fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

73% 35 hlasů
7.3 10 35
film / drama, Československo, , 90 min.
DVD od 3.11.2008 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:57Fotografování ženského aktu zajímalo architekta Viktora naposled za studií. Nyní, když se k zálibě vrátil, nechápe ho rodina ani kolegové v práci.
Karel Heřmánek v roli mladého architekta, který v objektivu našel krásu a odvahu k rozhodnutí. Hrdinou příběhu je architekt Viktor Průcha, ketrý se ve 40 letech rozhodne změnit svoji poklidnou a zajištěnou existenci a vrátí se k tvůrčím ambicím z mládí - k fotografování ženských aktů. Modelku najde v nevšedně půvabné mladičké cikánce Arance. Odhalování krás ženského těla však znamená pro Viktora i odhalování charakteru lidí z okolí. Současně s pracovními problémy pak musí řešit nejen manželskou krizi, ale i vztah k mladé, vyzývavé milence Majce.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu komediální drama, ČSR (1986) ......................K. Kychyna se soustředil na tragikomické osudy fotografa, jemuž se rozpadá rodinné zázemí, hledá nové životní zakotvení a navíc naráží na pokrytectví maloměstské honorace, když hodlá veřejně představit odvážné ženské akty. Mladičká cikánská dívka, sníž se náhodně setká, v něm probudí touhu po svobodě a nezávislosti................
Všechny komentáře k filmu 5+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Dobré světlo

Hrdinou psychologického snímku z roku 1986 je úspěšný architekt Viktor Průcha, unavený věčnými kompromisy a ústupky vlivným osobám města. Únik z pracovních problémů a manželské krize najde v návratu k uměleckým ambicím svého mládí, fotografování ženských aktů. Odstěhuje se od manželky z luxusní vily do svého bývalého ateliéru na okraji města a rozhodne se znovu fotografovat. Modelku najde v mladičké cikánské dívce Arance, která ho přitahuje směsí dětské naivity a probouzející se ženskosti, ve spojení s svobodomyslným a zároveň svým způsobem zásadovým životním postojem. Výstava, kterou uspořádá ve foyeru městského divadla však pobouří prudérní maloměšťáky. Snímek natočil zkušený režisér Karel Kachyňa a do hlavní role Viktora obsadil výborného Karla Heřmánka. Ženy, které zasáhnou do jeho života hrají Ivana Chýlková jako bývalá milenka Majka, Jana Šulcová coby manželka Soňa a debutantka Anna Tomsová jako cikánská dívka Aranka. V dalších rolích se objeví Ilja Prachař jako Dr. Tomášek, Jan Hartl jako fotograf Přemek, Eva Jeníčková jako prodavačka, Jan Pohan jako Karas a další známí herci. Přestože od vzniku filmu se mnohé změnilo, v mnoha ohledech zůstal snímek více než současný. Také svou výtvarnou stránkou se ve své době vymykal průměru barrandovské produkce.


Podobné filmy

Únos v ráji
(Kidnapped in Paradise) Joely Fisher přijela do Karibiku na svatbu své sestry. Všechno se ...
dnes 06.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Policajt drábem
(Piedone lo sbirro) Komisař Bud Spencer si v boji proti zločinu vystačí jen se svými pěstm...
dnes 12.55
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
Vražda před večeří
Zdánlivě nesmyslná vražda v rekreační chatě filmařů odkryje tajemství z doby válečné kolab...
dnes 14.55
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 20. 7. 2019 Svátek má Ilja
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz