fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

54% 811 hlasů
5.4 10 811
film / animovaný, dobrodružný, komedie, mysteriózní, USA, , 94 min.
The Wild
Kinopremiéra v ČR 11.5.2006, DVD od 5.9.2007 Disney

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:33Za zvířátky nemusíte jen do ZOO. Přijďte na ně do kina!
Film Divočina vypráví příběh zvířat z newyorské zoo, která se poté, co je jedno z nich omylem odvezeno do divočiny, vydávají na nebezpečnou záchrannou výpravu. Teprve ve chvíli, kdy opustí brány své zoo, pozná pestrá parta zvířat - včetně lva, žirafy, anakondy, koaly a veverky - jakou džunglí se může stát i obyčejné město.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Podobný příběh jako u Madagaskaru akorát animace je roztomilejší a příběh je o trochu lepší a v žádný části nenudí.
Všechny komentáře k filmu 15+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Divočina

Lev Samson žije se svým synem Ryanem v newyorské zoo. Vypráví mu hrdinské historky z dob, kdy žil v divočině. Ryanovi se v zoo nelíbí, chtěl by okusit život na svobodě. Také se stydí za to, že neumí pořádně zařvat. Jedné noci ze zoo uteče - vleze si do zelené bedny, kterou ze zoo odvážejí na loď. Samson se za ním i s ostatními zvířaty vypraví, aby ho přivedl zpátky. Ukradnou člun a pronásledují loď s Ryanem. Vylodí se kdesi v Africe a brzy zjistí, že tu hrozí výbuch sopky a že všechna zvířata už odtud byla evakuována. Jenom Ryan, který z lodi utekl, se skrývá někde v džungli. Samson se ho pokouší najít, přitom ovšem vyjde najevo pravda o jeho původu: nikdy v džungli nežil, vyrostl v cirkusu. Jeho instinkty se ale probudí a jde po stopách, které zanechal jeho syn.


O filmu

obrazek
Film vznikl v Torontu v novém studiu C.O.R.E. Feature Animation, které založila společnost C.O.R.E. Digital Pictures za účelem výroby tohoto snímku. Svůj talent mu propůjčilo celkem 350 umělců a techniků z Kanady a celého zbytku světa, mezi nimiž bylo přes 50 animátorů. Jeho úvodní sekvence, která kombinuje trojrozměrně animované postavy se stylizovaným dvojrozměrným prostředím, vznikla v Reel FX Creative Studios v texaském Dallasu.


obrazek
Divoká fakta
• Srst lva Samsona se skládá z více než 6 milionů chlupů, které byly v každém záběru jeden po druhém vyrenderovány počítačem. A to není zdaleka “nejchlupatějším” zvířetem ve filmu - tím se stal pudl, který jich má na sobě více než 14 milionů!

• Žirafa Bridget je možná vysoká, ale věděli jste, že má stejný počet krčních kostí jako všechna ostatní zvířata v newyorské zoo včetně veverky Bennyho? Rozdíl je jen v tom, že každá z těchto kostí je v jejím případě dlouhá přes 30 centimetrů.

• Plameňáci v newyorské zoo jsou skotští, protože režiséru Spazi Williamsovi připadalo, že vypadají jako dudy. Sám Spaz na dudy ve volném čase občas hraje (zda někdy hraje i na plameňáky je předmětem dohadů).

obrazek
Při štábu sestávajícím ze 418 lidí zabralo natáčení filmu přes 1,5 milionu člověkohodin.

• Pro každého z ptáků, kteří se ve filmu objeví, bylo naanimováno přes 2 miliony samostatných pírek. Od doby, kdy dostal film Forrest Gump Oscara v kategorii nejlepší vizuální efekty za pouhé jedno animované pírko, urazila počítačová grafika slušný kus cesty!

obrazek
Ve filmu hrají jeho hrdinové zvířecí verzi curlingu, populárního kanadského sportu. Na plátně se objeví také kanadské husy, které vtipkují o přecházení přes kanadskou hranici, a jednoho z tučňáků (MC) v původní verzi nadaboval kanadský sportovní komentátor Don Cherry. Možná už tušíte, že režisér Spaz je rodilý Kanaďan…

• Navzdory tomu, že filmové anakondy se většinou chovají velmi divoce, ve skutečnosti jsou poměrně klidné a pomalé. Režisér se nechtěl vzdát realističnosti, což ale znamenalo, že by Larry nestíhal své přátele. Nakonec tento problém vyřešil docela jednoduše - posadil Larryho na hřbet žirafy Bridget!

O hudbě

obrazek
Hudební stránka hraje v Divočině důležitou roli a přidává příběhu na intenzitě z hlediska citů i humoru. Skladatel Alan Silvestri se stal nedílnou součástí týmu a pomáhal filmařům odvyprávět příběh a zdůraznit atmosféru jednotlivých scén.

„Alan je naprosto výjimečný umělec a jeho přínos byl neuvěřitelný,“ říká režisér filmu Steve „Spaz“ Williams. „Byl jsem uchvácen tím, jak dokázal film obohatit. Všechnu tu hloubku a rozmanitost, kterou jsme se snažili vnést do jeho vizuální stránky, dokázal ještě zdvojnásobit. George Lucas vždycky říkal, že zvuk tvoří u filmu 50 % celkového zážitku - a měl pravdu. Alan nahrál hudbu s 94členným orchestrem a vidět jej při práci bylo fantastické.“

obrazek
„Alanův hudební doprovod vdechl příběhu život a zdůraznil charakterové vlastnosti jeho postav. Byl zde od začátku natáčení až do úplného konce a přišel s takovým hudebním doprovodem, který výrazně obohatil humor i emoce,“ říká Goldman.

Filmaři využili také talentu špičkových textařů a hudebníků. Eric Idle (ze světoznámé skupiny Monty Python) spolupracuje se svým kolegou Johnem Du Prezem už od konce 70. let (“Always Look on the Bright Side of Life”) a má na kontě několik nominací na cenu Tony za loňský muzikálový hit Spamalot, který byl uveden na Broadwayi. Idle s Du Prezem přispěli písní Really Nice Day, kterou také nazpívali.

<>Obrázek nenalezen<> „Když za námi filmaři přišli s tím, že nevědí, co přesně by mělo být obsahem textu, napadlo nás, že by se mohl skládat z vět, které říkají mluvící hračky,“ vysvětluje Idle. „Přišli jsme s větami jako ‚Dnes mám opravdu skvělý den‘ nebo ‚Můžu tě polechtat?‘ a podobně. Jakmile nás napadlo tohle, začalo být zcela jasné, o čem bude píseň pojednávat.“

Na filmu se dále podíleli interpreti jako Lifehouse, Big Bad Voodoo Daddy, Everlife nebo Coldplay, kteří přispěli svou písní Clocks z alba A Rush of Blood to the Head.

O postavách

obrazek
SAMSON - Legendární lev s mohutnou hřívou a šampion v želvocurlingu je hlavní atrakcí newyorské zoo. Své zvířecí kolegy a syna Ryana neúnavně zásobuje hrůzostrašnými historkami o jeho životě v divočině, někde hluboko pod jeho strhujícími příběhy o velkém hrdinství je však ukryta pravda - Samson do opravdové džungle nikdy nevkročil. Své heroické pověsti však dostojí v okamžiku, kdy se Ryan ocitne v nebezpečí a Samson je nucen opustit probádané teritorium, aby mohl vést své přátele na velkou výpravu za jeho záchranou. „Jednou z opravdu krásných věcí na této postavě je to, že je otcem,“ říká Kiefer Sutherland, který mu v původním dabingu propůjčil hlas. „Všechno, co dělá, se nějakým způsobem týká lásky k synovi. Myslím, že Divočina je v mnoha ohledech velice zábavná a dojemná. Byla to jedna z mála příležitostí, kdy jsem mohl vzít někoho malého na natáčení a ukázat mu, co dělám. Hlavní myšlenka tohoto filmu vás přiměje o něm mluvit. Je zajímavé, že všechny jeho postavy chtějí být někým úplně jiným. A nakonec máte pocit, že se všechny naučily žít samy se sebou, protože se konečně dočkaly nějakého uznání. Celý film je o tom, jak důležité je mít víru v sebe sama a být schopen vážit si ostatních za to, jací jsou.“

obrazek
BENNY - Samsonův nejlepší kamarád je po čertech mazanou veverkou. I přes svůj nevelký vzrůst má velké ambice v oblasti lásky, takže si dělá zálusk na skoro čtyřmetrovou žirafu Bridget. Benny je věrným kamarádem a zůstává Samsonovi po boku i v těch nejtěžších situacích.

obrazek
RYAN - Samsonova dospívajícího syna, kterému koluje v žilách rebelantská krev, už nebaví žít v zoo ve stínu svého slavného otce a jeho velkým snem je prožít vlastní dobrodružství v divočině. Když je omylem odvezen ze zoo do divoké džungle, uvede do chodu divoké dobrodružství, které převrátí naruby celou zvířecí říši.

obrazek
NIGEL - Pod roztomilým kukučem hvězdy dárkových předmětů se skrývá utrápený chlápek se smyslem pro jízlivý humor. Nigel už je unavený věčnými narážkami svých zvířecích přátel a hledá způsob, jak se svého vzhledu plyšového medvídka konečně zbavit. Když se ale dozví, že se stal posvátným vůdcem pakoňů hřivnatých, čeká tohoto nic netušícího medvěda úplně nový život.

obrazek
BRIDGET - Pohotová, velmi samostatná a elegantní žirafa se ukáže být pro Samsona a zbytek zvířecího záchranného týmu neocenitelnou pomocí - zejména díky své výšce a dokonale praktickému uvažování. Nejen, že se musí vypořádat s nástrahami betonové džungle, ale také musí čelit neustálým návrhům neodbytného nápadníka, dvaceticentrimetrové veverky Bennyho.

<>Obrázek nenalezen<> LARRY - Šest a půl metru dlouhá anakonda je sice nejdelším zvířetem v zoo, ale na zdravé selské uvažování je trochu krátká. Larry je velmi pružný a vždy připravený přiložit ruku k dílu, proto se během příběhu stane kladkou, tyčí, volantem i prakem, který dokáže na pozoruhodnou vzdálenost vystřelit lva.

O tvůrci

Steve “SPAZ” Williams
Patří k průkopníkům počítačové animace. Do svého celovečerního debutu přináší rozsáhlé zkušenosti, které načerpal při práci na filmech jako Jurský park, pro nějž vytvořil první pokusnou animaci T-Rexe, Propast, v němž naanimoval vodní chapadlo, Terminátor 2: Den zúčtování, ve kterém se zhostil animace robota T-1000 z tekutého kovu a Maska, která mu přinesla nominaci na Oscara za scénu, v níž se Jim Carrey promění ve vyjícího vlka. Podílel se také na nových verzích původní trilogie Star Wars Georgea Lucase. Kromě toho pracoval v roce 1997 jako pomocný režisér a vedoucí vizuálních efektů na filmu Spawn.
Williams se narodil v kanadském Torontu a v roce 1984 absolvoval Disneyho kurs animace na Sheridan College. Profesionální kariéru začal jako animátor komediálních kreslených filmů. Vzhledem k fascinaci vizuálními efekty se brzy stal zaměstnancem firmy Alias Research, která v té době podnikala první krůčky v oblasti animace postav. Kombinace jeho talentu pro vytváření postav a technické zdatnosti v oblasti počítačů přilákala pozornost studia Industrial Light & Magic, které v té době zrovna zakládalo pracoviště pro animaci. V roce 1988 se Williams stal prvním animátorem této společnosti, který pracoval výhradně na počítači. Později sehrál klíčovou úlohu při rozšiřování týmu, jenž se postupně rozrostl až na 400 lidí.

Podobné filmy

Bravo Girls: Opět v akci
(Bring It On Again) Whittier právě nastoupila na kalifornskou univerzitu a ráda by se stal...
dnes 16.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Tvrdé palice
(Leatherheads) George Clooney je šarmantní majitel týmu amerického fotbalu. Poté, co jeho ...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Stanice číslo 76
(Space Station 76) V sedmdesátých letech dvacátého století, kdy planeta Země již není obyv...
dnes 22.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 16. 10. 2019 Svátek má Havel
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz