fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

69% 983 hlasů
6.9 10 983
film / komedie, romantický, USA, , 110 min., od 11 let
DVD od 24.2.1999 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:30Lehce satirická komedie o dvojníkovi amerického prezidenta, který řádně zamotá hlavu Bílému domu, první dámě, médiím i voličům.
Dějištěm politické satiry plné laskavého i jedovatého humoru je Bílý dům. Konkrétně pracovna prezidenta USA. Dave, občasný prezidentův dvojník, je požádán, aby zastoupil prezidenta, který dostane srdeční záchvat při intimním skotačení s jednou ze svých sekretářek. Náčelník štábu a jeho pobočník chtějí Davea udržet v úřadě co nejdéle, aby mohli podniknout určitý převrat, při němž náčelník štábu vládne prakticky veškerou mocí. Pro jistotu odešlou pryč i víceprezidenta na planou cestu do Afriky. Kromě toho, že Dave vdechne úřadu prezidenta nevídanou vitalitu, prolomí také chladný vztah mezi prezidentem a první dámou země, díky čemuž komedie získává lehký romantický nádech. Tmelem filmu, plného chytrých a vtipných gagů a narážek je výkon Kevina Klinea v hlavní roli.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Ne moc origiální nápad, velmi, velmi pěkně natočený a sympaticky zahraný.
Všechny komentáře k filmu 14+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Dave

obrazek
Jmenuje se Dave Kovic a patří mu kancelář, která hledá lidem práci. Při jedné reklamní akci místní autoprodejny, kde vystupuje jako prezident, si dobrosrdečného, vitálního muže všimnou agenti tajné služby, kteří právě hledají pro amerického prezidenta dvojníka. Odvezou překvapeného muže do Bílého domu, kde ho obléknou a namaskují. Zatímco Dave splní úkol a projde jásajícím davem k vozu, má prezident v hotelovém pokoji schůzku se svou mladou sekretářkou. Při milování jej však raní mrtvice. Šéf Bílého domu Bob Alexander se rozhodne využít příležitost pro svou vlastní kariéru. Nechá dvojníka přivézt zpět a přesvědčí ho, aby načas hrál roli prezidenta.
obrazek
Má v plánu zdiskreditovat viceprezidenta a nechat se "prezidentem" jmenovat na jeho místo. Pak už stačí jenom oznámit prezidentovu "nehodu" a stát se hlavou státu. Pomáhá mu přitom ředitel tiskového odboru Alan Reed. Zatímco je tedy prezident v komatu pod dohledem podplaceného lékařského personálu v podzemí Bílého domu, ujímá se Dave, veden Bobem a Alanem, funkce. Komentátoři v médiích si však brzy všimnou proměny v prezidentově chování, stejně jako prezidentova žena Ellen, která s manželem už několik let nežije. Stejně tak Daveovi dochází nejen to, jakou úlohu hraje v plánech Boba Alexandra a protože způsob, kterým Bob vládne, se mu protiví, rozhodne se vzepřít a jednat na vlastní pěst. Využije příležitost a k Bobově nelibosti prosadí ve státní rozpočtu úspory, které umožní udržet sociální program, který Bob jeho jménem vetoval. Chce Bílý dům opustit, ale po dlouhém rozhovoru s Ellen, která už pochopila, že Dave není její skutečný manžel, se rozhodne zůstat a udělat "něco dobrého pro Ameriku". Jako první krok při mimořádné tiskovce propustí Boba Alexandra a vyhlásí nový vládní program. Rozzuřený Alexander však vyrazí do protiútoku.


Podobné filmy

Brácha za všechny peníze
Mladší bráška ochotně zařídí vše - i maléry! Česká komedie (1978). Hrají: R. Čada, M. Reif...
dnes 18.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Boty
Ivan Hlaváček na zlaté svatbě prarodičů doslova na vlastní kůži pocítil úsloví: Každý sám ...
zítra 09.45
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Rozchod
(The Break Up) Jennifer Aniston a Vince Vaughn se potkali, zamilovali se do sebe až po uši...
zítra 14.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 15. 10. 2019 Svátek má Tereza
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz