fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

72% 316 hlasů
7.2 10 316
film / drama, komedie, Nový Zéland/Velká Británie, , 100 min.
Dean Spanley

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:40Tvůrci novozélandsko-britské komediální adaptace sedmdesát let staré fantasy novely Lorda Dunsanyho označili své dílo takto: "Surreální soubor povídaní o reinkarnaci a vztahu mezi otcem a synem a pánem a jeho psem." Film se odehrává na počátku dvacátého století v edwardovské Anglii v rodině Fisků. Fisk senior se stal po ztrátě mladšího syna starým bručounem. Jeho druhý syn Fisk junior se mu neustále snaží zlepšit náladu. Bohužel bezvýsledně. Jednoho krásného dne přivede kvůli přednášce o putování duší mezi těly na návštěvu hinduistického mnicha. Do hry následně vstupuje i kněz Dean Spanley. Dean má slabost pro maďarské tokajské víno, které ho přivádí do extáze ne nepodobné té, kterou zažívaly věštkyně v Thébách. Fisk junior tedy zabezpečí velké množství tohoto moku a Dean se začne rozpomínat na období, kdy byl psem... Komedie s typicky britským suchým humorem v režii novozélandského tvůrce Toa Frasera přináší zamyšlení nad otcovsko-synovskými vztahy v době, kdy Británie ještě byla světovou velmocí a kdy být součástí britské aristokracie něco znamenalo. Film Dean Spanley si z nejrůznějších mezinárodních festivalů odnesl deset ocenění.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Reziser Toa Fraser mi nic nehovori, a film je pre mna len dalsim prazdnym tlachanim o medziludskych vztahoch a jedine, co sa tu predvadza, je lacne zmykanie ludskych emocii. Nuda s par anglanskymi xychtami. 20 %
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Děkan Spanley

Snímek, jehož děj se odehrává na počátku dvacátého století v edwardovské Anglii, nás zavede do rodiny Fisků. Horatio Fisk se po ranách osudu změnil ve starého bručouna. Jeho syn Henslowe, pro něhož nemá otec příliš pochopení, se jej snaží všemožně rozptýlit, bohužel však s pramalým úspěchem. Jednoho dne jej zavede na přednášku o reinkarnaci a putování duší mezi těly, kde do hry vstupuje děkan Spanley se svou slabostí pro pravé tokajské víno, které jej přivádí do stavu vytržení ne nepodobnému tomu, jaké zažívaly dávné věštkyně. Fisk junior tedy zabezpečí dostatečné množství tohoto moku a děkan se začne rozpomínat na období, kdy býval někým úplně jiným. Komediálně laděná adaptace téměř osmdesát let staré novely lorda Dunsanyho s typicky britským suchým humorem v režii novozélandského tvůrce Toye Frasera nabízí mimo jiné i zamyšlení nad otcovsko-synovskými vztahy v době, kdy Británie ještě byla světovou velmocí a kdy být příslušníkem britské vyšší třídy něco znamenalo.


Podobné filmy

Obsluhoval jsem anglického krále
Malý ctižádostivý pikolík Jan Dítě touží naplnit za každých okolností svůj život bohatství...
dnes 11.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Zrození šampióna
(Blind Side, The) Malý kluk z bohaté rodiny, jeho velký kamarád s nadáním pro americký fot...
dnes 14.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Slunce, seno, jahody
Dojivost závisí na kultuře prostředí kravína! To tvrdí student Šimon Plánička v Hošticích,...
dnes 16.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 29. 1. 2020 Svátek má Zdislava
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz