kreaci vytvořil v muzikálu režiséra Boba Fosseho - All That Jazz.

Podobné filmy

Podstata strachu
(Ring Around the Rosie) Kvůli poslednímu přání své babičky se Gina Philips vydává na odleh...
dnes 22.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Plán útěku
(Escape Plan aka The Tomb) Expert na útěky z vězení Sylvester Stallone má za úkol prověřov...
zítra 00.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Porotce
(The Juror) Alec Baldwin rozehrává s Demi Moore děsivou hru. Má jediný cíl, psychickým nát...
zítra 02.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 25. 6. 2019 Svátek má Ivan
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz