fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    

69% 9 hlasů
6.9 10 9
dokument, Česká republika, , 56 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...

Dokumentární film Víta Klusáka Dělníci bulváru proniká do světa českých celebrit a novinářů. Při práci sleduje především žurnalisty, kteří tyto celebrity vyrábějí i nesnášejí současně. Výsledkem je filmová reflexe, která záměrně není plakátovým odsudkem mediálního světa pomluv, intrik, nevěr a nemocí slavných, ale pozorovatelskou sondou tragikomického fenoménu, který jako jeden z posledních veřejně sdílených zájmů propojuje českou společnost napříč. "Píšu jen to, co moje čtenáře zajímá. A lidi chtěj jen to, co je zabalený mezi kozy a fotbal. Jsem dělník bulváru a jsem jeden z nejlepších," říká Pavel Novotný, šéfredaktor druhého nejčtenějšího bulvárního serveru v Čechách a jeden z protagonistů Klusákova dokumentu.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Syrová realita. Novotnýho respektuju za otevřenost, ukázal asi všechno, co mohl. Rozhodnul se žít podle hesla dávej – ber. Dává masám jejich opium a bere (asi) výbornej plat a pocit moci, který minimálně nad konkrétní nemalou skupinou lidí skutečně má. A ještě se u toho dobře baví.
Každá mince má dvě strany a i Pája platí daň, kterou hbitě sesumíruje jeho sestra (je neurotickej, nasírací, už s ním není sranda) a vztah s manželkou taky nevypadal zrovna funkčně.
Bezpochyby je v pozici, ve které by chtěla být obrovská spousta lidí, ale většině na to chybí schopnosti nebo koule. Některým samozřejmě i bezskrupulózní morálka, ale takových je podle mě daleko méně, než by se podle množství rozhořčených anti-bulvárníků mohlo zdát.
Dokážete se všichni ocenit, kolik svojí duše byste byli ochotni prodat za peníze a moc, jakoukoliv, nejen mediálních mrdek, jako v tomto případě ? Půlku, celou, žádnou ? Přijde mi směšný, když někdo kritizuje nemorálnost Novotnýho a přitom zahejbá svojí manželce nebo leze nadřízeným do prdele kvůli povýšení. Dav hold rád na někoho ukáže prstem a s chutí si zanadává, aby se pak mohl v klidu vrátit ke svým soukromým sviňárnám a sviňárničkám. Ostatně není nutné být nutně nemorální, třeba prohlášení týpka na nočním balkóně mi přijde mnohem mimoňštější, než celý Novotný.
Ten svými „příběhy“ jenom uspokojuje poptávku, pro něj je klíčová čtenost vyjádřená počtem kliknutí, kdyby lidé klikali na výstavy obrazů a koncerty vážné hudby, bude psát o těch. On ale jenom, jak praví jedno hezké rčení, „nastavuje zrcadlo,“ viz.výmluvná pasáž o cikánech. Akorát mě překvapilo, že tam někde žbleptnul: „někdo to dělat musí,“ protože to je alibismus, kterému se jinak vyhýbá.
Je tu i nějaká vata, celá linie s přemalovanou mrtvolkou s růží ve vlasech mi přišla nudná, tahle holka je o ničem. Možná nechtěně tak ale vynikne kontrast mezi blbou jí a chytrým Novotným.
Druhý den po zhlédnutí a doštudování některých dalších informací (Hyde Park, články na netu) jsme z toho mě
Všechny komentáře k filmu 8+ Napiš komentář k filmu a získej DVD
logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 27. 5. 2019 Svátek má Valdemar
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz