fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

61% 330 hlasů
6.1 10 330
film / drama, science fiction, USA, , 100 min., od 11 let
Iceman

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:53Nečekané setkání s minulostí v americkém dramatu s prvky sci-fi.
Populární badatelé najdou v Arktidě zamrzlého prehistorického člověka. K překvapení všech jim obživl více, než čekali.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Je oživen nalezený zamrzlý neandrtálský muž v ledu a následně použit k vědeckému pozorování. Ze začátku snímek naznačuje že se bude jednat o něco dobrodružného, ale je to nakonec jinak. Příběh má spíše charakter hraného dokumentu odehrávající se v nějaké laboratoři a sledující počínání vědců společně s chováním a hlavně vývojem nalezence. Celý děj je tak skutečně lehce uchopitelný a po vědecké stránce hlavně zábavný. Při tom se nedá nevzpomenout na výtečnou francouzskou komedii ´Hybernatus´ s Louisem de Funèsem, kde byl taktéž nalezen a rozmrazen jistý muž, který se nakonec ukázal jako dědeček paní domu. Nakonec, na to, jak si jsou dějové linky obou filmů podobné, jenom jestli se takhle náhodou tvůrci snímku ´Iceman´ tímto francouzským neinspirovali.
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Člověk z ledu

<>Obrázek nenalezen<> Titulní postavou příběhu je pravěký člověk, kterého poprvé uvidíte, jak se potuluje krajinou, která se zdá být jeho přirozeným světem hluboko v minulosti. Opak je však pravdou. Jde o kontrolované uměle vytvořené prostředí, jakousi obrovskou vědeckou laboratoř, kam vědci umístili pračlověka, kterého vědecká expedice nedlouho předtím objevila v Arktidě zamrzlého v ledovém bloku. Když se ho pak pokusili v laboratoři rozmrazit, zjistili ke svému údivu, že muž ještě stále žije, že byl pouze dokonale hibernován. Proto vytvoří podmínky, aby ho mohli studovat a proniknout tak do tajů života před čtyřiceti tisíci lety.
<>Obrázek nenalezen<> V čele vědců stojí doktor Stanley Shephard a dr. Diane Brady, kteří doufají, že se jim časem s pračlověkem, kterému začnou říkat Charlie, podaří promluvit, i když to chtějí každý z jiného důvodu. Zatímco Shepard doufá, že pronikne do tajemství života pravěkých lidí, doktorka Bradyová zase doufá, že se jí podaří odhalit tajemství bezpečné kryogenizace, která by umožnila udržet buňky lidského těla při životě dlouhá staletí. Jenže jsou tu i další vědci a ti mají zcela jiné, značně drastičtější plány. Chtějí totiž pravěkého muže rozpitvat a důkladně prozkoumat jeho stavbu a vnitřnosti. Shephard se musí rozhodnout a nakonec se postaví na jeho stranu, proti těm, kteří ho chtějí ve jménu vědy zabít.
<>Obrázek nenalezen<> S pomocí Sheparda a Bradyové se Charliemu podaří uprchnout, velmi brzy si však každý z nich uvědomí, že v moderním světě není pro pravěkého člověka žádné místo.


Podobné filmy

Tom Horn
Steve Mc Queen je slavný stopař, který pracoval pro americkou vládu v indiánských válkách....
dnes 13.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Batman
Zvítězí dobro nad zlem? Ochrání statečný Michael Keaton v netopýří masce Gotham City před ...
dnes 17.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Cold Creek Manor
Denis Quaid a Sharon Stone se s dětmi stěhují z džungle velkoměsta do krásného domu na ven...
dnes 21.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 21. 3. 2019 Svátek má Radek
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz