fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

81% 178 hlasů
8.1 10 178
film / komedie, fantasy, Československo, , 79 min.
DVD od 29.1.2010 Filmexport

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:45Je spravedlivější čert, Pánbůh, nebo Smrťák?
Havíř Kuba Dařbuján má velkou rodinu. Pro dvanácté dítě si vybral kmotra "Smrťáka". S jeho pomocí se Kuba stane zázračným doktorem. Nejdříve se mu lidi posmívají, ale když vyléčí ochrnutého Matěje, berou ho jako doktora. Od bohatých si nechá platit a chudé léčí zdarma. Když onemocní zlý sládek Pandrhola, Kuba ho nechce léčit. Vymyslí si nesmyslné úkoly a když je sládek splní, vyléčí ho i přes Smrťákův zákaz. Úskočný sládek Pandrhola ale Smrťáka uvězní v sudu a lidé, ani zvířata nemohou zemřít...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Problém, který s touhle pohádkou mám, vězí v tom, že mě baví jen z poloviny, z druhé mě neskutečně vytáčí, a to především hláškami, pronášenými místní chudinou... narážky o vránách, co zaručeně neletí k bohatým - no proč asi? Zřejmě nebyli imrvére pod parou, aby se pak zaobírali zábavou chudých bez toho, aby si uměli spočítat, co by je stálo dvanáct krků! I to pivo, valící se potokem, o tom vypovídá svoje a volci přestrojení za myslivce zkázu dokonávají... což takhle si přát pro děcka nová kaťata, když už se na ně neustále odvolávají, ale to by se pak nemohli smíchy popadat za svá propadlá břicha, jak tomu buržoustovi pustili žilou, pak je tady jeden v pokušení častovat je stejnými urážkami jako Pandrhola... Krajně zavádějícímu uchopení dobra a zla už chyběl jen starý dobrý zvyk veškeré vzbouřené lůzy - vyházet z okna nábytek, rozehnat dobytek, podupat úrodu a pak to všechno zapálit, ať nemá nikdo nic... prima návod pro budoucí extrémisty :-)
Všechny komentáře k filmu 30+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Dařbuján a Pandrhola

Chudý havíř Kuba Dařbuján se stará o ženu Markýtku a jedenáct dětí. Není divu, že se jen málokdy nají dosyta. A to jim vrána právě nese další. Když se narodí, vydá se mu Kuba hledat kmotra. Odmítne stařečka (Pánaboha), protože je dobrý jen k bohatým, myslivce (čerta), rád však přijme nabídku sekáče (Smrti), který jediný je stejně spravedlivý ke všem bez rozdílu. Smrťák mu nabídne úmluvu. Kuba se stane doktorem. Pokud bude stát Smrťák u nohou postele, může pacienta uzdravit, pokud u hlavy, není již nemocnému pomoci. Kuba souhlasí a hned druhý den se dá do léčení. Nakonec po dlouhém zdráhání pomůže i bohatému a lakomému sládkovi Pandrholovi, přestože tím poruší úmluvu. Pandrhola navíc nechá Smrťáka zatlouct do velkého sudu, aby se ho zbavil jednou provždy. Od té chvíle však nikdo a nic nemůže zemřít. Ani člověk ani zvíře. A to je, jak se velmi brzy ukáže, velmi nepříjemné. ČR 1959, pohádka.


Podobné filmy

Návrat do budoucnosti
(Back to the Future) Christopher Lloyd sestrojil stroj na cestování časem a Michael J. Fox...
dnes 05.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Pán prstenů: Dvě věže
(The Lord of the Rings: The Two Towers) Frodo Pytlík a jeho sluha se vydali k Hoře osudu, ...
dnes 10.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Croodsovi
(The Croods) Pravěká rodinka Croodsových žije v jeskyni pod ochranou veleopatrného táty Gr...
dnes 14.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 21. 5. 2019 Svátek má Monika
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz