fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

44% 289 hlasů
4.4 10 289
film / thriller, akční, dobrodružný, drama, USA, , 174 min.
The Poseidon Adventure

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:57Na zaoceánskou loď obřích rozměrů se naloďují pasažeři a posádka, ale mezi nimi i teroristé, kteří mají v úmyslu na lodi odpálit nálože a potopit ji. Bezpečnostní složky tuší, že se chystá velká akce, avšak přes veškerou opatrnost nedokáže agent Adam Baldwin neštěstí zabránit..
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tříhodinový televizní remake slavného stejnojmenného filmu z roku 1972 rozděleného do dvou dílů se veze na zcela stejné rovině, jen je o něco plynulejší a více si všímající daných lidí, kteří jsou v zájmu všeho dění celého příběhu. Jedná se o viditelně nízkorozpočtový počin, což na televizi není neobvyklé, ale snaha z toho vymáčknout co se dá vidět je. V popředí je hlavně děj, který některými scénami hodně připomíná jiný kinofilm a tím je v českém distribučním názvu ´Denní světlo´ z roku 1996, kde se Sylvester Stallone ve své roli pro změnu snaží dostat skupinku lidí ze zavaleného tunelu. Mnohé dramatické chvíle a úmrtí tyto dva snímky hodně spojuje. Že by tvůrčí inspirace nebo jen úmyslné převzetí k doplnění delší stopáže? Každopádně se nejeví tento TV počin jako nijak špatný. Naopak, více si všímá kromě katastrofy také lidskosti, přirozenosti, strachu, beznaděje a hlavně síly přežít. S filmovou klasikou je to samozřejmě přirozeně neporovnatelné. Na dva celovečerní večery u televize jako katastrofické drama však poslouží zcela dobře.
Všechny komentáře k filmu 7+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Dobrodružství Poseidonu

O Vánocích vyplouvá z jihoafrického Kapského Města do Sydney velká luxusní loď Poseidon. Pro 3700 pasažérů a členů posádky to měla být nádherná plavba s velkolepou silvestrovskou oslavou uprostřed oceánu, která se však změní ve smrtící peklo. Mezi členy posádky se totiž dostala na palubu i čtveřice fanatických teroristů, odhodlaných pod vedením Kasima Badawiy k brutálnímu atentátu. Na stopě je jim sice agent Mike Rogo, teroristům se však podaří proniknout do strojovny a umístit na strategickém místě bombu. Mike sice spustí poplach, katastrofě však nestačí zabránit. Těsně před příchodem nového roku, když oslavy vrcholí, jeden z teroristů nálož odpálí. V důsledku exploze se loď převrátí kýlem nahoru a začne se pomalu potápět. Cestující, kteří přežili, se ocitají ve smrtící pasti, všechny únikové cesty se ocitly pod hladinou. V tanečním sále se pokouší uklidnit paniku biskup August Schmitt, který jako první pochopí, že se loď začíná potápět. Snaží se šokované cestující přesvědčit, že nemohou na záchranu čekat na místě, ale musí se dostat co nejvýš ke kýlu. Jediná cesta ze sálu vede po velkém vánočním stromku, po němž musí vyšplhat. To však dokáže jen hrstka odvážných, které pak čeká nebezpečná cesta přes hořící kuchyňský blok, ledové zatopené chodby a strojovnu, plnou hořící nafty. Kromě kněze jsou mezi nimi lodní lékař Ballard, neúspěšný spisovatel Richard Clarke, jeho úspěšná, ale chladná manželka Rachel, Clarkova nová milenka Shoshanna a Mike Rogo, který se ujme se Schmittem úkolu dostat ostatní co nejblíž záchraně. V patách však mají nejen vodu, zaplavující převrácenou loď, ale také zbývající teroristy. Osobní spory a problémy musí ustoupit do pozadí, společným cílem se stává přežití. Převrácená loď je totiž plná smrtících pastí a stoupající voda nelítostně odměřuje čas. Navíc je nebezpečí v podobě teroristů mnohem blíž, než si připouštěli. Na souši se mezitím rozbíhá záchranná operace, kterou organizuje rázná Suzanne Harrisonová. Kolik lidí se podaří zachránit?


Podobné filmy

Život brouka
(A Bug's Life) Na Ostrov mravenců se každé léto slétne banda chamtivých kobylek a dožaduje...
dnes 10.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Ocelová pěst
(Real Steel) Skvělý boxer Hugh Jackman se jen těžko vyrovnává se skutečností, že jeho milo...
dnes 12.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Tučňáci z Madagaskaru
(The Penguins of Madagascar) Výstřední génius a vědec se pokusí znetvořit celou populaci t...
dnes 14.30
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 22. 9. 2019 Svátek má Darina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz