fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

63% 83 hlasů
6.3 10 83
film / drama, Velká Británie/USA, , 91 min., od 13 let

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:49Nový pohled na příběh nejslavnějšího trosečníka, který na pustém ostrově mění svůj život, když se ocitá v moci lidí, které dříve pronásledoval.
Robinson Crusoe, obchodník s černými otroky, se po ztroskotání lodi ocitne zcela sám na tropickém ostrově. Jen s několika málo nástroji, které zachránil z vraku lodi, se učí přežít v divočině bez cizí pomoci. Jediným společníkem se mu po čase stane - domorodý kanibal...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Další příběh s originálním pojetím příběhu Robinsona Crusoe, který ukazuje i jeho snoubenku, i to jak se snažil napsat kniho o svém životě po návratu do vlasti a nikdo mu nerozuměl. Jedná se opravdu o dost netradiční pojetí ukazující příběh v nových souvislostech – třeba psychologické hledisko, jakési myšlenky Robinsona.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Crusoe

Robinson Crusoe je sice okouzlující muž, ale jinak je to bezohledný a chamtivý otrokář, který žije a obchoduje ve Virginii. Ve své nenasytnosti se s vidinou výhodné ceny za nové otroky rozhodne přes období nepříznivého počasí vyplout na moře. Během cesty se loď vedená neschopným kapitánem dostane do bouře, která ji vrhne na útesy poblíž malého ostrova. Loď se potopí a všichni se utopí. Přežije pouze Robinson Crusoe a pes, který se stane jeho jediným druhem na nádherném, ale jak záhy průzkumem zjistí, opuštěném ostrově. Podaří se mu rozdělat oheň, postavit přístřeší a postarat se o potravu sobě i psovi, který je jediný, s kým si může osamělý trosečník promluvit. Učí se žít sám a jeho dny plné rybaření, lovu a zahradničení plynou poklidně až do chvíle, kdy se na ostrově objeví skupina divochů, kteří přicházejí, aby tu provedli rituální oběť. Robinson sice zajatého osvobodí, sám je však zajat domorodým válečníkem. Na vlastní kůži poznává jaké to je ztratit svobodu, ale současně však poznává také velkomyslnost, které ještě nedávno sám nebyl schopen. Domorodý válečník ho totiž propustí a dokonce mu později zachrání život.


Podobné filmy

X-Men 2
(X-Men United (X2)) Mají nadpřirozené schopnosti a lidé se jich bojí. Když neznámý mutant...
dnes 20.15
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Dokonalý svět
(Perfect World, A) Kevin Costner v hlavní roli kriminálního thrilleru o nezvyklém přátelst...
dnes 22.10
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Kat
(The Punisher) Agent zvláštního určení Thomas Jane jen zázrakem přežije masakr, během kter...
dnes 22.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 23. 8. 2019 Svátek má Sandra
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz