fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

61% 15 hlasů
6.1 10 15
film / komedie, muzikály, Československo, , 100 min., černobílý

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:51


Veselý příběh o kupci hlupci, sličné Bětulince a vandrovných studentech.
Hrdiny veselého příběhu jsou dva chudí studenti Strnad a Křepelka. Utěšují se tím, že Křepelka má dědit, dědictvím je však jen starý klobouk. Chlapec hledá pomoc u svého příbuzného, kupce Koliáše, který je opatrovníkem krásné Bětušky. Křepelka se do dívky ihned zamiluje, ale starý lakota nechce o chudém synovci ani slyšet. Strnad nakonec přijde s nápadem, jak pomocí klobouku napálit peněz chtivého kupce...
Uprav informace o filmu

+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Divotvorný klobouk

Za posměšnou písničku je mládenec Křepelka popotahován. Je zrovna u soudu, kde jest mu určeno, že musí Prahu opustiti. A mezitím, touž dobou, rozděluje se dědictví jeho strýce. Hlavním dědicem stává se kupec Koliáš, lakomý a zlý člověk. Tomu jest ustanoveno opatrovnictví sirotčího jmění. Konkrétně Běty Koliášové, jíž musí v den jejího sňatku vyplatit 1000 korun. Sem se dostaví, ovšem pozdě i Křepelka, kterýžto dědí třírohý klobouk. Koliáš se vrací domů, kde má svůj dům i krám. Ihned má v krámě spor s mužem, jenž mu dodal písničky, a Koliáš mu je odmítá zaplatit. Ještě předtím zbije učedníka Františka. Objevuje se zde pouť, a zároveň přijíždí Křepelka s kamarádem. Jen náhodou narazí Křepelka právě na Bětu, která se má u Koliáše hůře než poslední podruhyně. A on ji chce navíc poslat do kláštera, aby jí nemusel vyplatit oněch tisíc korun, kdyby se náhodou vdala. A tu dostane Křepelkův kamarád, malíř Strnad nápad. Zkusí prodat klobouk Koliášovi, když mu předtím nalžou, že má kouzelné schopnosti. Sehrají komedii a malíř jde ke Koliášovi, kde se vydává za sluhu španělského granda a jen tak mimochodem se zmíní o klobouku a jeho čarovné moci. A také že jeho španělský vlastník je nemocen a klobouk bude možná k mání. A on si jej koupí. Koliáš si ověří zázračnost klobouku a zatouží po něm. Malíř k němu přichází znova s tím, že na klobouk nemá peníze, ale kdyby on, Koliáš peníze půjčil… Ten nemešká a prchá z domu do hospody, aby byl v koupi klobouku první, a získává jej. Chvilku potrvá, než pozná co vlastně má.


O filmu

...
Prostý příběh dvou přátel, kteří vyzráli nad hloupým lakomcem, napsal jako divadelní hru Václav Kliment Klicpera v roce 1817 a nazval ji - jak jinak - Divotvorný klobouk. V roce 1953 natočil významný český režisér Alfréd Radok stejnojmennou hudební komedii, podle dnešních měřítek spíše muzikál. Film byl na svou dobu natočen odvážně s mnoha moderními jevištními prvky. Do role hrabivého a chorobně lakotného Koliáše obsadil režisér Sašu Rašilova, do rolí studentů Josefa Kemra a Zdeňka Dítě. Rozmarné vyprávění doprovází původní hudba Jiřího Sternwalda, který je zároveň autorem písňových textů.

Podobné filmy

Hop - a je tu lidoop
Džin splní každé přání tomu, kdo otevře láhev. A když se dostane do špatných rukou, může t...
dnes 13.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Něžné vlny
Cholerický tatínek, který kdysi nepřeplaval kanál La Manche, chce mít ze svého syna Vojty ...
dnes 15.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Ať žijí duchové!
Parta dětí přesvědčí ducha hradního pána rytíře Brtníka z Brtníku a městské činovníky, že ...
dnes 17.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 17. 11. 2019 Svátek má Státní svátek
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz