fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

44% 11 hlasů
4.4 10 11
film / komedie, Slovensko, , 112 min.
Kinopremiéra v ČR 18.5.2017 v SK 20.4.2017, DVD od 25.10.2017 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:11



Rána českému showbyznysu!
Cuky a Luky představí příběh začátku jejich šíleného přátelství, které navždy změní jejich životy. Každá pochází z jiného světa. Každá si žije svůj život. Cuky je neuznaná video bloggerka s touhou po slávě, Luky zas celebrita na výsluní, která má vše, co by si člověk mohl přát. Kromě jediné jedné věci - lásky. Aby Luky získala muže svých snů, musí z obyčejné ženy z l
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu ak je toto film , tak už fakt vážený neviem, čo je film.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Cuky Luky film

Film Cuky Luky Vám povypráví příběh začátku ztřeštěného kamarádství, které je navždy změní. Cuky je neuznaná video-bloggerka, která touží po slávě a Luky je naopak celebrita na výsluní, která má vše, co by si člověk mohl přát. Jedna věc ale přecejen chybí a tou je láska. Aby Luky získala muže svých snů, musí z obyčejné ženy z lidu vytvořit Miss. Co se však stane, když tou obyčejnou ženou bude právě expertka přes trapasy - Cuky?


O filmu

obrazek
Cuky Kovačová alias Crazy Cuky je nadějná videoblogerka, která s oblibou vloguje o životě celebrit. Ten je jí však na míle vzdálený. Cuky není vychrtlá modelka, obléká se přiměřeně svým finančním možnostem a ani její vystupování není úplně oslňující.

Jejím přesným opakem je Luky. Vyfintěná slečinka, která sice moc rozumu nepobrala, ale její vítězství v Miss Slovensko 2004 pro ni bylo vstupenkou do světa showbyznysu, kde se v záři reflektorů zuby nehty drží dodnes. V jejím luxusním životě ale chybí láska. Láska jménem Milo Hurban. Muž roku 2014, 2015, 2016 a už i 2017 je ředitelem soutěže krásy a místo po jeho boku je ještě stále volné.

Jenomže o zámožného sympaťaka má zájem i moderátorka úspěšné talk show Renáta Štrausová, úhlavní rivalka Luky v osobním i profesním životě. Do své show si zve jen ty nejvychycenější hosty, mezi kterými nesmí chybět ani Luky a Milo Hurban. Luky však pohlcena nadějí na získání muže svých snů vysloví malou nevinnou lež, která spustí koloběh nepředvídatelných událostí.

Luky se snaží ze vzniklé situace rychle vybruslit a Štrausová zacítí svoji šanci. Luky se tak ani nenadá a ocitne se v pozici koučky, která musí z těžkopádné Cuky vytvořit královnu krásy. Cuky ale měnit své návyky neplánuje a tím bude cesta ke korunce ještě složitější, než se zprvu zdálo.

obrazek
Zapomeňte na Cuky a Luky, jak je znáte

Cuky Luky Film je jedinečným projektem v rámci slovenské kinematografie. Inspirací k jeho vzniku byla oblíbená dvojice parodických postav z televizní show, která si bere na mušku jistý typ dnešních žen. Film ale nepracuje s postavami tak, jak je možné vídat v televizi. Kinematografie má svá vlastní pravidla a je jasné, že televizní skeče by na velkém plátně neměly slibovaný účinek.

Cuky a Luky proto dostaly svůj vlastní příběh. Bývalá Miss Slovensko 2004, Luky, v mnohém připomíná současné celebritky, které se i po uplynutí svých pět minut slávy drží v záři reflektorů. Jejím protějškem je Cuky - neúspěšná vlogerka závislá na „lajcích” a fanoušcích. Povrchní showbyznys odsuzuje, ale zároveň udělá cokoliv, aby se alespoň na chvíli stala jeho součástí. Cuky a Luky jsou sice filmovou dvojicí, ale zároveň představují archetypy, které je možné vidět všude na Slovensku, v Čechách i ve světě.

Cuky Luky Film si dělá legraci z celebritní smetánky, bulváru, komerce a v neposlední řadě také sám ze sebe. Divákům přineseme originalní, vtipný a funkční příběh vzniku snad nejznámějšího slovenského přátelstvi na pozadí absurdní snahy vyrobit z „běžné ženy” celebritu.

Zároveň představíme Česku i Slovensku fenomén ženské komické dvojice, která je divakům známá například díky dvojicím Tina Fey-Amy Poehler či Abbi Jacobson-Ilana Glazer. Zkrátka - zapoměňte na Cuky a Luky, jak je znáte a připravte se na novou bláznivou slovenskou komedii, kterou chceme přispět k rozvoji žánrového filmu v Čechách i na Slovensku.

obrazek
Slovy producenta

Myšlence vzniku celovečerního hraného filmu Cuky Luky Film předcházelo hned několik skutečností. Už delší dobu jsme uvažovali o natočení žánrově čisté komedie pro celou rodinu. V rámci dlouhodobé spolupráce s kinodistribučními společnostmi Mirius film distribudon, Itafilm a s TV Markízou, které pozorují chování českého i slovenského diváka v kinech a při televizních obrazovkách, jsme zaznamenali poptávku našich diváků po komediálním žánru. Uvědomili jsme si, že za posledních 20 let vzniklo jen pár slovenských komedií.

Přibližně v tom stejném období jsme pro TV Markízu připravovali skeč-show Kredenc, jejíž součástí jsou i skeče Cuky Luky. Skeče jsou parodií na čím dál tím častější společenský fenomén mamonu a povrchního vnímání světa. Karikaturní provedení charakterů Cuky a Luky si ihned získalo oblibu u širokého publika. Jejich způsob vyjadřování doslova zlidověl a některé hlášky se staly kultovními.

A tak přirozeným způsobem vznikl nápad využít potenciál ověřené a divácky úspěšné značky Cuky Luky, která by mohla být námětem pro celovečerní komedii. Naším záměrem je využít toho a komerční formou přinést co nejširšímu publiku jisté kulturní a společenské hodnoty, které přispívají k budování národní kinematografie stejnou mírou jako umělecké filmy.

Stáli jsme však před velmi těžkou otázkou. Jak přenést dvě skečové televizní postavičky na filmové plátno? Dlouho jsme hledali odpověď a pevně věříme, že se nám povedlo ji najít. Autentický příběh. Diky podpoře AVF jsme mohli začít připravovat scénář, který není jen soustavným skečem, ale je příběhem těchto dvou postav. Příběhem o jejich světě, o jejich snech, jejich láskach a o kamarádství.

obrazek
Slovy režiséra

Cuky a Luky v podání Petry Polnišové a Zuzany Šebové rozhodně nejsou na Slovensku, ale ani v Čechách, neznámými postavami. V pořadu Kredenc dokázaly vynikajícím způsobem vystihnout a zparodovat určitý druh ženských postav. Díky svému nadhledu a humoru si získaly obrovský počet fanoušků a Péťa se Zuzanou se nespokojily jen s tím, že by si z onoho typu žen jen utahovaly. Cuky a Luky pracují s inteligentním a trefným humorem, často používají velmi inteligentní dialogy, které ale shazují tím, že jsou podány postavami, které jim v podstatě nerozumí. Na Slovensku zkrátka vznikl fenomén, který má potenciál pobavit nejen slovenské diváky, ale i překročit hranice Slovenska.

Kde jinde na světě se potkala takováto dvojice komedialních hereček? Existuje množsví pánských komediálních dvojic, ale u žen je něco takového poměrně výjimečné. Peťa Polnišová se Zuzanou Šebovou jsou však čestnou výjimkou. A je téměř zázrakem, že se tyto dvě mimořádně osobité a talentované herečky potkaly a vytvořily spolu komediální dvojici, která je unikátní nejen na Slovensku, ale i v rámci světové komedialní scény.

Osobně se domnívám, že tahle ženská komediální dvojice má obrovský potenciál dobýt nejen kinosály na Slovensku, ale i za jeho hranicemi. A to nejen kvůli svému nespornému komediálnímu talentu, ale hlavně kvůli své jedinečnosti a originalitě Cuky a Luky, jejichž archetypální charaktery by se v kinematografii jen těžko hledaly. Jde zkrátka o něco nového, výrazného a skutečně vtipného. Tento film ze všech těchto důvodů neberu jen jako pokračování úspěšné televizní show. Mým cílem bylo natočit crazy komedii, která by snesla srovnání s těmi nejlepšími filmy podobného žánru. Komedii, která by mohla oslovit diváky doslova po celém světě.

Podobné filmy

Johnny English se vrací
(Johnny English Reborn) Neohrabaný tajný agent Rowan Atkinson musí tentokrát odhalit spikn...
dnes 15.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Ten kluk je postrach
(Problem Child) S raubířem Prckem nikdo dlouho nevydrží! Když se jednoho dne objeví vážní ...
zítra 05.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Stážista
(The Intern) Charismatický vdovec Robert De Niro dospěl do důchodového věku a zjistil, že ...
zítra 15.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 17. 6. 2019 Svátek má Adolf
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz