fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

74% 224 hlasů
7.4 10 224
drama / komedie, Československo, , 85 min., od 11 let
Kinopremiéra v ČR 14.9.2017, DVD od 4.9.2009 Filmexport

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: Film slavil úspěchy na festivalech v Locarnu, Montrealu a v New Yorku - tehdy se Forman poprvé podíval do Ameriky.


Ukázka
04:16Filmová komedie nejen o mladých lidech.
Černý Petr je druhým celovečerním filmem režiséra Miloše Formana, natočeným podle novely J. Papouška. Svým námětem se řadí mezi filmy o každodenním životě mládeže v šedesátých letech. Vlastně jednoduchý příběh je postaven na vynikajících výkonech hlavních představitelů - převážně neherců (nenapodobitelný J. Vostrčil v roli otce a skvělý herecký výkon tehdejšího posluchače DAMU V. Pucholta v roli zednického učně Čendy). Film můžeme označit za pronikavou psychologickou a sociologickou studii, napomáhající k pochopení rozporů mezi rodiči a dětmi a mládeží a dospělými vůbec.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Vynikající dílo. Miluju scénu, jak Petr pronásleduje domnělýho zloděje a pak tu, kde Pucholt vypadne v loďky.
Všechny komentáře k filmu 12+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Černý Petr

Byla to generace absolventů FAMU, která hned svými debuty upozornila na výjimečnost svých talentů - Věra Chytilová, Jaromil Jireš, Jiří Menzel, Hynek Bočan, Juraj Jakubisko, Dušan Hanák a Miloš Forman. S Kolínem zůstal Forman spjat i ve svém následujícím hraném debutu Černý Petr. Nejen, že se příběh odehrává v onom svérázně krásném polabském městě, ale jednu z hlavních rolí v něm vytvořil neherec, kapelník Kmochovy muziky Jan Vostrčil. Neobvyklá autentičnost příběhu je dána i obsazením hlavních rolí - šlo většinou o neherce (vedle Jana Vostrčila to byl především Ladislav Jakim v titulní roli, zpěvák Pavel Sedláček a Pavla Martínková). Nezapomenutelný je však i Vladimír Pucholt v roli zednického učně, jehož nenapodobitelné "ahój" mezi mládeží tehdy takřka zlidovělo. Do té doby nezvyklá pravdivost právem přitahovala pozornost domácího i zahraničního publika a svému tvůrci přinesla řadu uznání a poct. Svůj originální přístup uplatňoval Miloš Forman i při tvorbě dalších filmů - Lásky jedné plavovlásky (1965), Hoří, má panenko (1967), ale i při natáčení prvního amerického filmu Taking off (1971).logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 18. 6. 2018 Svátek má Milan
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz