fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

63% 586 hlasů
6.3 10 586
film / drama, romantický, USA, , 109 min., od 12 let
How to Make an American Quilt

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:30Americké drama o dívce na životní křižovatce, výrobě přikrývky a životních osudech sedmi starých žen.
Winona Ryder si chce ještě naposledy užít svobodný život před chystanou svatbou. Jenže podlehne letnímu vábení a spolu s přáteli a jejich radami přehodnotí svůj život...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Povídkový vzpomínkový film starších žen, které vypráví o radostech a strastech manželstvích či jejich tajemstvích s milenci.. Spojujícím článkem je roztomilá Winona Ryder jako nervózní rozpolcená budoucí manželka.. Příjemný televizní film pro ženy u klubka vlny a rozpleteného svetru s horkým kakaem :-)
Všechny komentáře k filmu 5+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Co si ušít do výbavy

obrazek
Šestadvacetiletá studentka Finn Dodd se pokouší dokončit svou disertační práci na téma ženského lidového umění a přemýšlí o tom, zda se má provdat za svého snoubence Sama. Nejen proto, že si vůbec není jistá jestli je připravená se usadit. Potřebuje čas, aby si vše utřídila, a tak se vydá na léto ke své báječné babičce Hy Doddové a tetě Glady Joe Clearyové, které žijí v severní Kalifornii, v městečku, kde prožila téměř celé dětství, když se o ni matka po rozvodu přestala starat. U babičky a tety se jí naskytne nejen výborná příležitost k dokončení práce, ale také srovnat si představy o životě a manželství. Celá dlouhá léta se u ní totiž schází jejich pět kamarádek, elegantní Em, černoška Anna se svou dcerou Mariannou, odměřená Sophie a nepříliš oblíbená Constance, aby společně vyráběly ručně šité přikrývky a probíraly život ze všech stran.
obrazek
Právě nyní pracují na přikrývce, která by měla být svatebním darem pro Finn a vzpomínají přitom na své životní příběhy, na lásky i bolesti. Na manžela Glady Joe, který jí byl nevěrný s její sestrou, což mezi oběma ženami dodnes stojí, na manžela Sophie, který ji opustil a nechal ji na starost děti, na bouřlivé manželství Em, jejíž manžel, malíř Dean, jí byl neustále nevěrný se svými modelkami. Jejich smích, hašteření, historky s poučením i bez, vedou Finn na životní křižovatce tím správným směrem.
obrazek
Když jednoho dne přijede Sam, aby jí ukázal plány nového domu, pohádá se s ním. Potom ji to mrzí, tak mu volá, ale v telefonu uslyší ženský hlas. Podezřívá Sama z nevěry a možná právě proto nedbá varování Anny a sejde se s pohledným mladíkem Leonem, se kterým se seznámila na koupališti, a v sadu se s ním pomiluje. Přesto přesvědčí ženy, aby dokončily deku, do které každá nějakým motivem vkládá kus svého životního příběhu.


Podobné filmy

Podivuhodný případ Benjamina Buttona
(Curious Case of Benjamin Button, The) Brad Pitt se nenarodil jako úplně normální miminko....
dnes 10.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Zpívej
(Sing) Talentová pěvecká soutěž pro záchranu divadla? To je plán podnikavého koalího sameč...
dnes 13.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Obsluhoval jsem anglického krále
Malý ctižádostivý pikolík Jan Dítě touží naplnit za každých okolností svůj život bohatství...
dnes 15.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 28. 1. 2020 Svátek má Otýlie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz