fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

napsáno 9.12.2016 

Recenze

Marvel představuje zrod nového hrdiny. Ten se nevyznačuje technologickou vyspělostí, silou ani zezelenáním vzteky. Jeho doménou je totiž magie.  
 
Stephen Strange (Benedict Cumberbatch) je brilantním neurochirurgem, který si vybírá jen ty nejsložitější případy, aby na nich dokázal svou výjimečnost. Přes značnou míru obdivu k sobě samému, ale pociťuje také náklonnost ke své kolegyni Christine Palmerové (Rachel McAdamsová).  
 
Po autonehodě, při které je vážně zraněn, se ale jeho svět rychle zhroutí. Není již schopen udržet skalpel a hledá všemožné metody, jak by se mohl uzdravit. Jeho zoufalství ho zavede až do Nepálu, na místo kde se realita a magie prolínají.  
 
Strange se po úvodních útrapách stane učedníkem tzv. Prastaré (Tilda Swintonová), ochránkyně naší planety. Ta se aktuálně snaží zabránit mistrovi Kaecilisovi (Mads Mikkelsen), aby podstoupil tajemný rituál, jež by na svět přivedl chaos a zkázu. Posledním kouskem do skládačky je pak Baron Mordo (Chiwetel Ejiofor), který je jedním z nejvýznamnějších mistrů magie.  
 
Benedict Cumberbatch je jako Strange dokonalým ztělesněním schopností a ega. Ne nadarmo je přirovnáván k Tony Starkovi. Ostatní role jsou také velmi dobře obsazeny a nový svět má rozhodně potenciál.  
 
Film se inspiroval původním komiksem, jež vznikl v 60. letech minulého století. Odkazy na tuto dobu lze nalézt napříč celým filmem, od hudebního podkresu až po vizualizaci „tripu“, na který vyšle Strange Prastará. Schopnosti bývalého neurochirurga rychle rostou, dříve než však dosáhnou potřebné úrovně, je Strange konfrontován s nepřítelem, jež se může měřit i s jeho mentorkou.  
 
Marvelu se podařilo přidat další důležitou postavu. Jedná se o svěží, dobře zahraný a zábavný počin, který poněkud trpí zkratkovitostí v úvodním představování a následném výcviku.  
 
Jedná se o komerční i kvalitativní trefu, která dává tušit velké možnosti do budoucna.

moviefan, 8 z 10


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 23. 1. 2018 Svátek má Zdeněk
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz