fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

65% 48 hlasů
6.5 10 48
film / fantasy, Česká republika, , 96 min.
Kinopremiéra v ČR 11.2.2010 v SK 27.5.2010, DVD od 8.9.2010 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:46Živly, které ovládají zemi - Vzduch, Oheň, Země a Voda - provádějí "pravidelnou inspekci" u lidí. Za všechny živly sledujeme Vodu, které lidé říkají Dešťová víla. Jde krajem převlečena za chudou ženu. Pozná, že lidé začali myslet hlavně na peníze, že se vytrácí láska a dobro. Mezi takové lidi patří i sedlák Lakota, jehož syn Ondra miluje chudou Květušku. Jejich lásku ale sedlák nerad vidí. Když se živly vrátí ke Slunci, žádají tvrdé potrestání. Slunce váhá, ví, že lidi jsou lidi, a i přes chyby je má rád, ovšem je přehlasováno. V poslední chvíli mu pomůže Dešťová víla. Požádá Slunce, jestli by nemohla lidi potrestat sama a vezme lidem déšť. Kraj sužuje sucho. Lidé nemají co sklízet, obilí neroste, sena jsou skoro spálena. Lakota využije situace a slíbí Ondrovi, že si může vzít Květušku za ženu pod podmínkou, že Květuška zařídí déšť. Ta se pak vydá za Dešťovou vílou a musí splnit tři úkoly. Úkoly to budou těžké, přetěžké a ani po jejich splnění nebude mít Květuška s Ondrou vyhráno. Lakota je nenapravitelný. Ale nebojte, nakonec dobro a láska zvítězí, jak už to v pohádkách bývá.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Zajímavá pohádka vedle těch několika nudných českých pohádek, co jsem teďka v poslední době viděla, aspoň se tam něco dělo. Neříkám, že mě nějak nadchla, ale dalo se na to ještě koukat. Líbilo se mi prostředí pohádky :thumbsup: Neurazí, nenadchne.
Všechny komentáře k filmu 20+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Dešťová víla

Vzduch, oheň, země, voda, čtyři živly a jejich vládce, samo Slunce, jsou rozezleny zkušeností, kterou na své pouti pozemským světem učinila Dešťová víla. Lidé už myslí jenom na majetek a na peníze, láska a pomoc bližnímu nemají pro ně cenu, neznamenají vůbec nic. Jako sedlák Lakota, nejbohatší hospodář v kraji. Jeho syn Ondra má rád Květušku, jenomže ta by nepřinesla žádné věno a tak Lakota nutí Ondru do sňatku s bohatou dědičkou pivovaru. A jediná Květuška se také ujme chudé žebračky, za kterou putuje přestrojená Dešťová víla, a proto jedině ona dostane moc, aby vrátila vodu svému kraji. Takový byl totiž trest, na kterém se dohodly Živly spolu se Sluncem, prameny vyschnou a déšť nepřichází... Nebezpečná je cesta, nebezpečné jsou i úkoly, které musí Květuška splnit, ale největší nebezpečí na ni čeká v podobě zkoušky lásky mezí ní a Ondrou, který se ji vydá hledat. Kdo obstojí? Na motivy pohádky spisovatele Theodora Storma napsal scénář Jan Míka, v pohádce uvidíte známé herecké tváře - Lenku Vlasákovou, Vicu Kerekešovou, Jakuba Gottwalda, Miroslava Donutila, Simonu Stašovou, Jaromíra Dulavu, Jitku Sedláčkovou, Mariána Labudu, Martina Dejdara, Stanislava Zindulku a další. Kamera Karel Fairaisl, zvuk Zdeněk Taubler, architekt Václav Novák, kostýmní výtvarnice Evženie Rážová, hudba Petr Hapka, režie Milan Cieslar. Natáčelo se v České republice a na Islandu. 2. 2010.


Podobné filmy

Život po životě
(Hereafter) Příběh tří lidí, které nějakým způsobem postihla smrt. Matt Damon je americký ...
zítra 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Hněv Titánů
(Wrath of the Titans) Persus si užívá zaslouženého válečného odpočinku a živí se jako rybá...
út. 22.10. 16.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Mravenec Z
(Antz) Když se narodíte, jako čtyřtisícístodevadesátpátý mravenec, zařadí vás mezi dělníky...
pá. 25.10. 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 20. 10. 2019 Svátek má Vendelín
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz