fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

70% 3399 hlasů
7 10 3399
film / thriller, akční, dobrodružný, science fiction, USA, , 145 min., od 11 let
Independence Day
Blu-Ray od 17.10.2011 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1996, Oskar, Vizuální efekty,
1996, Český Lev, Divácky nejúspěšnější film
starNastavit upozornění

V TV televize dnes Polsat Film 21.00Ukázka
02:29Otázka, zda jsme ve vesmíru sami, je zodpovězena. Teď je otázkou, zda se nám setkání s gigantickou mimozemskou lodí nestane osudným.
Mimozemšťané, jejichž létající talíře mají obrovské rozměry, přiletí na Zemi a začnou ji ničit. Vláda USA nasazuje bezvýsledně všechny zbraně, včetně nukleárních. Na polozničené planetě vládne chaos a panika. Prezident USA vyhlašuje stav ohrožení a mobilizuje všechny síly, které ještě zbyly. S vetřelci se nakonec vypořádá stíhací pilot a mladý elektrotechnik, kteří se spolu vydají narušit obranný systém mateřské kosmické lodi mimozemšťanů. Ve strhující bitvě lidstvo vítězí nad kolonizátory právě na Den nezávislosti.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Nejpřeceňovanější "béčko" v celé historii světové kinematografie.
Všechny komentáře k filmu 61+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Den nezávislosti

<>Obrázek nenalezen<> Velkolepý příběh se odehrává v rozmezí několika dní a začíná 2. července, kdy lidé poprvé zachytí signály vysílané obrovskou kosmickou lodí mimozemského původu. Vzápětí se nad většinou hlavních světových měst objeví obrovské lodi, které nehybně visí nad ulicemi a nereagují na pokusy o kontakt. Prezident Whitemore tvrdí, že zatím není důvod k obavám. Svérázný vědec David Levinson, který pracuje u jedné z televizních společností jako expert na kabelové systémy, zcela náhodou odhalí dorozumívací kód mimozemšťanů a pochopí, že lodě se chystají k útoku a udeří všechny současně. Pokusí se spojit s bývalou manželkou Constance, která pracuje jako poradkyně prezidenta, ta mu však nevěří.
obrazek
David spěchá do Washingtonu, aby se pokusil osobně varovat prezidenta a upozornit na nebezpečí. Podaří se mu to v poslední chvíli. Mimozemské lodě zaútočí a během chvíle smetou většinu velkých měst z povrchu zemského. Protiútok pozemských stíhaček, ke kterému dojde 3. července, je však zcela dík štítu, který každou loď kryje, bezúspěšný, podobně jako pokus zničit mimozemskou loď jadernou bombou. Zdá se, že osud lidstva je zpečetěn. Podle teorie vědců kočuje mimozemská rasa vesmírem, spotřebovává všechny příhodné planety a na jiné životní formy nebere ohled. Zoufalý David objeví způsob, jak vyřadit ochranné štíty mimozemských lodí pomocí počítačového viru. Aby jej mohl spustit, musí proniknout do mateřské lodi mimozemšťanů. Využije k tomu loď mimozemšťanů ukrytou na základně 51 u Roswellu.
obrazek
A zatímco se společně s kapitánem Hillerem vydává na nebezpečnou misi, koordinuje americký prezident celosvětový útok na mimozemské lodě s pomocí veškerých zbytků leteckých sil, které přežily první útok mimozemšťanů. Je 4. července a brzy se ukáže, zda to bude poslední den lidstva nebo den velkého vítězství.


Podobné filmy

Super Wings I (35)
Táta hasič Seznamte se s roztomilým tryskáčem Jettem, který cestuje po celém světě, aby m...
dnes 06.40
NAHRAT
ZDARMA
Prima
E.T. Mimozemšťan
(E.T.: The Extra-Terrestrial) Malý mimozemšťánek se po přistání na Zemi ztratil a nemůže s...
dnes 08.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Pane, vy jste vdova!
Umělá žena Evelyna, mnoho záměn, propletenců a legrace v české crazy komedii režiséra Václ...
dnes 09.26
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 14. 12. 2019 Svátek má Lýdie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz