fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

61% 121 hlasů
6.1 10 121
film / komedie, hororový, Česká republika, , 81 min., od 15 let
Kinopremiéra v ČR 15.4.2004, DVD od 1.10.2004 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:45Motel Halali je ideální místo. Na samotě, hluboko v lesích, kromě personálu sem nezabloudí živá duše, jak je rok uherák dlouhý.
Přesně to správné prostředí pro víkendový kurs doktora Reiniše, kurs, který je určen lidem hledajícím smysl života. Čili to pravé pro Hanušovou, Křenovcovou, Lefnerovou v závěsu s Nedobylem a koneckonců i pro Vernera. Ne tak úplně to pravé pro Měchuru, ale to teď nebudeme rozpatlávat. Důležité je, že se účastníci kursu dozví něco o tom, jak žít. A také něco o tom, jak přežít. Z hlubokých lesů, vonících jehličím, hnilobou a krví, se totiž vynoří zombie myslivci. Oči podlité hnisem, loví oslabené kusy a valí se ve dvou vlnách - nejdříve běžně mručící zombivci, které nezajímá nic jiného než mozky, později jejich sofistikovanější nadřízení, disponující ďábelsky nemrtvou inteligencí. Což je ideální konstelace, protože základní smysloživotní zákon doktora Reiniše zní: "Rozum a instinkt musí být v rovnováze." Takže naši hrdinové nemají šanci. Navíc proti zombivcům stojí sami, bez možnosti záchrany zvenčí, protože se nacházejí na tom nejopuštěnějším, nejodlehlejším místě na Křivoklátsku.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Pri prvnim kouknuti v roce 2005 jsem to povazoval za trapne: byl jsem na vlne zombie filmu a nepochopil jsem ze tento film NENI o zombie. Letos 2013 jsem to videl podruhe, uplne nahodou a BAVIL jsem se.
Všechny komentáře k filmu 23+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Jestlipak víte jak utancovat zombivce? Co je cílem života? Jak má správně umírat filozof? A víte vůbec, co je to zombivec? No přece zombie-myslivec. Zbytek se pochopitelně dovíte, až pokud se půjdete podívat na nový český film Choking Hazard (to se píše na hračkách pro malé děti a signalizuje to něco jako nebezpečí vdechnutí) a neusnete u něj. Ale to nemusíte mít starost. Tomuto filmu by se sice dalo pár věcí vytknout, ale nudit se rozhodně nebudete. Dobeš-Kopřiva, na jehož kontě najdeme krátký film Byl jsem mladistvým intelektuálem. Cholking Hazard není rozhodně tradiční horor, ale hlavně zábava. Nese se tak trochu v duchu prvotin Petera Jacksona Bad Taste a Braindead. Zkrátka a jasně, slabší povahy, vegetariáni a silně věřící na tento film asi v předprodeji stát fronty nebudou. Porce humoru černějšího než duše Adolfa Hitlera vám budou servírovány v tučných dávkách, takže pozor, aby vám nezaskočilo. O herecký výkon se postarali zejména Jaroslav Dušek a Jan Dolanský. Za ženy je třeba... Celá recenze
Archinek, 8 z 10

Popis filmu Choking Hazard

S termínem Choking Hazard přišel hračkářský průmysl. Označují se tak malé součástky výrobku, které by dítěti mohly zaskočit v hrdle. Něco podobného se stane i hlavním hrdinům hororové komedie stejného názvu. Poklidně se sešli v motelu Halali na kurzu slepého filozofa doktora Reiniše, který jim měl pomoci nelézt smysl života, ale místo toho o svůj život musejí bojovat.
Z lesa se vynoří zombie myslivci a loví slabé kusy. Což naši účastníci smysloživotního kursu rozhodně jsou. Je to přesně tak, jak tvrdí výrobci hraček: I ty nejmenší věci mohou člověku zaskočit. V hlavních rolích první české zombie komedie, kterou mají na svědomí tvůrci kultovního krátkého filmu "Byl jsem mladistvým intelektuálem", se objeví Jaroslav Dušek a Jan Dolanský.


O filmu

První česká zombie komedie, celovečerní debut tvůrců kultovního krátkého filmu "Byl jsem mladistvým intelektuálem", vznikala značně nestandardním způsobem. Velmi omezený rozpočet (méně než tři milióny korun) vedl k tomu, že se štáb rovnou měrou skládal z dobrovolných nadšenců, studentů FAMU i ostřílených filmových profesionálů, kteří se nechali strhnout atmosférou kolem vzniku Choking Hazardu. Točilo se každou noc plný měsíc v průběhu září a října 2003 ve skutečném motelu Zálesák na Jesenické křižovatce a všichni - včetně herců - si sami platili jídlo, ubytování i dopravu. Z tohoto důvodu také ani jedna rekvizita, kterou ve filmu uvidíte, nebyla zakoupená - všechny jsou půjčené.

O hercích

Jaroslav Dušek
obrazek Narozen 30.4.1961 v Praze.
Než se začal věnovat múzám, prošel si klasiku: byl nočním hlídačem, strážným bez pistole a topičem. Dvakrát se za komunistů nedostal na DAMU. Poslední pokus, kdy krátce po revoluci začal konečně studovat vysněnou školu, kterou však nedokončil, komentuje slovy: "Možná je to hloupé, ale sílu vystudovat jsem v sobě už nenašel. Chyběla mi motivace. Cítil jsem se starý a studovat kvůli kousku papíru mi přišlo jako příliš slabý motiv". V roce 1981 založil s Janem Bornou divadlo Vizita, které je od roku 1986 postaveno na čiré improvizaci. Mimo jiné do roku 2000 učil na Konzervatoři Jaroslava Ježka autorskou výchovu a jevištní improvizaci. Dnes učí na FAMU. Od roku 2001 uváděl České lvy, nicméně podle zásady třikrát a dost ho v letošním roce už neuvidíme. V roce 2003 se zhostil režie Otce Ubu v Řeznické.

Kamil Švejda
Narodil se 17.3.1972 v Hradci Králové. Vystudoval střední průmyslovou škola strojnickou v Hradci Králové, obor slévárenství, kterou zakončil maturitou v 1990. Jeden rok byl poté zaměstnancem ČKD v HK. V roce 1992 se vrhl na Konzervatoř Jaroslava Ježka Praha a se zápalem sobě vlastním jí roku 1997 absolvoval. Jako profesor ho tam provázel třeba Jaroslav Dušek a Hana Smrčková Ani jemu se nevyhnula civilní náhradní služba, odbyl si ji v klubu Mlejn 1997-1999.
Mimo jiné byl také uklízeč, prodavač v trafice, řidič dodávkového vozu, nezaměstnaný, pomocný dělník, příležitostný brigádník, výkupčí lahví a naposledy vrátný na VŠ koleji.
Jeho vynikající improvizační schopnosti můžete sem tam obdivovat v divadle Damůza při jeho autorském představení s Lídou Hroudovou.

Eva Janoušková
Narodila se 13. února1977 v Pardubicích. V dětství dělala atletiku, tancovala a posléze se vrhla na herectví. V roce 2000 absolvovala DAMU rolí Irmy ve hře Balkón, poté hostovala v Pardubicích a zahrála si i na Shakespearovských slavnostech v komedii Marná lásky snaha. V současné době působí v pražském divadle Na Prádle a v divadle v Liberci.

Eva Nadaždyová
Narozena roku 1978 v Opavě.
V roce 1996 byla přijata na brněnskou JAMU. Před tím absolvovala výuku v tanečním oboru na LŠU v Opavě, pět let se učila hře na klavír, navštěvovala také obor dramatické výchovy. Během studia hostovala v Městské divadle Brno a ve studentském divadle Studio Marta. První angažmá si odbyla v Těšínském divadle.Od roku 2001 je členkou Středočeského divadla v Kladně. Má také bohaté zkušenosti z dabingem a to jak českým, tak i slovenským.

Roman Izaiáš
obrazek Narodil se 12. 1. 1967 v Karviné.
Zakladatel skupiny DOGA (1989), se kterou vyhrál v roce 1993 anketu Zlatý Ambrož, která jim pomohla k prvnímu albu. V roce 2003 vyšlo již páté album s názvem "Když chlapi tančí". V příštím roce kapela chystá oslavy k patnáctiletému výročí založení. Doga koncertuje i v zahraničí (Rakousko, Německo, Polsko) a hrála s takovými kapelami jako Manowar, Uriah Heep, či domácí Törr, nebo Kabát (šňůra v roce 2001 a 2003).
Než se začal Izzi věnovat na 100% hudbě, pracoval například jako dealer s prezervativy, nebo jako produkční hudební agentury, což v jisté formě dělá dodnes.
Když Izzi zpíval vokály k projektu Zemětřesení (revivalová kapela s repertoárem J. Schleingera), všiml si ho Vlasta Henych, frontman kultovní skupiny Törr a nabídl mu spolupráci, které se protáhla na šest let, což je mimochodem nejdelší období, kdy hrál Törr v jednom složení.

Jan Nemejovský
Narozen 8. 2. 1944.
Vystudoval kromě jiného Divadelní katedru a ruský jazyk na Birminghamské univerzitě ve Velké Británii a Dějiny a teorii divadla a anglistiku na FFUK v Praze.Herecky začínal už v dramatických souborech na základní škole, později na gymnáziu a ve studentských představeních v Birmingham Repertory Theatre, v pražském Divadle Komedie, později v menších divadelních souborech. Překladatel (mj. i beletrie, filmů, dramatických textů, titulků, upravovatel a režisér angl. dabingu, titulků aj.). Autor písňových textů, několika scénářů a dosud nepublikovaných divadelních her.
Kvůli soukromému studiu v Anglii a odmítavému postoji vůči Antichartě mu bylo veřejné vystupování na scéně, ve filmu a televizi plně umožněno až po příchodu Gorbačovovy "perestroiky".
Od roku 1987 do roku 2003 přes 90 hereckých rolí ve filmu a televizi, většinou zahraniční produkce a koprodukce (spolupráce s významnými režiséry a hvězdami domácího a světového filmu).

Ondřej Neff
Narodil se v roce 1945 v Praze, vystudoval Fakultu sociálních věd UK. Založil časopis Ikarie a v prvních letech byl jeho šéfredaktorem. Jeho internetový deník Neviditelný pes se stal jedním z nejčtenějších webových magazínů. V současné době je spisovatelem na volné noze a televizním scénáristou. Ondřej Neff je všestranným činitelem v oblasti kultury a publicistiky a od poloviny 80. let je nejvýraznější osobností české science fiction.

Jan Sýkora
Narodil se 3. prosince 1978 a momentálně přebývá v Moravské Třebové, kde se věnuje budování kariéry a ještě při tom stíhá studovat. K HKC se připojil krátce po natočení Stoned Mastera a postupem času se stal nejen stálým inventářem, ale s pomocí ostatních vdechnul život i již zmiňovanému NoGravity.cz a díky svým organizačním schopnostem se mu daří pohánět kupředu celý český freestyle. Je spoluorganizátorem dvou freestyle kempů a aktivně se věnuje prosazování tohoto sportu v médiích.

Pavel Holec
Narodil se 4. prosince 1981 a v současné době se pohybuje mezi Jabloncem nad Nisou, kde bydlí a Brnem, kde studuje. V mládí se věnoval stylu Hung-Gar, ale pak přesedlal pod vlivem hongkongských filmů na freestyle a ve filmech tak předvádí pozoruhodnou směsici všech možných bojových umění. Je zakládajícím členem High Kick Company (HKC), společnosti věnující se natáčení amatérských akčních filmů. Mezi jeho nejslavnější role patří zabiják z #206, bezdomovec z Homeless-Fu nebo hacker z Digital Conspiracy. Opomenout nesmíme Legend of Stoned Master, jeho první režijní počin, jemuž věnoval dva roky života.

Podobné filmy

Hledá se táta!
Vladimír Menšík v komedii o ztraceném a znovu nalezeném tátovi (1961). Dále hrají: G. Vrán...
dnes 06.57
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Cesta do Ameriky
(Coming to America) Mladý africký princ Eddie Murphy se vydal za velkou louži na zkušenou,...
dnes 10.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Policajti na baterky
(National Security) Dva vyhození policajti Martin Lawrence a Steve Zahn nesnášejí jeden dr...
dnes 12.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 27. 5. 2018 Svátek má Valdemar
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz