fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

59% 324 hlasů
5.9 10 324
western, USA, , 98 min., od 12 let
Wild Bill

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ukázka
02:14Legendy jsou nesmrtelné, člověka je ale možné odstřelit - aneb Jak neslavně skončil slavný Divoký Bill Hickok.
Divoký Bill Hickok, jeden z nejznámějších pistolníků Divokého Západu, se užírá svou minulostí a nepříliš dobrou pověstí. Navíc má problémy s Calamity Jane, která ho miluje, ale on její city neopětuje. Pronásleduje ho i mladíček Jack McCall, který Billa viní z toho, že opustil a tím zabil jeho matku. Za to má nyní Bill, který je jinak závislý na opiu a postupně vnitřně odumírá, zaplatit životem.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Pár knih jako dítě kde byla postava Divokého Billa a jeho kumpánů vylíčena jsem si sice přečetla a bohužel musím říci, že ty knihy mě bavily mnohem více než samotný film. Z tohoto životopisu či spíše pokusu o western jsem hodně rozčarovaná. Přes zvučná hollywoodská jména i dobré herce mě film fakt hodně nebavil a k smrti nudil, že jsem si myslela, že umřu dřív, než James Butler Hickok alias Divoký Bill. Děj byl opravdu táhlý, nudný, zmatečný. Současnost /barevně/ se sice prolínala s minulostí /černobíle/, nicméně film postrádal jakousi dynamiku a to nevyjádřitelné cosi, co dokáže udržet diváka téměř bez dechu po celou dobu sledování u filmu. Pokud je mi známo, nečetla jsem nikdy nic o tom, že by Divoký Bill prosouložil s Calamity Jane část svého života, to byla taktéž nějaká dosti velká dezinformace. Ani ten sex tento "skvost" nepozvedl ke kategorii filmů, které by se stali filmovým hitem na desetiletí. Režisér měl jistě dobrý záměr, ale nějak se mu to hodně nepovedlo. Je docela smutné, že z celého filmu si nejvíce pamatuji pouze skupinku pomalovaných Čejenů v čele s jejich "vyšperkovaným" a vznešeně vyhlížejícím leaderem. Což je dosti málo. Takže hodnotím známkou 5/10.
Všechny komentáře k filmu 4+ Napiš komentář k filmu a získej DVD ZDARMA

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Divoký Bill

Filmová kronika jedné z legend Divokého západu v klasickém americkém westernu. Odehrává se v polovině 19. století, kdy postupně osídlovaným americkým západem kolovaly historky o legendárních pistolnících jako byl Buffalo Bill, Wyatt Earp nebo právě hrdina tohoto filmu, Divoký Bill Hickok. Zatímco v první část filmu ve zkratce přibližuje Billovy značně divoké osudy od doby, kdy se proslavil řadou hrdinských činů nejprve jako vojenský zvěd, později jako šerif, druhá se zaměřuje na poslední období jeho života, kdy ho dostihne vlastní minulost. Za svého života totiž Bill nejen zabil mnoho mužů, ale také miloval spoustu žen a právě jedna z nich se mu má stát osudnou. To když se objeví mladík Jack a vyhrožuje mu smrtí za to, že zničil život jeho matce, kterou kdysi opustil. Zestárlý Jack už sice ztrácí chuť do života, vinou dávné pohlavní choroby mu přestávají sloužit oči a ani s koncentrací na tom není nejlépe vinou opia, které kouří u místních Číňanů, ale přesto je stále výborný střelec a nebezpečný protivník. On i Jack jsou si toho vědomi, ale Bill, který se vždy stavěl protivníkům čelem, nepočítá s tím, že by ho Jack mohl zastřelit zezadu. Jenže právě to mladík udělá.


O filmu

Klasický western ve stylu devadesátých let vznikl v roce 1995, kdy ho natočil scénárista, producent a režisér Walter Hill, který tak stylem proplétání fikce a reality navázal na své předchozí westerny, historii bandy Jesse Jamese nazvanou Psanci (1980) a životní osudy indiánského náčelníka a bojovníka Geronima nazvané prostě Geronimo: Americká legenda (1993). Z jeho další tvorby u nás patří k nejznámějším především jeho režijní práce jako Řidič, 48. hodin, Rudé horko nebo Lotři, ale také filmy, na kterých se podílel jako scénárista nebo producent, za všechny alespoň slavný horor Vetřelec. V titulní roli Divokého Billa Hickoka uvidíte slavného Jeffa Bridgese, kterého jste mohli vidět v celé řadě filmů jako Starman, Báječní Bakerovi hoši, Dvě tváře lásky, Zděšení nebo třeba Král Rybář. V dalších rolích se objeví Ellen Barkinová (Harry a syn, Proměna, Made in Heaven) jako Calamity Jane, John Hurt (Vetřelec, Půlnoční expres, Sloní muž), exmanželka Christophera Lamberta Diane Laneová (Tah jezdcem, Indiánské léto, Žena v úzkých), Bruce Dern (Návrat domů, Černá neděle), Keith Carradine (André, Nashville, Kung Fu) jako Buffalo Bill a další.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pondělí 21. 4. 2014 Svátek má Alexandra
  Vyhrávej v casino.cz   Ušetři na UkažSlevy.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz