fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

61% 773 hlasů
6.1 10 773
drama / komedie / romantický, USA, , 96 min., od 12 let
The Story of Us
Kinopremiéra v ČR 20.4.2000, DVD od 18.1.2001 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:20Zamilovali se, vzali se, měli děti - a happy end se nedostavil. Michelle Pfeifferová a Bruce Willis na křižovatce jednoho manželství.
Zdá se, že Katie a Ben mají všechno: dvě skvělé děti, nádherný domov, bezpečný život. Jenže po patnácti letech společného manželství zjišťují, že se jejich vztah rozpadl. Mají se pokusit opět zachránit svou rodinu a nebo jen spočítat ztráty a začít znovu, každý s někým jiným. Působivý film o rozhodování, zda z lásky k tomu druhému změnit svůj pohled na svět...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Reziser Rob Reiner /Par Spravnejch Chlapu, Misery nechce zemrit/ natocil nudny a dost podpriemerny film. Willis a Pfeifferova su len lakadlom na masy, tempo je priserne, dialogy tiez : 30 %
Všechny komentáře k filmu 4+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Druhá šance

<>Obrázek nenalezen<> Po patnáctiletém manželství se Ben a Kattie Jordanovi ocitají před osudovým rozhodnutím. Zdá se, že láska je pryč a každodenní hádky nedávají žádnou naději do budoucna. K rozhodnutí jak chtějí využít toho, že jejich děti, dvanáctiletý syn Josh a desetiletá dcera Erin, odjíždějí na prázdninový letní tábor. Ben, který je spisovatelem, se odstěhuje a pronajme si nový byt, Kattie, která se živí psaním křížovek, se v kursu vaření seznámí se sympatickým rozvedeným zubařem. Oba však na sebe stále myslí a telefonují si pod záminkou různých nedůležitých drobností. Když se však sejdou, skončí společná večeře další hádkou.
obrazek
Během odloučení oba vzpomínají na společně prožité roky. Na to jak se seznámili, na první těžké roky, na vzájemné projevy lásky, ale také na řadu více či méně malicherných sporů a hádek, na různé psychoterapeuty, s jejichž pomocí chtěli řešit prohlubující se krizi manželství, na společnou dovolenou v Evropě, na nemoci dětí. Kattie vyčítá manželovi, že se nestaral o domácnost tak, jak by měl, on se zase zlobí, že se zcela změnila a nedovede se vůbec uvolnit. Při návštěvě dětí v táboře se sice snaží předstírat, že se nic neděje, děti však vycítí, že něco není v pořádku. Každé další setkání manželů končí novou hádkou. Manželům se snaží pomoci jejich nejlepší přátelé.
obrazek
Rachel se snaží přesvědčit Kattie, že i její manžel má občas v něčem pravdu, Stan a jeho žena zase pozvou na večeři Bena. Ten však nedokáže zachovat klid a na řeči o manželství reaguje výbuchem hněvu a odjede za Kattie, aby se s ní usmířil. V domě však najde Martyho a zklamaně odejde. Může jejich vztah dostat i v tomto okamžiku novou šanci?


O hercích

Bruce Willis
obrazek Již několikrát prokázal, že přestože se původně proslavil především jako komik (Schůzka naslepo) a akční hrdina (Smrtonosná past 1-3) cítí se dobře i v dramatech (V nepřátelském poli). Proto bylo pouze otázkou času, kdy se rozhodne vyzkoušet romantickou komedii.
Když se v jeho šestnácti letech rodiče rozvedli, pracoval Willis jako automechanik, pumpař, či bezpečnostní technik v elektrárně. Herectví se začal věnovat teprve během studií na Montclair State College. Diváci si ho všimli díky jeho rolím v seriálech. Hostoval v Miami Vice, ale především ztvárnil hlavní roli v superúspěšném Měsíčním svitu. Za něj dostal také cenu Emmy. Přestup do filmu sice trval dlouho, ale hned jeho druhý snímek měl nečekaný úspěch. Ve Schůzce naslepo trpěl výstřednostmi opilé Kim Basingerové, aby vzápětí opět radikálně změnil typ role a stal se hlavním hrdinou Smrtonosné pasti. Po komerčně nepříliš úspěšném období snímků jako Ohňostroj marnosti nebo Hudson Hawk chytil druhý dech. Úderný komediální thriller Poslední skaut je dnes už ve svém žánru klasikou a totéž platí o Pulp Fiction - Historkách z podsvětí. Tento status patrně čeká i jeho filmy z poslední doby Dvanáct opic a Šestý smysl.
Bruce Willis je hercem, který dosáhl hvězdného postavení a přesto se nebojí riskovat. Svědčí o tom i jeho právě dokončovaný film podle knihy slavného spisovatele Kurta Vonneguta, Jr. Breakfest of Champions. Vedle filmových aktivit, ke kterým patří nejenom herectví, ale i produkce se také úspěšně věnuje hudbě. Jedinou oblastí, ve které se mu v současné době nedaří je pouze kulinářství. Je spoluvlastníkem řetězce restaurací Planet Hollywood, které právě prožívají krizi.

Michelle Pfeifferová
obrazek Patří mezi nejvíce ceněné herečky současnosti. Jako studentka Fountain Valley High School se začala věnovat divadlu, pracovala jako modelka v TV reklamách, hrála v seriálech a pokoušela se proniknout na stříbrné plátno. Podařilo se jí to výrazněji až rolí milenky mafiána v podání Al Pacina ve snímku Zjizvená tvář. Nomimaci na Oscara obdržela za roli v dobovém snímku Stephena Frearse Nebezpečné známosti. Zlatý Glóbus a druhou nominaci na Oscara pak získala za melodramatickou komedii Báječní Bakerovi hoši, ve které také předvedla, že má pěvecký talent. Ztělesňovala nejrůznější prototypy žen, většinou však vybavené elegancí i dramatickým potenciálem. Od půvabných zranitelných dívek (Jestřábí žena), přes citově strádající (Frankie a Johnny) až po femme fatale (Batman se vrací). Třetí nominaci na Oscara získala za antirasistické drama Pole lásky. Mezi její další úspěšné filmy patří Čarodějky z Eastwicku, Věk nevinnosti, Vlk nebo Nebezpečné myšlenky. V současné chvíli natáčí s Harrisonem Fordem snímek What Lies Beneath.

Tim Matheson
Sklízel úspěchy v televizi i ve filmu a to jako herec, producent i režisér. Poprvé na sebe výrazněji upozornil rolí v televizním snímku Window on Main Street, který mu otevřel dveře do několika televizních seriálů včetně slavné sci-fi série The Twillight Zone. Také hrál v několika televizních dramatech: s Darryl Hannahovou Rescuers: Storie of Courage - Two Families a Forever Love. Ve filmu debutoval snímkem Divorce American Style, aby se přeorientoval na komediální herectví díky roli v Landisově úspěšném snímku Animal House. Objevil se také ve filmu Stevena Spielberga 1941 nebo v bláznivé komedii Tak už dost, Frede.
Jako producent dostal na plátna kin úspěšný snímek Rutgera Hauera Slepá zuřivost a zanedlouho na to si poprvé zkusil režii, když pro televizi natočil jednu epizodu seriálu St. Elsewhere. Hrál pak ve filmu, který sám režíroval Buried Alive II. Právě dokončil snímek The Agency, ve kterém hraje v hlavní roli Tom Berenger. Je podepsán pod režií thrilleru Nebezpečný rozkaz. Na svém hereckém kontě má dále role ve filmech jako Jednou se vrátí, Oči z ložnice, Černá ovce, Fletch, Taková normální holka, Sluneční hrozba nebo Program likvidace.

Rob Reiner
obrazek Sice se proslavil především jako režisér, ale začínal původně coby herec. Hrál v mnoha televizních i celovečerních filmech, přičemž asi největší popularitu mu přinesla jeho Emmy oceněná role v televizním seriálu All in the Family.

Rachel Wilsonová
Začínala na divadle, hrála mimo jiné také v londýnském Macowan Theatre. Ovšem filmových rolí má na svém kontě také pořádné množství: Nevěsta na útěku, Samotář v Seattlu, Rolničky kam se podíváš, po boku Bruce Willise v Ohňostroji marnosti nebo v nové verzi Psycha. Hrála i v televizi, především ve snímcích Invisible Child a Barbarians at the Gate.

O tvůrcích

Rob Reiner
Natočil několik z nejvýraznějších filmů posledních dvaceti let. Jako málokterý režisér dokázal v názoru na své filmy sjednotit kritiky i publikum. Oba tábory mu aplaudovaly za snímky Když Harry potkal Sally..., Americký prezident nebo Pár správných chlapů.
Jeho jméno se brzy stalo synonymem kvalitních dramat. Přesto, že prvního výraznějšího úspěchu dosáhl "rokumentárním" snímkem This Is Spinal Tap. Pokračoval road komedií The Sure Thing a přepisem povídky Stephena Kinga Stůj při mě. Další snímky mu pak přinesly nominace na nejlepšího režiséra od Directors Guild of America. Patří sem The Princess Bride, Misery nechce zemřít nebo Duch minulosti. Je také zakladatelem produkční firmy Castle Rock.

Alan Zweibel
Získal během své kariéry pět ceny Emmy, tři ceny CableACE a tři Writers Guild Awards. Pracoval pro slavnou televizní show Saturday Night Live, psal pro komika Steva Martina (některé z jeho slavných speciálních výstupů), nebo pro Toma Hankse (I Am Your Child). Napsal také několik her, které sklidily velký divácký úspěch jako například Between Cars. Co se týče filmu, Zweibel spolupracoval na scénáři snímku Toma Hankse a Dana Aykroyda Zátah a na komedii s Brucem Willisem Všude dobře, doma nejlíp. Přispíval také do periodik jako je bláznivý Mad Magazine, nebo do The New Yorker. Nedávno dokončil svoji knihu The Good Humor Man.

Jessie Nelsonová
Začínala jako herečka v experimentálním divadelním souboru Mabou Mines, později začala spolupracovat s The New York Shakespear Festival. Režírovala dokument My First Time a později pro televizi cenněný snímek To the Moon Alice. Jejím prvním celovečerním filmem byl titul Corrina, Corrina, ve kterém hráli Whoopi Goldbergová a Ray Liotta.
Scenáristicky také spolupracovala na snímku Susan Sarandonové a Julie Robertsové Stepmom. Jejími příštími snímky, které má režírovat, budou Sam I Am a That's All Folks v produkci Martina Scorseseho.

Marc Shaiman
Patří mezi nejúspěšnější hudební skladatele. Získal tři nominace na Oscara za Samotáře v Seattlu, Amerického prezidenta a Klub odložených žen. Jeho hudbu najdete ve filmech jako Doktor Adams, Svatba naruby, Addamsova rodina, Sestra v akci a ve většině filmů Roba Reinera. Složil také hudbu k minisérii Toma Hankse ze Země na Měsíc a přispěl i k úspěch Betty Midlerové na poslední Tonight Show Johnnyho Carsona.

Eric Clapton
Patří mezi největší kytaristy všech dob a byl uveden do rokenrolvé síně slávy díky účinkování ve skupinách The Yardbirds a Cream. Jeho láska k blues jej dovedla až k mistrovství v této oblasti. Je nositel mnoha ocenění Emmy a každý jeho koncert je považován za událost.
Do filmového pásu se jeho hudba otiskla mnohokrát: Návrat do budoucnosti, Barva peněz, Smrtonosná zbraň 3, 4. Naposledy výrazně bodoval díky soundtracku k filmu Fenomén. Píseň z něj -Change the World mu přinesla hned tři ceny Grammy.

Michael Chapman
Byl dvakrát nominován na Oscara za filmy Uprchlík a Zuřící býk. Dále pracoval na filmech jako Šest dní, sedm nocí, Prvotní strach, Space Jam, Krotitelé duchů II nebo Taxikář.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 26. 8. 2019 Svátek má Luděk
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz